Jedynie prawda jest ciekawa


Kolejny film ISIS. Państwo Islamskie zdradza cele następnych ataków… w hollywoodzkich produkcjach

20.01.2018
isis20012018
Kolejny film ISIS. Państwo Islamskie zdradza cele następnych ataków… w hollywoodzkich produkcjach

"O moi bracia, dżihad jest w drodze, by przywrócić honor wspaniałych dni" – od tych słów zaczyna się nowy film, który umieściło w sieci Państwo Islamskie. Jeśli wierzyć scenom pokazanym na krótkim materiale wideo, kolejnymi celami terrorystów staną się Waszyngton i Londyn.

Trwający pięć minut klip zmontowano ze scen pochodzących z kilku hollywoodzkich produkcji. Opublikowano go w mediach społecznościowych na stronach należących do wspierającej ISIS grupy „Abd a Faqir Media”.

Pierwsze sceny wycięto z filmu „Londyn w ogniu”, w którym dżihadyści wysadzają wypełnioną materiałami wybuchowymi furgonetkę na Chelsea Bridge, moście nad Tamizą w zachodnim Londynie. Chwilę później widzimy terrorystów otwierających ogień do ludzi spacerujących w parkach i na ulicach miast.

Terroryści "chwalą się" też samolotami i czołgami, na których widać symbole ISIS. Klip kończy się sceną pokazującą eksplozję Białego Domu. Tę zapożyczono z filmu „Olimp w ogniu”, w którym sprawcą ataku na USA była Korea Północna. W materiale udostępnionym przez ISIS flagi Korei zostały zastąpione charakterystycznymi czarnymi flagami Państwa Islamskiego.

Zdaniem ekspertów monitorujących propagandę islamistów w sieci, film - choć jest sklecony dość amatorsko - ma dawać dżihadystom nadzieję i pokazywać, że siły ISIS wciąż stawiają sobie ambitne z ich perspektywy cele. Co jednak jeszcze ważniejsze, ma też inspirować do samodzielnych ataków na wskazane w filmie miejsca.

ac za daiymail

Warto poczytać

 1. pilne20102017 20.07.2018

  Pilne! Nożownik zaatakował w autobusie. 14 osób rannych

  Do ataku nożownika doszło w Lubece, w północnych Niemczech. Mężczyzna miał zaatakować nożem podróżujących razem z nim pasażerów.

 2. 1270islamskiedzieci 20.07.2018

  Zatrważające dane – prawie połowa dzieci chodzi do meczetów

  Europa coraz bardziej traci swoją tożsamość. W imię multikulturowości coraz więcej dzieci w ramach lekcji chodzi na zajęcia do meczetów. W Holandii jest to nawet 41 proc. uczącej się młodzieży.

 3. modelka19072018 19.07.2018

  Modelka została gwiazdą po tym, jak podczas pokazu nakarmiła dziecko

  Modelka Mara Martin z dnia na dzień stała się gwiazdą światowych mediów. Stało się tak ponieważ podczas pokazu bikini weszła na wybieg wspólnie ze swoją pięciomiesięczną córką, którą zaczęła...karmić piersią.

 4. 1270stef 19.07.2018

  "Imigrantom o innym kolorze skóry w Polsce i Czechach grozi agresja"

  Minister spraw zagranicznych Holandii Stef Blok oświadczył na zamkniętym spotkaniu, że wprowadzenie przez Unię Europejską kwot rozdzielania imigrantów nie uda się z powodu sprzeciwu wschodnioeuropejskich państw członkowskich - podała w czwartek agencja dpa.

 5. 1270cyberdyrektywa 19.07.2018

  KE wszczyna wobec Polski procedurę ws. cyberbezpieczeństwa

  Komisja Europejska wszczęła w czwartek wobec Polski i 16 innych krajów UE procedurę o naruszenie prawa w związku z niewdrożeniem w pełni dyrektywy dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Przepisy te mają wzmocnić ochronę państw UE przed cyberatakami.

 6. ship19072018 19.07.2018

  Koreańczycy odnaleźli „złoty okręt”. Może być wart miliardy dolarów!

  Południowokoreańska firma zajmująca się odzyskiwaniem zatopionych statków, poinformowała, że jej nurkowie odnaleźli Dymitra Dońskiego

 7. komisjaeuropejska19072018 19.07.2018

  KE pozywa Węgry do Trybunału Sprawiedliwości UE. Powodem prawo antyimigracyjne

  Komisja Europejska podjęła w czwartek decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko Węgrom za restrykcyjne przepisy antyimigracyjne, uznając, że są one sprzeczne z prawem unijnym.

 8. fbi19072018 19.07.2018

  Dyrektor FBI: Rosja wciąż wykorzystuje fake newsy i szerzy propagandę w USA

  Rosja wciąż wykorzystuje fake newsy, szerzy propagandę i przeprowadza tajne operacje, by siać niezgodę w USA.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook