Jedynie prawda jest ciekawa


Kompletnie zwariowali! Władze Wiednia zakazały wieńców adwentowych na drzwiach!

04.12.2017
Wieniecadwentowy
Kompletnie zwariowali! Władze Wiednia zakazały wieńców adwentowych na drzwiach!

W Szwecji zakazuje się świątecznego oświetlania ulic, we Francji szopki bożonarodzeniowe w miejscach publicznych muszą być świeckie, a w Wiedniu nie powiesimy już wieńca na drzwiach. Tak wygląda "postępowa" Europa.

Zakaz dotyczy budynków należących do wiedeńskiej gminy. O sprawie poinformował bulwarowy "Kronen Zeitung". Według wiszącego na tablicy ogłoszenia, niedozwolone są wieńce, kompozycje kwiatowe i biżuteria. Powód? Mogą one wywoływać pożar. Kara za złamanie przepisu nie należy do najłagodniejszych - może wynieść nawet 21 tysięcy euro.

Uchwałę skrytykowali już radni Austriackiej Partii Wolności (FPÖ). - Pożary świątecznych aranżacji przy drzwiach są równie prawdopodobne jak pożary kartek papieru na klatce schodowej - stwierdził Toni Mahdalik z tej partii. 

Miejscy włodarze pozostają jednak nieugięci. - Ogień nie rozróżnia czy to świąteczne. Gałęzie jodły mogą powodować pożary mieszkań - powiedział wiedeński rzecznik prasowy.

W ubiegłym roku francuska Rada Stanu łaskawie zezwoliła na umieszczanie bożonarodzeniowych szopek w miejscach publicznych. Warunek jest jeden - szopka musi być laicka. Według portal wpolityce.pl "wyłamały się tylko władze langwedockiej gminy Béziers, liczącej 70 tys. mieszkańców. Burmistrz Robert Ménard pochwalił się nawet wszem wobec, co napisał w liście do Stowarzyszenia Francuskich Merów (AMF), a mianowicie: że bez szopki Boże Narodzenie sprowadzałyby się do handlu gęsimi wątróbkami i zabawkami, że szopki są świadectwem naszej tysiącletniej, chrześcijańskiej tożsamości, a tak w ogóle, że wobec aktów terroru i barbarzyństwa trzeba nam wielkiej odnowy duchowej".

KronenZeitung/wpolityce.pl/kh/

Warto poczytać

 1. GDCtir 21.03.2018

  Polacy walczą z kłamstwem o "polskich obozach". Po USA będzie jeździł specjalny TIR

  Powstają kolejne oddolne inicjatywy, przypominające za granicą o tym, kto podczas II Wojny Światowej dokonywał zbrodni, a kto był ich ofiarą. Na ulice USA wyjedzie niedługo TIR z naczepą "German Death Camps"

 2. BialyDom 21.03.2018

  Interes Polski ważniejszy dla Trumpa od Niemiec! Sensacyjny projekt administracji USA

  Rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert oświadczyła we wtorek, że Stany Zjednoczone są przeciwne budowie gazociągu Nord Stream 2, a przedsiębiorstwa zagraniczne związane z tym projektem mogą być - na podstawie ustawy Kongresu - "wystawione na amerykańskie sankcje"

 3. trump20032018 20.03.2018

  Trump: Arabia Saudyjska to dla USA wielki przyjaciel i inwestor

  Arabia Saudyjska to przyjaciel Stanów Zjednoczonych, który wiele inwestuje w amerykańską gospodarkę - oświadczył we wtorek prezydent USA Donald Trump, przyjmując w Waszyngtonie następcę saudyjskiego tronu księcia Muhammada ibn Salmana.

 4. maryland20032018 20.03.2018

  Kolejna strzelanina w szkole. Bohaterski policjant powstrzymał masakrę

  W USA doszło do kolejnej strzelaniny w szkole. Dwoje uczniów -14-latek i 16-latka – jest rannych. Sprawca nie żyje.

 5. Bratyslawa 20.03.2018

  Kryzys polityczny po zabójstwie dziennikarza na Słowacji. Nie ma zgody na nowy rząd

  Prezydent Słowacji Andrej Kiska odmówił we wtorek nominowania nowego składu rządu, jaki przedstawił mu w poniedziałek desygnowany na nowego premiera Peter Pellegrini. Argumentował, że niektórych kandydatów na ministrów dyskwalifikują ich osobiste powiązania

 6. MonteCassinowiki 20.03.2018

  Kolejne zwycięstwo na Monte Cassino. Kontrowersyjna tablica zostanie usunięta

  W Cassino, w środkowych Włoszech, usunięto we wtorek tablicę pamiątkową ustawioną przed grotą, gdzie kwaterował dowódca batalionu niemieckich spadochroniarzy uczestniczących w walkach o Monte Cassino w 1944 roku - poinformowały miejscowe media

 7. Kaddafiwiki 20.03.2018

  Ta afera wstrząśnie Francją. Były prezydent był finansowany przez Kaddafiego?

  B. prezydent Francji Nicolas Sarkozy został zatrzymany we wtorek i jest przesłuchiwany przez policję śledczą w Nanterre w związku z podejrzeniem o nielegalne finansowanie kampanii prezydenckiej w 2007 r. z pieniędzy pochodzących od reżimu w Libii - podały media

 8. Morawiecki20032018 20.03.2018

  Morawiecki broni dobrego imienia Polski za granicą! Premier przypomniał do czego ma służyć ustawa o IPN

  Nie tylko Izrael, ale też Polska jest moralnie zobowiązana chronić pamięć o Holokauście; wkrótce nie będzie już naocznych świadków zbrodni nazistowskich Niemiec - pisze premier Mateusz Morawiecki na łamach amerykańskiego dwumiesięcznika "Foreign Policy"

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook