Jedynie prawda jest ciekawa


Kim była kobieta, która zaatakowała Biały Dom? Policja ujawnia jej tożsamość

25.02.2018
womanusa25022018
Kim była kobieta, która zaatakowała Biały Dom? Policja ujawnia jej tożsamość

Waszyngtońska policja zidentyfikowała kobietę, która w piątek próbowała staranować bramę do Białego Domu. Sprawczynią okazała się 35-letnia mieszkanka stanu Tennessee, Jessica Ford.

Do zdarzenia doszło w piątek ok. godziny 15. Ford uderzyła swoją furgonetką w zaporę na podjeździe do Białego Domu od strony budynku dawnego Biura Egzekutywy. Świadkowie twierdzą, że po zderzeniu nadal trzymała wciśnięty pedał gazu, ale bariera wytrzymała. Została w końcu wyciągnięta z samochodu i aresztowana przez agentów Secret Service. W trakcie aresztowania trzymała w ręce pistolet, ale nie użyła go i nikt nie został ranny. Towarzyszył jej mężczyzna, którego tożsamość nadal jest nieznana. 

Gdy doszło do tego zdarzenia Donald Trump akurat przyjmował premiera Australii, Malcolma Turnbulla. Incydent sprawił, że wszystkie wejścia do Białego Domu zostały zabezpieczone do czasu, aż agenci Secret Service sprawdzili, że nie nastąpi kolejny atak. Po ok. godzinie alarm odwołano. 

Amerykańskie media: to była wariatka!

Nie wiadomo co sprawiło, że Ford postanowiła staranować bramę do Białego Domu. Amerykańskie media donoszą, że powodem mogła być choroba psychiczna na którą cierpi aresztowana kobieta. Wiadomo natomiast, że nie jest to jej pierwsza próba wtargnięcia na teren Białego Domu. 

W kwietniu zeszłego roku próbowała w biały dzień przeskoczyć przez barierę odgradzającą siedzibę prezydenta od ulicy. Od razu została aresztowana, a sędzia zakazał jej zbliżania się do Białego Domu. W lipcu została ponownie aresztowana za złamanie tego zakazu. 

Podobne przypadki nie są w USA niczym nadzwyczajnym. We wrześniu 2014 roku byłemu żołnierzowi US Army uzbrojonemu w nóż udało się wedrzeć do wschodniego pokoju w Białym Domu, co kosztowało stanowisko szefa Secret Service. Rok wcześniej pewna dentystka również próbowała wjechać na teren Białego Domu samochodem, a następnie zaczęła uciekać przed policją. Została zastrzelona w trakcie pościgu – potem okazało się, że w samochodzie przebywała jej roczna córeczka. Odkąd prezydentem został Donald Trump podobnych wypadków było już kilka. 
  

Warto poczytać

 1. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 2. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

 3. 1270polkazaaatakowana 24.04.2018

  Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

  Pochodząca z Polski 45-letnia Marta Stanisławska, mieszkająca w miejscowości Swindon w południowo-wschodniej Anglii padła ofiarą rasistowskiego ataku ze strony angielskich nastolatków.

 4. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

 5. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

 6. Praga2404 24.04.2018

  Zwrócił uwagę śniadym obcokrajowcom. Teraz walczy o życie w szpitalu

  Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Pradze. Kelner ostrzegł grupę obcokrajowców, że w ogródku restauracyjnym nie wolno spożywać alkoholu, a stolik przy którym usiedli, został wcześniej zarezerwowany

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook