Jedynie prawda jest ciekawa


Kim była kobieta, która zaatakowała Biały Dom? Policja ujawnia jej tożsamość

25.02.2018
womanusa25022018
Kim była kobieta, która zaatakowała Biały Dom? Policja ujawnia jej tożsamość

Waszyngtońska policja zidentyfikowała kobietę, która w piątek próbowała staranować bramę do Białego Domu. Sprawczynią okazała się 35-letnia mieszkanka stanu Tennessee, Jessica Ford.

Do zdarzenia doszło w piątek ok. godziny 15. Ford uderzyła swoją furgonetką w zaporę na podjeździe do Białego Domu od strony budynku dawnego Biura Egzekutywy. Świadkowie twierdzą, że po zderzeniu nadal trzymała wciśnięty pedał gazu, ale bariera wytrzymała. Została w końcu wyciągnięta z samochodu i aresztowana przez agentów Secret Service. W trakcie aresztowania trzymała w ręce pistolet, ale nie użyła go i nikt nie został ranny. Towarzyszył jej mężczyzna, którego tożsamość nadal jest nieznana. 

Gdy doszło do tego zdarzenia Donald Trump akurat przyjmował premiera Australii, Malcolma Turnbulla. Incydent sprawił, że wszystkie wejścia do Białego Domu zostały zabezpieczone do czasu, aż agenci Secret Service sprawdzili, że nie nastąpi kolejny atak. Po ok. godzinie alarm odwołano. 

Amerykańskie media: to była wariatka!

Nie wiadomo co sprawiło, że Ford postanowiła staranować bramę do Białego Domu. Amerykańskie media donoszą, że powodem mogła być choroba psychiczna na którą cierpi aresztowana kobieta. Wiadomo natomiast, że nie jest to jej pierwsza próba wtargnięcia na teren Białego Domu. 

W kwietniu zeszłego roku próbowała w biały dzień przeskoczyć przez barierę odgradzającą siedzibę prezydenta od ulicy. Od razu została aresztowana, a sędzia zakazał jej zbliżania się do Białego Domu. W lipcu została ponownie aresztowana za złamanie tego zakazu. 

Podobne przypadki nie są w USA niczym nadzwyczajnym. We wrześniu 2014 roku byłemu żołnierzowi US Army uzbrojonemu w nóż udało się wedrzeć do wschodniego pokoju w Białym Domu, co kosztowało stanowisko szefa Secret Service. Rok wcześniej pewna dentystka również próbowała wjechać na teren Białego Domu samochodem, a następnie zaczęła uciekać przed policją. Została zastrzelona w trakcie pościgu – potem okazało się, że w samochodzie przebywała jej roczna córeczka. Odkąd prezydentem został Donald Trump podobnych wypadków było już kilka. 
  

Warto poczytać

 1. antysemityzm-18072018 18.07.2018

  Brytyjska partia krytykuje działania Izraela. Została oskarżona o antysemityzm

  Opozycyjna Partii Pracy została oskarżona o antysemityzm i "bezprecedensową pogardę" wobec brytyjskiej społeczności żydowskiej, gdy odmówiła przyjęcia w całości definicji antysemityzmu według Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście (IHRA)

 2. Imigranciwiki 18.07.2018

  Kapitan zawrócił statek po tym, jak odkrył na nim migrantów

  Prom z belgijskiego portu Zeebrugge, który miał płynąć przez Morze Północne, zawrócił, gdy odkryto w nim grupę migrantów, mających nadzieję na nielegalne przedostanie się na Wyspy Brytyjskie

 3. ladypank18072018 18.07.2018

  "Nie pierwszy raz polski rock w Grodnie jest na cenzurowanym". Odwołano koncert Lady Pank na Białorusi

  Koncert zespołu Lady pank w Grodnie planowany na 28 lipca został odwołany przez tamtejsze władze. Strona białoruska nie podaje jednoznacznego powodu wycofania zgody na występ polskiego zespołu, jednak Polacy mieszkający w Grodnie podejrzewają, że za tę decyzję mogło być odpowiedzialne KGB.

 4. juncker13072018 18.07.2018

  Juncker zdradza, co było powodem jego kiepskiej dyspozycji. „Moje zachowanie nie wynikało ze spożycia alkoholu”

  Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zaprzeczył, że jego zachowanie podczas niedawnego szczytu NATO wynikało z tego, że był pod wpływem alkoholu.

 5. dywizjon30318072018 18.07.2018

  Pomnik pilotów dywizjonu 303 w centrum Londynu? Trwa zbiórka podpisów

  Jest szansa, aby w centrum Londynu stanął pomnik ku czci pilotów dywizjony 303. Aktualnie trwa zbiórka podpisów pod petycją, aby sprawą budowy monumentu zajął się brytyjski rząd i parlament.

 6. 1270islamgereira 18.07.2018

  Muzułmanka: musicie się z nami liczyć, wkrótce będziemy większością!

  Kraje Zachodu przechodzą wielką społeczną przemianę – islamska diaspora czuje się tam coraz potężniejsza i coraz głośniej domaga się swoich praw, nawet wtedy, gdy naruszają one dotychczas panujące tam zasady

 7. pizza-17072018 17.07.2018

  Znana sieć pizzerii oskarżona o rasizm. Właściciel użył "zakazanego słowa"

  John Schnatter, założyciel powoli wchodzącej do Polski popularnej sieci pizzerii "Papa John’s" musiał zrezygnować ze stanowiska szefa rady nadzorczej własnej firmy. Wszystko przez to, że w ramach ćwiczeń użył... niewłaściwego słowa.

 8. krokodyl17072018 17.07.2018

  Krokodyl w Rzymie? Karabinierzy przeszukują kanały

  W rejonie Rzymu trwają poszukiwania krokodyla, choć nie ma pewności czy istnieje. Ci, którzy twierdzą, że go widzieli w jednym z kanałów, mówią, że gad jest ogromny. Okolice miasteczka Fiumicino przeszukują karabinierzy.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook