Jedynie prawda jest ciekawa


Katolicy prześladowani w Europie? Odmawiali różaniec w katedrze zostali wyprowadzeni przez policję!

31.10.2017
1270rozanecas
Katolicy prześladowani w Europie? Odmawiali różaniec w katedrze zostali wyprowadzeni przez policję!

Od lat mówi się o prześladowaniu katolików w Azji i na Bliskim Wschodzie – tysiące wiernych oddaje swoje życie za wiarę w Chrystusa i wierność jego przykazaniom. To między innymi w ich intencji koła różańcowe na całym świecie codziennie modlą się na różańcu.

Dotychczas jednak represje wobec chrześcijan były domeną krajów dalekowschodnich i arabskich, dziś jednak okazuje się, że katolicy mają problem z praktykowaniem swojej wiary także w Europie, co więcej, nawet w swoich kościołach. Jak poinformował brytyjski serwis www.catholicherald.co.uk, 28 października z katolickiej katedry św. Michała i Guduli w Brukseli policja wyprowadziła grupę wiernych, którzy odmawiali różaniec.

Wszystko dlatego, że w katolickiej świątyni odbywały się „ekumeniczne” uroczystości 500-lecia luterańskiej reformacji. Według relacji Brytyjczyków  w ekumenicznej ceremonii wziął udział m.in. kardynał Jozef de Kesel, katolicki  arcybiskup diecezji Mechelen-Bruksela.

Przeciwko „braciom odłączonym” modlącym się w katolickiej świątyni i wspieranym przez lokalnych katolickich dostojników postanowili zaprotestować młodzi katolicy z Brukseli. Forma ich protestów oburzyła jednak zarówno protestantów, jak i katolickich hierarchów, którzy nakazali wezwanie służb porządkowych. Brytyjscy redaktorzy mówią o „szaleństwie ekumenizmu”, nam bardziej do gustu przypadają słowa zacytowane ostatnio przez Grzegorza Górnego – „czy mamy świętować rocznicę rozwodu własnych rodziców?”. Zachodnie duchowieństwo powinno wziąć sobie to do serca, bo jak widać, dla „odłączonych braci” gotowi są nawet na upokorzenie własnych wiernych. 

 

 fot. youtube.com

Warto poczytać

 1. 1270trumpkim 24.05.2018

  Donald Trump odwołał spotkanie z Kim Dzong Unem

  Prezydent USA Donald Trump w opublikowanym w czwartek przez Biały Dom liście do przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una poinformował, że odwołuje ich zaplanowane na 12 czerwca spotkanie na szczycie w Singapurze. Jednocześnie zachęcił Pjongang do kontaktu w przyszłości.

 2. pope24052018 24.05.2018

  Papież kolejny raz apeluje o przyjmowanie imigrantów. „Powinno być całkowicie bezinteresowne”

  Papież Franciszek uważa, że udzielanie gościny migrantom powinno być "całkowicie bezinteresowne".

 3. Putin18052018 24.05.2018

  Cyberatak na Ukrainę. Kreml zaprzecza

  Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zaprzeczył w czwartek oskarżeniom o planowanie cyberataku z wykorzystaniem routerów internetowych na ukraińskie podmioty państwowe i prywatne.

 4. 1270putintrump 24.05.2018

  "FT": USA naciskają na kraje UE w sprawie ostrzejszych sankcji wobec Rosji

  Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa naciska na swoich europejskich sojuszników, by nałożyli ostrzejsze sankcje na Rosję m.in. w celu zwalczania rosyjskiej kampanii dezinformacyjnej i cyberataków - pisze w czwartek "Financial Times".

 5. 1270jerseyity 24.05.2018

  Radni Jersey City przegłosowali zarządzenie o przeniesieniu Pomnika Katyńskiego

  Radni miasta Jersey City w stanie New Jersey przegłosowali w czwartek nad ranem czasu polskiego zarządzenie o przeniesieniu Pomnika Katyńskiego w tym mieście. Nie jest to jednak ostateczna decyzja. Sprawa będzie przedmiotem powtórnej debaty 13 czerwca.

 6. labour23052018 23.05.2018

  45-letni mężczyzna chce zostać urzędniczką ds. kobiet. "Bo w środy czuje się kobieco"

  Oddział brytyjskiej Partii Pracy w Basingstoke szuka kandydatki na stanowisko urzędnika ds. kobiet.

 7. 1270gruzjavsrussia 23.05.2018

  Gruzja oskarża w Strasburgu Rosję o zbrodnie wojenne podczas konfliktu w 2008 r.

  Gruzja oskarżyła w środę Rosję w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu o zbrodnie wojenne i łamanie praw człowieka na gruzińskim terytorium w trakcie konfliktu zbrojnego między tymi państwami w 2008 roku.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook