Jedynie prawda jest ciekawa


KE będzie debatować o przyszłości Unii

27.02.2017

We wtorek wieczorem odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Komisji Europejskiej, na którym omawiane będą m.in. propozycje dotyczące przyszłości UE, jakie mają zostać przedstawione przed 60. rocznicą podpisania Traktatów Rzymskich. Drugi z tematów, jaki ma być poruszany podczas spotkania komisarzy, dotyczy migracji.

-Jak wiecie, w tym tygodniu mamy się zajmować ważnym pakietem dotyczącym migracji i bezpieczeństwa, co będzie częścią naszego wkładu do marcowego szczytu UE. Mamy również ciągle dużo pracy w sprawie Białej Księgi dotyczącej przyszłości UE - powiedział w środę na konferencji prasowej w Brukseli rzecznik KE Margaritis Schinas. Pierwsza, orientacyjna debata wśród unijnych komisarzy dotycząca Białej Księgi odbyła się w zeszłym tygodniu. O sprawie podczas dwudniowego seminarium rozmawiali też szefowie gabinetów komisarzy.

We wtorek na nadzwyczajnym wieczornym posiedzeniu do tematu wrócą znowu komisarze. KE nie zdradza na razie, jaki kierunek prac obrała. Schinas zapewnił, że księga ma być opublikowana przed zaplanowanym na 25 marca szczytem w stolicy Włoch, podczas którego obchodzona będzie 60. rocznica podpisania Traktatów Rzymskich. -Pracujemy pełną parą. To będzie ważny i pracowity tydzień w komisji - podkreślił rzecznik. Poza wtorkowym posiedzeniem w tym tygodniu zaplanowane jest standardowe, środowe posiedzenie komisarzy.

W najbliższych dniach KE przedstawi kolejny, już 10. raport dotyczący relokacji i przesiedleń uchodźców. Na początku lutego wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans zapowiadał, że w marcu rozważone zostaną kroki wobec państw UE, które nie wywiązują się z zobowiązań dotyczących relokacji uchodźców. Według danych z 8 lutego od jesieni 2015 roku prawie 12 tysięcy uchodźców, którzy dotarli do Włoch i Grecji, zostało przejętych przez pozostałe państwa Unii. Tylko w grudniu ubiegłego roku relokowano 1162 osoby z Grecji oraz 764 z Włoch; w styczniu z Grecji przesiedlono 1131 uchodźców, a z Włoch - 551. Polska, Węgry i Austria to kraje, które nie przyjęły żadnego uchodźcy w ramach unijnego programu relokacji.

fot.[Fratria]

pc/PAP

Warto poczytać

 1. italy22042018 22.04.2018

  Imigranci przekraczają granicę włosko-francuską. Kordon policji rozbija… Antifa (wideo)

  Świetna organizacja środowisk lewicowych wspierających nielegalnych imigrantów.

 2. sejm22042018 22.04.2018

  Mniejszość niemiecka w Polsce domaga się większych praw. "Chcemy więcej lekcji niemieckiego"

  Działacze mniejszości niemieckiej w Polsce domagają się utrzymania prawa uczniów do nauki języka niemieckiego zarówno jako obcego, jak i ojczystego.

 3. gender22042018 22.04.2018

  Chłopiec czy dziewczynka? Rodzice nie zdecydowali. „Lubi malować paznokcie i bawić się ciężarówkami”

  Rodzice dwuletniego „Zoomera” nie odpowiedzieli na jedno z pierwszych pytań, które zadają sobie wszyscy ci, którzy dowiadują się, że ich rodzina się powiększy.

 4. Le-Mont-Saint-Michel 22.04.2018

  Panika we Francji. Będzie kolejny zamach?

  Francuskie władze w niedzielę poinformowały o ewakuacji będącej atrakcją turystyczną wyspy Le Mont-Saint-Michel u zachodnich wybrzeży kraju. Policja szuka mężczyzny, który zachowywał się w podejrzany sposób i który według świadka rano groził policjantom

 5. CharlieFien 22.04.2018

  Chora na Zespół Downa wrzuciła na Twittera zdjęcie w obronie życia. Serwis ją zablokował

  W świecie politycznej poprawności można wiele, pod warunkiem że nie porusza się wątku prawa do życia, zwłaszcza jeśli chodzi o życie niepełnosprawnych. Boleśnie przekonała się o tym niepełnosprawna działaczka pro-life, zablokowana przez Twittera

 6. 1270dtrump 21.04.2018

  Rosja przypuściła atak na niespotykaną skalę. Znaleźli chętnych partnerów w sztabie Trumpa?

  Komitet Narodowy Partii Demokratycznej złożył pozew sądowy, w którym oskarżają Donalda Trumpa, jego współpracowników, Wikileaks oraz Federację Rosyjską o konspirację mającą na celu zmianę wyniku wyborów.

 7. 1270jews 21.04.2018

  Europejski Żydzi ponad prawem? „Powinni mieć broń!”

  Jeden z najpoważniejszych europejskich rabinów Menachem Margolin domaga się od europejskich ministrów żeby pozwolili osobom pochodzenia żydowskiego na posiadanie broni bez specjalnych zezwoleń. Jego zdaniem to najlepszy sposób by powstrzymać antysemickie ataki.

 8. Warszawa3 21.04.2018

  Jedna z najważniejszych decyzji dla światowego bezpieczeństwa zapadnie w Warszawie?

  Warszawa, według Bloomberga, jest jednym z dziewięciu miast rozważanych jako potencjalne miejsce spotkania przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Szczyt jest planowany na maj lub czerwiec

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook