Jedynie prawda jest ciekawa


Kolejna debata o Polsce w PE - 13 grudnia!

09.12.2016

13 grudnia w Parlamencie Europejskim odbędzie się kolejna debata na temat praworządności w Polsce - informuje RMF FM. Nie jest jednak planowane przyjęcie żadnej rezolucji.

Debata ma się odbyć we wtorek po południu. Rozpocznie się od przedstawienia sytuacji w Polsce przez Komisję Europejską. Decyzję ws. debaty podjęła w czwartek wieczorem Konferencja Przewodniczących Parlamentu, czyli szefowie grup politycznych.


Polscy eurodeputowani są zaskoczeni i zniesmaczeni wyborem terminu debaty.

"Granie tą datą jest nierozsądne"— stwierdził Bogusław Liberadzki z SLD. 

Bogusław Sonik, były eurodeputowany dwóch kadencji, a obecnie poseł na Sejm z Platformy Obywatelskiej także uważa, że wybór daty nie jest właściwy. Podkreślił, że Parlament Europejski nie powinien podsycać histerii w takim dniu.

"13 grudnia powinien zawsze kojarzyć się w Europie z zamachem stanu Jaruzelskiego"— zauważył Sonik. Przypomniał jednak równocześnie, że PiS także organizował manifestacje przeciwko rządom PO-PSL właśnie 13 grudnia. 

"Wówczas także byłem zniesmaczony"— przyznał.

Szef delegacji PiS w europarlamencie profesor Ryszard Legutko powiedział dziennikarce RMF FM, że debata nt. Polski 13 grudnia będzie „groteską” . 

"Eurodeputowani będą dyskutować o nieistniejących problemach w rocznicę historycznych wydarzeń" — stwierdził i dodał nieco ironicznie, że nie podejrzewa zagranicznych eurodeputowanych o taką znajomość historii.

wkt/rmf24.pl

[fot. pixabay.com]

Warto poczytać

 1. merkel21052018 21.05.2018

  Angela Merkel ratuje tonących uchodźców. Ten spot po prostu trzeba zobaczyć!

  Aktorzy do złudzenia przypominający Putina, Trumpa i Kim Dzong Una wspólnie ubolewają nad losem pokrzywdzonych muzułmanów. Po chwili kobieta wyglądająca jak kanclerz Niemiec ratuje tonących uchodźców.

 2. Papiez04052018 21.05.2018

  Papież Franciszek do biskupów: "Nie możecie głosić ubóstwa i żyć jak faraonowie!"

  Papież Franciszek w przemówieniu na inauguracji obrad Konferencji Episkopatu Włoch mówił biskupom w poniedziałek, że nie można głosić ubóstwa i jednocześnie "żyć jak faraon".

 3. 1270szartinkakominka 21.05.2018

  Koszmar w Rosji, mężczyzna przez 20 lat zbierał ciała martwych dziewcząt

  Ta historia brzmi, jak scenariusz podrzędnego horroru i choć wyszła na jaw 7 lat temu, w Rosji wciąż jest o niej głośno. 52-letni profesor z Niżnego Nowogrodu Anatolij Moskwin, przez 20 lat wykopywał na cmentarzu ciała d

 4. AngliaPolakBohater 20.05.2018

  Anglia ma nowego bohatera. To... Polak!

  Do niesamowitej historii doszło w angielskim Reading. Polski imigrant uratował pięć osób z pożaru. - Nie czuję się bohaterem - tłumaczy

 5. 1270portf 19.05.2018

  Portugalskie myśliwce udaremniły tajną operację Rosjan

  Myśliwce F-16 sił powietrznych Portugalii udaremniły tajną operację Rosjan na Półwyspie Iberyjskim. Śmigłowiec, którym lecieli rosyjscy piloci, został zmuszony do lądowania w okolicach Lizbony - poinformował w sobotę dziennik "Diario de Noticias".

 6. 1270royalwed 19.05.2018

  Książę Harry ożenił się z Meghan Markle

  Szósty w linii sukcesji do brytyjskiego tronu książę Harry ożenił się w sobotę w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze z amerykańską aktorką Meghan Markle.

 7. Papiez04052018 19.05.2018

  Kościół będzie miał nowych świętych. Kim są?

  Papież Franciszek ogłosił kiedy odbędzie się kanonizacja sześciu nowych świętych Kościoła Katolickiego

 8. Ramadanwiki 18.05.2018

  Smutny znak czasów. Belgijski Ramadan rozpoczął się w... kościele

  Czy Kościół w Europie Zachodniej jeszcze funkcjonuje? Jeszcze niedawno alarmowano, że w brukselskiej diecezji zdesakralizowany ma zostać co piąty kościół. Lukę po chrześcijanach szybko wypełniają muzułmanie.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook