Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

KE pomoże Ukrainie

01.07.2015

Komisja Europejska zdecydowała o zwiększeniu pomocy finansowej dla Ukrainy.

Komisja Europejska poinformowała w środę, że zwiększa o 15 mln euro pomoc humanitarną dla mieszkańców wschodniej Ukrainy, gdzie wciąż dochodzi do starć sił rządowych z separatystami. Szacuje się, że liczba osób potrzebujących pomocy w regionie sięga 5 mln.

"Bardzo ważne, by pomoc humanitarna dotarła do wszystkich poszkodowanych dotkniętych konfliktem. Organizacje humanitarne muszą mieć szybki i bezpieczny dostęp do obszarów objętych konfliktem. Jestem bardzo zaniepokojony trwającymi walkami w Donbasie, pomimo zawarcia porozumienia o zawieszeniu broni. Wpływ przemocy na ludność cywilną jest alarmujący" - podkreślił cytowany w komunikacie KE unijny komisarz ds. pomocy humanitarnej i zarządzania kryzysowego Christos Stylianides.

Dodatkowe fundusze z UE mają wspierać akcje pomocowe, dzięki którym najbardziej poszkodowani mają dostać żywność, środki higieniczne, koce, leki, czystą wodę, a także schronienie.

Całkowita suma jaką UE przeznacza na pomoc humanitarną dla ludności dotkniętej konfliktem na Ukrainie wyniesie teraz 62 mln euro. Wraz z funduszami, które bezpośrednio przekazały państwa UE od początku 2014 roku, "28" skierowała na ten cel 223 mln euro.

Projekty wdrożone do czerwca tego roku, finansowane częściowo lub w pełni przez KE, wsparły 1 mln 570 tys. Ukraińców. Ponad 290 tys. z nich to osoby poniżej 17 lat.

mly/PAP

fot. komisja europejska

Słowa kluczowe:

Komisja Europejska

,

Ukraina

,

wsparcie

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook