Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Śmigłowiec spadł na dach pubu w Glasgow

30.11.2013

Co najmniej trzy osoby zginęły w katastrofie policyjnego śmigłowca, który w piątek wieczorem spadł na dach pubu w Glasgow - podała BBC, powołując się na źródła związane ze śledztwem, zastrzegając, że bilans ofiar najpewniej wzrośnie. 32 osoby zostały ranne.

Według szkockiej policji na pokładzie maszyny Eurocopter EC 135 T2 znajdowały się trzy osoby - dwóch oficerów policji i cywilny pilot.

32 osoby trafiły do szpitali w Glasgow, ale nie podano, jaki jest stan hospitalizowanych.

Straż pożarna, ekipy ratownicze i ochotnicy pracowali na miejscu katastrofy przez całą noc. Akcja, w której udział biorą również psy szkolone do wyszukiwania ludzi pod gruzami, wciąż trwa. Jak poinformował przedstawiciel straży pożarnej, ratownicy skontaktowali się z kilkoma osobami uwięzionymi wewnątrz budynku. Według niego na miejscu katastrofy jest niebezpiecznie.

Śmigłowiec spadł na popularny wśród mieszkańców Glasgow pub "The Clutha". Nie doszło do wybuchu, ale jednopiętrowy budynek został poważnie uszkodzony. Część dachu budynku zawaliła się.

Świadkowie twierdzą, że wewnątrz pubu było ok. 120 osób, które słuchały koncertu zorganizowanego z okazji dnia św. Andrzeja, patrona Szkocji. Część z nich zdołała wydostać się na zewnątrz o własnych siłach. Nie wiadomo jednak, ile osób jest zablokowanych przez zawalone fragmenty konstrukcji.

Przyczyny katastrofy na razie nie ustalono.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

PAP, lz

[fot:PAP/EPA]  

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook