Jedynie prawda jest ciekawa

Kijów: mężczyzna zastrzelony przez snajpera

22.01.2014

Jak podają ukraińskie media, mężczyzna został trafiony czterokrotnie, m. in. w szyję i głowę.

Jeden z demonstrantów na kijowskim Majdanie zmarł w wyniku ran postrzałowych. Tę informację potwierdziły MSW Ukrainy i służby medyczne. Jak podają ukraińskie media, to mężczyzna, który został czterokrotnie trafiony przez snajpera.

O północy weszły w życie nowe przepisy, których podpisanie najprawdopodobniej było główną przyczyną rozpoczętych w niedzielę zamieszek w Kijowie. Od dziś obowiązują ostrzejsze kary m.in. za rozbijanie namiotów podczas protestów, za "rozpowszechnianie ekstremistycznych presji" czy "poruszanie się po drogach w kolumnach liczących więcej niż 5 pojazdów". Już teraz widać, że milicja zamierza wykorzystywać właśnie wprowadzone prawo.

Jak informują demonstranci, funkcjonariusze ogłosili, że podejście bliżej niż trzy metry do kordonu będzie traktowane jako napad na milicjantów. Jak informują na Twitterze Euromajdanu, barykady przy ulicy Hruszewskiego zostały już rozebrane. Oddziały Berkutu kierują się w stronę Majdanu. Najprawdopodobniej rozpocznie się szturm.

Jeden z protestujących został zastrzelony podczas zamieszek między milicją a przeciwnikami władz, które z nową siłą wybuchły dziś rano w stolicy Ukrainy, Kijowie. Obecnie milicyjne oddziały specjalne Berkut atakują wzniesioną przez protestujących barykadę na ulicy Hruszewskiego, przy której znajdują się gmachy rządu i parlamentu.

źródło: gazeta.pl/run

fot. PAP/EPA

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook