Jedynie prawda jest ciekawa


Kompletnie zwariowali! Władze Wiednia zakazały wieńców adwentowych na drzwiach!

04.12.2017
Wieniecadwentowy
Kompletnie zwariowali! Władze Wiednia zakazały wieńców adwentowych na drzwiach!

W Szwecji zakazuje się świątecznego oświetlania ulic, we Francji szopki bożonarodzeniowe w miejscach publicznych muszą być świeckie, a w Wiedniu nie powiesimy już wieńca na drzwiach. Tak wygląda "postępowa" Europa.

Zakaz dotyczy budynków należących do wiedeńskiej gminy. O sprawie poinformował bulwarowy "Kronen Zeitung". Według wiszącego na tablicy ogłoszenia, niedozwolone są wieńce, kompozycje kwiatowe i biżuteria. Powód? Mogą one wywoływać pożar. Kara za złamanie przepisu nie należy do najłagodniejszych - może wynieść nawet 21 tysięcy euro.

Uchwałę skrytykowali już radni Austriackiej Partii Wolności (FPÖ). - Pożary świątecznych aranżacji przy drzwiach są równie prawdopodobne jak pożary kartek papieru na klatce schodowej - stwierdził Toni Mahdalik z tej partii. 

Miejscy włodarze pozostają jednak nieugięci. - Ogień nie rozróżnia czy to świąteczne. Gałęzie jodły mogą powodować pożary mieszkań - powiedział wiedeński rzecznik prasowy.

W ubiegłym roku francuska Rada Stanu łaskawie zezwoliła na umieszczanie bożonarodzeniowych szopek w miejscach publicznych. Warunek jest jeden - szopka musi być laicka. Według portal wpolityce.pl "wyłamały się tylko władze langwedockiej gminy Béziers, liczącej 70 tys. mieszkańców. Burmistrz Robert Ménard pochwalił się nawet wszem wobec, co napisał w liście do Stowarzyszenia Francuskich Merów (AMF), a mianowicie: że bez szopki Boże Narodzenie sprowadzałyby się do handlu gęsimi wątróbkami i zabawkami, że szopki są świadectwem naszej tysiącletniej, chrześcijańskiej tożsamości, a tak w ogóle, że wobec aktów terroru i barbarzyństwa trzeba nam wielkiej odnowy duchowej".

KronenZeitung/wpolityce.pl/kh/

Warto poczytać

 1. warsaw20062018 20.06.2018

  Brytyjczycy ostrzegają Polskę. „Domaganie się reparacji od Niemiec będzie ryzykowne”

  Brytyjski wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich Alan Duncan ostrzegł w środę, że ponowne otwarcie kwestii niemieckich reparacji przez polski rząd wiąże się z ryzykiem. Jak dodał, rząd w Londynie uważa ten temat za zamknięty.

 2. ImigranciFlickr 20.06.2018

  Tysiące imigrantów zbliżają się do Europy. Poważne ostrzeżenie!

  Podczas spotkania w Austrii wiceszef agencji Frontex Berndt Korner ostrzegł, że tysiące imigrantów z państw islamskich jest w drodze do Europy.

 3. metro20062018 20.06.2018

  Wybuch na stacji metra w Londynie. Policja aresztowała mężczyznę

  Londyńska policja transportowa poinformowała w środę o zatrzymaniu 23-letniego mężczyzny po wtorkowej eksplozji na stacji metra Southgate. Do zatrzymania doszło pod zarzutem działania, które mogło wywołać zniszczenia, a także zagrozić bezpieczeństwu na kolei.

 4. papiez20062018 20.06.2018

  Papież Franciszek krytykuje politykę migracyjną i mówi wprost: "Cała Europa powinna przyjmować migrantów"

  Papież Franciszek w wywiadzie dla Reutersa skrytykował politykę imigracyjną administracji USA, prowadzącą do rozdzielania dzieci od rodziców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Meksykiem. Oznajmił też, że cała Europa powinna przyjmować migrantów.

 5. usarpconz20062018 20.06.2018

  Stany zjednoczone opuszczają Radę Praw Człowieka ONZ. Określają organizację "parodią praw człowieka"

  Stany Zjednoczone wystąpiły we wtorek z Rady Praw Człowieka ONZ. "Rada Praw Człowieka ONZ jest niewarta swojej nazwy" powiedziała ambasador Nikki Haley, stała przedstawicielka USA w ONZ, która poinformowała we wtorek o decyzji administracji prezydenta Trumpa.

 6. nikaragua-20062018 20.06.2018

  Masowe protesty w Nikaragui. Są ofiary śmiertelne

  Co najmniej sześć osób zginęło, a 34 zostały ranne w mieście Masaya na południu Nikaragui, gdzie we wtorek czasu miejscowego doszło do kolejnych starć między siłami bezpieczeństwa a uczestnikami antyrządowych protestów - poinformowali obrońcy praw człowieka.

 7. meksyk20062018 20.06.2018

  Nowa polityka migracyjna USA oddziela dzieci od rodziców. Meksyk nie będzie bezczynnie patrzył

  Rząd Meksyku potępia politykę migracyjną prezydenta USA Donalda Trumpa i oddzielanie dzieci od ich rodzin na amerykańskiej granicy - powiedział we wtorek szef meksykańskiej dyplomacji Luis Videgaray, który określił takie praktyki jako "okrutne i nieludzkie".

 8. indonezja-prom-20062018 20.06.2018

  Tragedia w Indonezji! Trwają poszukiwania 180 zaginionych osób

  Indonezyjskie służb poszukiwawczo-ratowniczych podały, iż obecnie 180 osób uznaje się za zaginione - wcześniej indonezyjskie władze twierdziły, ze na promie znajdowało się 130 osób - podał Reuters w środę. Prom zatonął w poniedziałek

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook