Jedynie prawda jest ciekawa


Kłótnia w niemieckiej szkole. „Hitler był dobry, bo zabijał Żydów”

27.12.2017
antysem27122017
Kłótnia w niemieckiej szkole. „Hitler był dobry, bo zabijał Żydów”

W niemieckim liceum arabscy uczniowie zaatakowali chłopca żydowskiego pochodzenia. O sprawie pisze internetowy serwis DoRzeczy.pl, który opisuje iż sprzeczka zakończyła się chwaleniem Hitlera i agresywnymi okrzykami wzywającymi do obcięcia głowy jednemu z uczniów.

Zdarzenie miało miejsce w berlińskim liceum im. Ernsta Reutera. Grupa uczniów miała sprzeczać się o sytuację na Bliskim Wschodzie. Do eskalacji napięcia doprowadziła wypowiedź jednego z chłopców, który zaczął wypowiadać się przeciwko Palestynie, co miało wywołać agresję arabskich alumnów.

Po tym, kiedy jedna z dziewcząt krzyknęła: "Hitler był dobry, bo zabijał Żydów" arabscy uczniowie zaczęli domagać się odcięcia głowy żydowskiego chłopca. Ostatecznie sytuację udało się rozwiązać bez dalszej eskalacji przemocy, ale cała sprawa wzbudziła dużą dyskusję - nie tylko w niemieckiej prasie.

Szkoła oczywiście szybko potępiła cały incydent, ale zdaniem niektórych komentujących tę sprawę, potrzebna jest poważna dyskusja o odradzającym się w Niemczech antysemityzmie. Nie powinno się bagatelizować całego zdarzenia, gdyż pokazuje ono jak głębokie i różnorodne są problemy wielonarodowego społeczeństwa. 

- Ta szkolna kłótnia jest tu tylko odbiciem tego, jak podzielone i zantagonizowani są Niemcy - piszą komentujący tę sprawę na portalach.

Między innymi dlatego echa sporu dotarły znacznie poza mury berlińskiego liceum, o sprawie napisały media w Niemczech i w Izraelu, gdzie podkreślono, iż jest to kolejne zdarzenie o charakterze antysemickim, do jakiego doszło ostatnio u naszych sąsiadów. 

ac/israelnationalnews.com/dorzeczy.pl

fot. israelnationalnews.com

Warto poczytać

 1. 1270giertych22 18.06.2018

  Giertych zapowiada pozew po wpisie na Twitterze. Jaki: „To szopka medialna”

  "Roman Giertych robi szopkę medialną. Procesowo śmieszne, bo przecież ani nie jestem autorem, ani nie ja wrzuciłem foto, a i tak przeprosiłem"

 2. pandemia180618 18.06.2018

  Czy grozi nam pandemia? Naukowcy ostrzegają tajemniczą "chorobą X", która może zabić miliony ludzi

  W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) dodała do listy potencjalnych zagrożeń tajemniczą „chorobę X” - niezidentyfikowany patogen, którego pandemia mogłaby potencjalnie zabić miliony osób.

 3. syria-18062018 18.06.2018

  Naloty bombowe w Syrii. Dramatyczna liczba ofiar

  W rezultacie nalotów na pozycje sił wspierających reżim prezydenta Syrii Baszara el-Asada na wschodzie kraju zginęło 52 bojowników, w tym 30 Irakijczyków i 16 Syryjczyków - powiadomiło w poniedziałek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka

 4. merkel18062018 18.06.2018

  Merkel traci sprzymierzeńców? Niemieckie miedia: Nadchodzi "godzina prawdy"

  Nadchodzi "godzina prawdy" dla skonfliktowanych w sprawie polityki migracyjnej kanclerz Niemiec Angeli Merkel i ministra spraw wewnętrznych i lidera CSU Horsta Seehofera - ocenia poniedziałkowy "Der Spiegel". Całą noc trwały rozmowy Merkel z kierownictwem CDU.

 5. verhofstadt-18062018 18.06.2018

  Krasnodębski: "Verhofstadt to persona non grata w naszym kraju". Belg zostanie ukarany?

  Wiceszef Parlamentu Europejskiego Zdzisław Krasnodębski (PiS) zamierza wystąpić do szefa PE Antonio Tajaniego z wnioskiem o ukaranie lidera liberałów w PE Guya Verhofstadta za jego słowa dotyczące Jarosława Kaczyńskiego.

 6. trzesieniejp18062018 18.06.2018

  Silne trzęsienie ziemi w Japonii. Trzy ofiary śmiertelne w tym jedno dziecko

  Władze prefektury Osaki w Japonii, gdzie w poniedziałek o godz. 8 czasu lokalnego (godz. 1 w Polsce) doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,1, podały, że 3 osoby najprawdopodobniej straciły życie, a 40 osób odniosło poważne obrażenia w wyniku trzęsienia.

 7. gaza-18062018 18.06.2018

  Niespokojnie w Palestynie. Izrael kolejny raz dokonuje nalotu

  Siły Powietrzne Izraela przeprowadziły w poniedziałek na północy Strefy Gazy naloty na dziewięć "celów wojskowych" radykalnej organizacji palestyńskiej Hamas - poinformowała w komunikacie izraelska armia, nie podając, czy są jakieś ofiary śmiertelne

 8. duque-18062018 18.06.2018

  Konserwatysta wygrywa wybory w Kolumbii. Teraz zapowiada zajęcie się sprawą komunistów

  Konserwatysta Ivan Duque z prawicowego Centrum Demokratycznego (CD), który zdecydowanie wygrał drugą turę wyborów prezydenckich w Kolumbii, zapowiedział rewizję porozumienia pokojowego z FARC z 2016 r. Jego zdaniem kary za zbrodnie wojenne powinny być surowe

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook