Jedynie prawda jest ciekawa

Kanonizacja Jana Pawła II: telebimy na rzymskich placach

17.04.2014

Transmisje będą prowadzone w różnych językach; po polsku na Piazza Navona.

27 kwietnia na siedmiu wielkich telebimach rozstawionych na najpiękniejszych placach i w centralnych punktach Rzymu będzie można obserwować  mszę kanonizacyjną Jana Pawła II i Jana XXIII. Transmisje będą prowadzone w różnych językach; po polsku na Piazza Navona.

Władze Wiecznego Miasta liczą się z tym, że nie wszyscy pielgrzymi zmieszczą się na placu Świętego Piotra i dlatego postanowiły umożliwić tym, którzy pozostaną w historycznym centrum Rzymu, udział we mszy dzięki transmisji z Watykanu.

Na Piazza Farnese, gdzie stoi pałac ambasady Francji, na telebimie będzie można obejrzeć przekaz w języku francuskim.

Na jednym z największych placów włoskiej stolicy, Piazza Navona, gdzie znajduje się słynna fontanna Czterech Rzek Berniniego, prowadzony będzie przekaz po włosku i po polsku. W noc poprzedzającą kanonizację otwarty będzie położony na tym placu kościół świętej Agnieszki (San Agnese in Agone), gdzie wierni będą mogli spowiadać się po polsku.

Trzy telebimy ustawione zostaną na via dei Fori Imperiali między Placem Weneckim a Koloseum. Transmisję z mszy kanonizacyjnej oglądać będzie można także koło Zamku świętego Anioła w pobliżu Watykanu , gdzie będą zapewne stać tłumy wiernych, oraz na placu przed bazyliką Matki Bożej Większej (Santa Maria Maggiore).

PAP/run

fot. wikimedia commons
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook