Jedynie prawda jest ciekawa


Kolejne ataki na chrześcijan! Pobito duchownych z za śpiewanie kolęd i rozdawanie Pisma Świętego

16.12.2017
christians16122017
Kolejne ataki na chrześcijan! Pobito duchownych z za śpiewanie kolęd i rozdawanie Pisma Świętego

W Indiach doszło do kolejnych ataków na chrześcijan. Pobito duchownych protestanckich, zatrzymano także katolickiego księdza, którego hinduistyczni radykałowie oskarżają o próbę nawracania mieszkańców na chrześcijaństwo. Jak relacjonuje serwis tvp.info, duchowny i kilku misjonarzy z seminarium teologicznego śpiewali kolędy, rozdawali Biblię i wizerunki Jezusa Chrystusa.

Indyjska Partia Ludowa i podległa jej paramilitarna organizacja Bajrang Dal odpowiada za aresztowanie duchownych. – Nasi członkowie zaobserwowali przestępstwo, mamy dowody na to, że chrześcijańscy księża siłą nawracają ubogich hindusów – wypowiedź jednego z członków Bajrang Dal cytuje tvp.info.

Paramilitarne bojówki miały też podpalić samochód, który należał do księdza. Powtarzające się ataki na chrześcijan niepokoją katolickich duchownych, którzy zaapelowali do władz Indii, aby nie przykładały ręki do przemocy.

W tych regionach Indii, w których rządzi Indyjska Partia Ludowa, przepisy bardzo mocno ograniczają możliwość zmiany wyznania. Aby zmienić religię trzeba złożyć oficjalny wniosek do lokalnych urzędników, którzy bardzo często wykorzystują tego typu informacje do późniejszego podsycania ataków na chrześcijan.

W innym ataku agresji czterech chrześcijan zostało rannych w wyniku brutalnej napaści hinduistycznych na salę, gdzie modlono się przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. – Nie zrobiliśmy niczego złego; chcieliśmy się tylko pomodlić i rozdać ubogim paczki z okazji świąt – mówił pastor tamtejszej wspólnoty.

Chrześcijanie w Indiach obawiają się, że może powtórzyć się sytuacja z roku 2007 i 2008, kiedy doszło do pogromów w indyjskim stanie Orisa. W 2008 r. liczba zorganizowanych ataków sięgnęła 4 tysięcy. Zginęło ponad 100 chrześcijan, a tysiące zostało rannych. Z ziemią zrównano 5 tys. domów, spalono prawie 300 kościołów. Te wydarzenia bezpośrednio obciążają Indyjską Partię Ludową.

Warto poczytać

 1. abo22052018 25.06.2018

  Aborcjoniści walczą w sądzie o finansowanie edukacji seksualnej

  Przedstawiciele sieci klinik aborcyjnych Planned Parenthood w wielu amerykańskich miastach podali do sądu administrację Donalda Trumpa. Chcą, aby prowadzone przez nich programy edukacji seksualnej nadal były elementem edukacji w publicznych szkołach.

 2. usa24062018 24.06.2018

  Presja światowej opinii publicznej złamała Trumpa. Dzieci imigrantów ponownie z rodzicami

  Amerykańskie ministerstwo ds. bezpieczeństwa narodowego poinformowało, że 522 dzieci imigrantów oddzielonych od rodziców zatrzymanych za próbę nielegalnego przekroczenia granicy z Meksyku do USA, spotkało się już z rodzicami.

 3. polska24062018 24.06.2018

  Transparent na meczu Polska – Senegal rozwścieczył władze FIFA. Surowa kara i poważne ostrzeżenie!

  Aż 40 tysięcy złotych kary będą musiały zapłacić władze naszej federacji piłkarskiej.Wszystko z powodu jednego z transparentów, który nie spodobał się Komitetowi Dyscyplinarnemu FIFA.

 4. trump23062018 24.06.2018

  Sto drewnianych trumien na granicy obu Korei. Przywieźli je Amerykanie

  Amerykańskie siły zbrojne poinformowały, że na granicę z Koreą Północną przewieziono sto sztuk trumien. Nie są to jednak przygotowania do wojny: KRLD użyje tych trumien aby oddać USA zwłoki ich żołnierzy, którzy zginęli podczas wojny koreańskiej.

 5. merkel23062018 24.06.2018

  Szef MSW Niemiec: „Zaczniemy zawracać imigrantów na granicy, wbrew Angeli Merkel”

  Jeśli szczyt UE nie przyniesie rozwiązania w sprawie imigracji, CSU zacznie zawracać więcej migrantów na granicy mimo argumentu kanclerz Angeli Merkel, że decyzja w tej sprawie należy do niej - powiedział przewodniczący CSU i szef MSW Horst Seehofer.

 6. car23062018 24.06.2018

  Rewolucja w świecie islamu. Po latach zakazu Saudyjki za kierownicą. "Zaufaj Allahowi i w drogę!"

  Po wielkiej kampanii nauki przepisów drogowych, przeprowadzonej pod hasłem "Zaufaj Allahowi i w drogę!", saudyjska Generalna Dyrekcja Ruchu zgodnie z dekretem króla Salmana dała od niedzieli zielone światło kobietom, które chcą same prowadzić samochody.

 7. imigranci11062018 24.06.2018

  Uratowano ok. 600 imigrantów na morzu

  Kutry patrolowe żandarmerii Guardia Civil i inne hiszpańskie jednostki uratowały w sobotę prawie 600 imigrantów

 8. time23062018 23.06.2018

  Płacząca dziewczynka, którą odebrano matce. Ta okładka miała zniszczyć Trumpa. Ujawniamy kulisy kłamstwa!

  Portal Time.com zamieścił zdjęcie dziewczynki z Hondurasu, która wybuchła płaczem po tym, jak agenci amerykańskiej służby granicznej odebrali ją matce, która miała trafić do więzienia za nielegalne przekroczenie granicy USA.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook