Jedynie prawda jest ciekawa


KE pomoże Ukrainie

01.07.2015

Komisja Europejska zdecydowała o zwiększeniu pomocy finansowej dla Ukrainy.

Komisja Europejska poinformowała w środę, że zwiększa o 15 mln euro pomoc humanitarną dla mieszkańców wschodniej Ukrainy, gdzie wciąż dochodzi do starć sił rządowych z separatystami. Szacuje się, że liczba osób potrzebujących pomocy w regionie sięga 5 mln.

"Bardzo ważne, by pomoc humanitarna dotarła do wszystkich poszkodowanych dotkniętych konfliktem. Organizacje humanitarne muszą mieć szybki i bezpieczny dostęp do obszarów objętych konfliktem. Jestem bardzo zaniepokojony trwającymi walkami w Donbasie, pomimo zawarcia porozumienia o zawieszeniu broni. Wpływ przemocy na ludność cywilną jest alarmujący" - podkreślił cytowany w komunikacie KE unijny komisarz ds. pomocy humanitarnej i zarządzania kryzysowego Christos Stylianides.

Dodatkowe fundusze z UE mają wspierać akcje pomocowe, dzięki którym najbardziej poszkodowani mają dostać żywność, środki higieniczne, koce, leki, czystą wodę, a także schronienie.

Całkowita suma jaką UE przeznacza na pomoc humanitarną dla ludności dotkniętej konfliktem na Ukrainie wyniesie teraz 62 mln euro. Wraz z funduszami, które bezpośrednio przekazały państwa UE od początku 2014 roku, "28" skierowała na ten cel 223 mln euro.

Projekty wdrożone do czerwca tego roku, finansowane częściowo lub w pełni przez KE, wsparły 1 mln 570 tys. Ukraińców. Ponad 290 tys. z nich to osoby poniżej 17 lat.

mly/PAP

fot. komisja europejska

Warto poczytać

 1. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 2. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

 3. 1270polkazaaatakowana 24.04.2018

  Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

  Pochodząca z Polski 45-letnia Marta Stanisławska, mieszkająca w miejscowości Swindon w południowo-wschodniej Anglii padła ofiarą rasistowskiego ataku ze strony angielskich nastolatków.

 4. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

 5. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

 6. Praga2404 24.04.2018

  Zwrócił uwagę śniadym obcokrajowcom. Teraz walczy o życie w szpitalu

  Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Pradze. Kelner ostrzegł grupę obcokrajowców, że w ogródku restauracyjnym nie wolno spożywać alkoholu, a stolik przy którym usiedli, został wcześniej zarezerwowany

 7. Alfiezyje 24.04.2018

  Niesamowita walka o życie. Chłopca odłączono od tlenu, lekarze nie dawali żadnych szans

  Włoski paszport nie pomógł Alfiemu Evansowi. Do wywiezienia z Wielkiej Brytanii nie dopuścili lekarze, którzy odłączyli go od tlenu. Tymczasem niespełna 2-letni chłopiec dzielnie walczy o życie

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook