Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kanonizacja Jana Pawła II: telebimy na rzymskich placach

17.04.2014

Transmisje będą prowadzone w różnych językach; po polsku na Piazza Navona.

27 kwietnia na siedmiu wielkich telebimach rozstawionych na najpiękniejszych placach i w centralnych punktach Rzymu będzie można obserwować  mszę kanonizacyjną Jana Pawła II i Jana XXIII. Transmisje będą prowadzone w różnych językach; po polsku na Piazza Navona.

Władze Wiecznego Miasta liczą się z tym, że nie wszyscy pielgrzymi zmieszczą się na placu Świętego Piotra i dlatego postanowiły umożliwić tym, którzy pozostaną w historycznym centrum Rzymu, udział we mszy dzięki transmisji z Watykanu.

Na Piazza Farnese, gdzie stoi pałac ambasady Francji, na telebimie będzie można obejrzeć przekaz w języku francuskim.

Na jednym z największych placów włoskiej stolicy, Piazza Navona, gdzie znajduje się słynna fontanna Czterech Rzek Berniniego, prowadzony będzie przekaz po włosku i po polsku. W noc poprzedzającą kanonizację otwarty będzie położony na tym placu kościół świętej Agnieszki (San Agnese in Agone), gdzie wierni będą mogli spowiadać się po polsku.

Trzy telebimy ustawione zostaną na via dei Fori Imperiali między Placem Weneckim a Koloseum. Transmisję z mszy kanonizacyjnej oglądać będzie można także koło Zamku świętego Anioła w pobliżu Watykanu , gdzie będą zapewne stać tłumy wiernych, oraz na placu przed bazyliką Matki Bożej Większej (Santa Maria Maggiore).

PAP/run

fot. wikimedia commons
Słowa kluczowe:

Jan Paweł II

,

kanonizacja

,

Rzym

,

msza święta

Warto poczytać

 1. puy75 26.05.2017

  Putin złoży wizytę Macronowi

  Prezydenci Rosji i Francji, Władimir Putin i Emmanuel Macron, na spotkaniu 29 maja omówią sytuację na Ukrainie, w Syrii i Libii, a także problemy walki z terroryzmem; poruszą też temat relacji Rosja-UE.

 2. soldier-7663421280 26.05.2017

  Polska gotowa na większą walkę z terroryzmem

  "Była ogólna deklaracja, jako że zapadła decyzja, że Sojusz Północnoatlantycki jako całość wchodzi do Globalnej Koalicji przeciwko Daesz”.

 3. Jeremy-Corobyn-gfdgdf 26.05.2017

  Lider Partii Pracy o zmianie polityki Wielkiej Brytanii

  Zapowiedział, że w przypadku zwycięstwa jego ugrupowania w wyborach parlamentarnych nowy rząd zmieni politykę zagraniczną i zrezygnuje z interwencji zbrojnych.

 4. Aleksandr-Lukaszenka-fgdg 26.05.2017

  Białoruś: Powstanie centralny system monitoringu

  Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka podpisał dekret o utworzeniu scentralizowanego systemu monitoringu miejsc publicznych.

 5. mid-17526089 26.05.2017

  Prezydent: „Zachód ma być silną swoją jednością”

  „Jesteśmy przekonani, że bezpieczna i podmiotowa Europa Środkowa, stanowi niezbędny element stabilności świata transatlantyckiego”.

 6. senatorpapa 26.05.2017

  Papież Franciszek przyjął na audiencji przedstawicieli SKOK-ów

  Senator Grzegorz Bierecki spotkał się z papieżem Franciszkiem

 7. oboz-koncentracyjny-fjkdsgfkjdbg 26.05.2017

  Polsko-Niemiecka Komisja apeluje

  "Na terenie Polski znajdowały się wyłącznie niemieckie obozy koncentracyjne".

 8. Donald-Tusk 26.05.2017

  Tusk przed szczytem G7

  Konieczna jest jedność krajów G7 wobec zagrożenia terrorystycznego, konfliktu ukraińskiego, wojny w Syrii i kryzysu migracyjnego.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook