Jedynie prawda jest ciekawa


Kolejny sukces w walce przeciw ISIS. Udaremniono zamach

08.01.2018
ISISwiki1
Kolejny sukces w walce przeciw ISIS. Udaremniono zamach

Jordańskie służby zatrzymały 17 bojowników powiązanych z Państwem Islamskim, którzy planowali przeprowadzić serię ataków m.in. na obiekty wojskowe i systemy bezpieczeństwa - poinformowały w poniedziałek media w Jordanii.

Celem ataków miały być systemy bezpieczeństwa, obiekty wojskowe, obiekty handlowe, redakcje medialne i duchowni - podała państwowa agencja prasowa Petra, cytując oświadczenie służb wywiadu. Terroryści chcieli wywołać chaos wśród Jordańczyków - dodała agencja. Do zamachów miało dojść w listopadzie. Nie sprecyzowano, kiedy doszło do zatrzymań.

W ramach operacji antyterrorystycznej służby skonfiskowały broń i materiały wybuchowe, które miały być wykorzystane przez bojowników podczas akcji. Środki na przeprowadzenie operacji terroryści planowali zdobyć, napadając na banki i kradnąc samochody - twierdzi jordański wywiad, dodając, że domowej roboty materiały wybuchowe bojownicy budowali z części zakupionych na miejscowych bazarach.

Prozachodnia Jordania była już w przeszłości celem dżihadystycznych zamachów. Kraj należy do dowodzonej przez USA koalicji przeciwko bojownikom Państwa Islamskiego walczącej w Iraku i Syrii. 

PAP
Fot:wikicommons

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook