Jedynie prawda jest ciekawa


Kończy się cierpliwość do Putina. Wspólnota międzynarodowa ma dość

26.03.2018
rosja26032018
Kończy się cierpliwość do Putina. Wspólnota międzynarodowa ma dość

Kończy się cierpliwość wspólnoty międzynarodowej do prezydenta Rosji Władimira Putina i jego działań - oświadczył w poniedziałek w Tallinie brytyjski minister obrony Gavin Williamson. Dodał, że Putin próbuje podzielić Wielką Brytanię i jej sojuszników.

"Prezydent Putin chce podzielić Wielką Brytanię i jej sojuszników, by mówić, że jesteśmy sami" - powiedział Williamson, który składa wizytę w Estonii.

 Świat jest zjednoczony i popiera stanowisko Wielkiej Brytanii w związku z próbą otrucia byłego oficera rosyjskiego wywiadu wojskowego Siergieja Skripala, który przeszedł na stronę Londynu, a to jest mocny sygnał dla Kremla - dodał minister. "Myślę, że to jest najlepsza z możliwych reakcji" - podkreślił.

 Wielka Brytania obarcza Rosję winą za atak chemiczny na Skripala i jego córkę Julię w Salisbury 4 marca. Rosja nie zgadza się z tymi zarzutami.

Williamson wyraził też nadzieję, że Komisja Europejska przestanie "bawić się w politykę", jeśli chodzi o unijną obronność i bezpieczeństwo Wspólnoty.

 W połowie marca Williamson, pytany przez dziennikarzy o groźby rządu Rosji dotyczące planów wydalenia brytyjskich dyplomatów z Moskwy, powiedział, że "Rosja powinna dać sobie spokój i się zamknąć". Minister wygłosił tę opinię po swoim przemówieniu o przyszłości polityki bezpieczeństwa, w którym odniósł się m.in. do próby otrucia Skripala i jego córki.

W odpowiedzi na zamach na Skripala władze brytyjskie wydaliły 23 rosyjskich dyplomatów; taka sama liczba brytyjskich dyplomatów musiała opuścić Rosję. (PAP)

ndz/ ap/

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook