Jedynie prawda jest ciekawa


Kibice Dynama Kijów do Polaków – widzimy w Was strategicznych sojuszników

09.05.2018
1270ukraincydonbas
Kibice Dynama Kijów do Polaków – widzimy w Was strategicznych sojuszników

Nietypowa inicjatywa kibiców z Ukrainy, apelują do Polaków o sojusz i wspólną walkę o silną antyislamską Europę, narzekają na knowania putinowskiej Rosji i grożą odwetem, jeśli zechcemy odebrać im Lwów.

Ciężko jednoznacznie ocenić film, który w internecie zamieścili fanatyczni kibicie Dynama Kijów. Z jednej strony wyciągają do swoich polskich kolegów rękę w celu sprzymierzenia się ze wspólnym wrogiem: Rosją, która próbuje zasiać ziarna niezgody między naszymi narodami, oraz islamistami, którzy zalewają Europę. Z drugiej natomiast krytykują polskie publikacje i filmy, które traktują  o ludobójstwie na Wołyniu oraz grożą, że wyciągną konsekwencje, jeśli będziemy myśleli o powrocie do macierzy takich miast, jak Lwów.

Przywódca chuliganów, jak sami się określają, Dynama przypomina, że on i jego „bracia” walczyli o wolność w Donbasie i wiedzą, kto jest prawdziwym zagrożeniem. Ukraińcy apelują do polskich kolegów-kibiców, by ci postarali się spojrzeć na sytuację swoich sąsiadów ich oczyma i nie dali się manipulować tym, którzy narzucają narrację o ukraińskim banderyzmie.  

- Naszym zdaniem ten konflikt jest sztucznie stworzony, a oliwy do ognia dolewa Rosja – mówi kibic i dodaje – Tak jak Wy jesteśmy chuliganami, ludźmi honoru i podobnie, jak Wy wspieramy naszą drużynę na wyjazdach, walczymy do końca, bawimy się i bardzo kochamy nasz kraj. Nie widzimy w Was wrogów. (…) Mam nadzieję, że nas usłyszycie i zrozumiecie – kończy.

Co sądzicie o tej deklaracji?


Warto poczytać

 1. 1270trumpkim 24.05.2018

  Donald Trump odwołał spotkanie z Kim Dzong Unem

  Prezydent USA Donald Trump w opublikowanym w czwartek przez Biały Dom liście do przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una poinformował, że odwołuje ich zaplanowane na 12 czerwca spotkanie na szczycie w Singapurze. Jednocześnie zachęcił Pjongang do kontaktu w przyszłości.

 2. pope24052018 24.05.2018

  Papież kolejny raz apeluje o przyjmowanie imigrantów. „Powinno być całkowicie bezinteresowne”

  Papież Franciszek uważa, że udzielanie gościny migrantom powinno być "całkowicie bezinteresowne".

 3. 1270putintrump 24.05.2018

  "FT": USA naciskają na kraje UE w sprawie ostrzejszych sankcji wobec Rosji

  Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa naciska na swoich europejskich sojuszników, by nałożyli ostrzejsze sankcje na Rosję m.in. w celu zwalczania rosyjskiej kampanii dezinformacyjnej i cyberataków - pisze w czwartek "Financial Times".

 4. 1270jerseyity 24.05.2018

  Radni Jersey City przegłosowali zarządzenie o przeniesieniu Pomnika Katyńskiego

  Radni miasta Jersey City w stanie New Jersey przegłosowali w czwartek nad ranem czasu polskiego zarządzenie o przeniesieniu Pomnika Katyńskiego w tym mieście. Nie jest to jednak ostateczna decyzja. Sprawa będzie przedmiotem powtórnej debaty 13 czerwca.

 5. labour23052018 23.05.2018

  45-letni mężczyzna chce zostać urzędniczką ds. kobiet. "Bo w środy czuje się kobieco"

  Oddział brytyjskiej Partii Pracy w Basingstoke szuka kandydatki na stanowisko urzędnika ds. kobiet.

 6. 1270gruzjavsrussia 23.05.2018

  Gruzja oskarża w Strasburgu Rosję o zbrodnie wojenne podczas konfliktu w 2008 r.

  Gruzja oskarżyła w środę Rosję w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu o zbrodnie wojenne i łamanie praw człowieka na gruzińskim terytorium w trakcie konfliktu zbrojnego między tymi państwami w 2008 roku.

 7. armia220502018 22.05.2018

  „Dotychczas do takich sytuacji nie dochodziło”. Seminarzyści dostali powołania do wojska

  Studenci katolickich i prawosławnych seminariów duchownych otrzymali wezwania do wojska.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook