Jedynie prawda jest ciekawa


Kolejny film ISIS. Państwo Islamskie zdradza cele następnych ataków… w hollywoodzkich produkcjach

20.01.2018
isis20012018
Kolejny film ISIS. Państwo Islamskie zdradza cele następnych ataków… w hollywoodzkich produkcjach

"O moi bracia, dżihad jest w drodze, by przywrócić honor wspaniałych dni" – od tych słów zaczyna się nowy film, który umieściło w sieci Państwo Islamskie. Jeśli wierzyć scenom pokazanym na krótkim materiale wideo, kolejnymi celami terrorystów staną się Waszyngton i Londyn.

Trwający pięć minut klip zmontowano ze scen pochodzących z kilku hollywoodzkich produkcji. Opublikowano go w mediach społecznościowych na stronach należących do wspierającej ISIS grupy „Abd a Faqir Media”.

Pierwsze sceny wycięto z filmu „Londyn w ogniu”, w którym dżihadyści wysadzają wypełnioną materiałami wybuchowymi furgonetkę na Chelsea Bridge, moście nad Tamizą w zachodnim Londynie. Chwilę później widzimy terrorystów otwierających ogień do ludzi spacerujących w parkach i na ulicach miast.

Terroryści "chwalą się" też samolotami i czołgami, na których widać symbole ISIS. Klip kończy się sceną pokazującą eksplozję Białego Domu. Tę zapożyczono z filmu „Olimp w ogniu”, w którym sprawcą ataku na USA była Korea Północna. W materiale udostępnionym przez ISIS flagi Korei zostały zastąpione charakterystycznymi czarnymi flagami Państwa Islamskiego.

Zdaniem ekspertów monitorujących propagandę islamistów w sieci, film - choć jest sklecony dość amatorsko - ma dawać dżihadystom nadzieję i pokazywać, że siły ISIS wciąż stawiają sobie ambitne z ich perspektywy cele. Co jednak jeszcze ważniejsze, ma też inspirować do samodzielnych ataków na wskazane w filmie miejsca.

ac za daiymail

Warto poczytać

 1. Soroswiki 20.04.2018

  Rząd Orbana przygotowuje ustawy "Stop Soros". Fundacja miliardera ucieknie z Węgier?

  Fundacja urodzonego w Budapeszcie amerykańskiego miliardera George'a Sorosa, Open Society, zdecyduje, czy pozostać na Węgrzech, po przyjęciu przez parlament rządowego pakietu ustaw antyimigracyjnych - powiedział Reuterowi rzecznik fundacji, Csaba Csontos

 2. Jerozolima 20.04.2018

  Znana aktorka odmawia przyjazdu do Izraela

  Natalie Portman odwołała wizytę w Izraelu, gdzie w czerwcu miała otrzymać odznaczenie. Powodem są ostatnie wydarzenia związane z tym krajem, które 36-letnia aktorka nazwała "wyjątkowo przykrymi" - ogłosiła w piątek organizacja, która miała jej wręczyć nagrodę

 3. 1270rosjamundile 20.04.2018

  60 europosłów wzywa rządy europejskie do bojkotu Mundialu

  Grupa 60 europosłów z różnych krajów i grup politycznych wystosowała list do rządów wszystkich państw Unii Europejskiej z apelem o bojkot tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji

 4. russia20042018 20.04.2018

  Rosjanie ustawiają wybory w kilku państwach. Media ujawniają obecność najemników z tzw. "grupy Wagnera"

  W kilku krajach Afryki, w których w najbliższym czasie odbywać się będą wybory, rozpoczęli pracę rosyjscy polityczni PR-owcy opłacani przez Jewgienija Prigożyna, wiązanego z fabryką trolli i najemnikami z tzw. grupy Wagnera.

 5. china18042018 18.04.2018

  Kolejny etap prześladowań chrześcijan w Chinach. Zakaz wstępu do kościołów katolickich

  Urzędy nadzorujące religię katolicką w prowincji Henan w środkowych Chinach zakazały wstępu do kościołów osobom niepełnoletnim

 6. alfie18042018 18.04.2018

  Cywilizacja śmierci: brytyjski sąd zadecydował o eutanazji niemowlaka. Rodzice się nie poddają

  Brytyjski sąd apelacyjny zadecydował, że Alfie Evans, 23-miesięczne niemowlę chore na niezdiagnozowaną chorobę mózgu, zostanie zgodnie z wolą jego lekarzy odłączony od maszyn podtrzymujących jego życie.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook