Jedynie prawda jest ciekawa


Kolejna zbrodnia wstrząsnęła Francją. Zamordowano ocalałą z Holocaustu

26.03.2018
Paryz1
Kolejna zbrodnia wstrząsnęła Francją. Zamordowano ocalałą z Holocaustu

Światowy Kongres Żydów (WJC) jest wstrząśnięty "barbarzyńskim zamordowaniem w zeszłym tygodniu w Paryżu 85-letniej ocalałej z Holokaustu Mireille K." - podkreślił WSJ w wydanym w poniedziałek oświadczeniu.

Przewodniczący WJC Ronald S. Lauder zaakcentował, że Kongres wraz z francuską społecznością żydowską potępia to straszliwe, barbarzyńskie morderstwo i wzywa władze francuskie go pełnej transparentności w śledztwie w tej sprawie, "by zapewnić, że motywy tej potwornej zbrodni zostaną poznane najszybciej, jak to możliwe, i że będzie ona traktowana z najwyższą powagą, na jaką zasługuje".

Lauder przypomniał, że Mireille K. mieszkała w Paryżu w czasie obławy Vel' d'Hiv - kierowanego przez nazistów największego masowego aresztowania Żydów w Paryżu przez francuską policję 16 i 17 lipca 1942 roku.

W piątek znaleziono spalone zwłoki tej kobiety, z co najmniej 11 ranami kłutymi. Policja zatrzymała podejrzanego o dokonanie tego morderstwa.

PAP

Warto poczytać

 1. 23.04.2018

  Sąd w Wielkiej Brytanii uznał, że pies jest nazistą. Właściciel dostał karę

  Markus Meechan, znany lepiej pod internetowym pseudonimem Count Dankula został skazany przez sąd za filmik z 2016 roku, na którym pokazuje psa wykonującego nazistowski salut.

 2. 1270ukarfanm 23.04.2018

  Rosja od lat planowała zaatakować Ukrainę i zabrać Krym. Są dowody

  Ukraińcy zgodnie podkreślają, że ten dokument to polityczna bomba. Rosjanie już dużo wcześniej kreślili plany agresji na Ukrainę, a zmiana władzy po Euromajdanie i odsunięcie Janukowycza stanowiły wyłącznie pretekst do ataku

 3. Papiez23042018 23.04.2018

  Papież znów zaskoczył. Zafundował to bezdomnym w dniu imienin

  Papież Franciszek z okazji swych przypadających w poniedziałek imienin, czyli uroczystości św. Jerzego, polecił rozesłać do stołówek i noclegowni Caritasu w Rzymie 3 tysiące lodów dla osób, korzystających z pomocy tych placówek - poinformowano w Watykanie

 4. italy22042018 22.04.2018

  Imigranci przekraczają granicę włosko-francuską. Kordon policji rozbija… Antifa (wideo)

  Świetna organizacja środowisk lewicowych wspierających nielegalnych imigrantów.

 5. sejm22042018 22.04.2018

  Mniejszość niemiecka w Polsce domaga się większych praw. "Chcemy więcej lekcji niemieckiego"

  Działacze mniejszości niemieckiej w Polsce domagają się utrzymania prawa uczniów do nauki języka niemieckiego zarówno jako obcego, jak i ojczystego.

 6. gender22042018 22.04.2018

  Chłopiec czy dziewczynka? Rodzice nie zdecydowali. „Lubi malować paznokcie i bawić się ciężarówkami”

  Rodzice dwuletniego „Zoomera” nie odpowiedzieli na jedno z pierwszych pytań, które zadają sobie wszyscy ci, którzy dowiadują się, że ich rodzina się powiększy.

 7. Le-Mont-Saint-Michel 22.04.2018

  Panika we Francji. Będzie kolejny zamach?

  Francuskie władze w niedzielę poinformowały o ewakuacji będącej atrakcją turystyczną wyspy Le Mont-Saint-Michel u zachodnich wybrzeży kraju. Policja szuka mężczyzny, który zachowywał się w podejrzany sposób i który według świadka rano groził policjantom

 8. CharlieFien 22.04.2018

  Chora na Zespół Downa wrzuciła na Twittera zdjęcie w obronie życia. Serwis ją zablokował

  W świecie politycznej poprawności można wiele, pod warunkiem że nie porusza się wątku prawa do życia, zwłaszcza jeśli chodzi o życie niepełnosprawnych. Boleśnie przekonała się o tym niepełnosprawna działaczka pro-life, zablokowana przez Twittera

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook