Jedynie prawda jest ciekawa


Kaczyński i Orban z sierpem i młotem. Tak kpi niemiecka parada

12.02.2018
KaczynskiOrban12022018
Kaczyński i Orban z sierpem i młotem. Tak kpi niemiecka parada

Podczas parady z okazji różanego poniedziałku w niemieckim Dusseldorfie pojawiły się karykatury znanych postaci - nie zabrakło wśród nich Jarosława Kaczyńskiego.

Kaczyński został przedstawiony razem z Victorem Orbanem. Politycy trzymają wspólnie sierp i młot z napisem "Prawicowa Dyktatura"

To nie pierwszy raz, kiedy lider Prawa i Sprawiedliwości "pojawił się" na paradzie w Dusseldorfie. W ubiegłym roku wspólnie z Donaldem Trumpem, Victorem Orbanem, Wladimirem Putinem i Recepem Erdoganem został przedstawiony jako robak, jedzący liść z napisem "demokracja". Z kolei dwa lata temu Kaczyński został przedstawiony jako generał, trzymający pod swoim butem uniżoną Polskę.

Wśród "wykpionych" postaci nie zabrakło też innych polityków. Theresa May została zaprezentowana jako szczęśliwa kobieta rodząca niepełnosprawne dziecko o nazwie "Brexit". Angela Merkel stała się zaś pająkiem, który pożarł całą swoją konkurencję i z niecierpliwością czeka na więcej. Tym "więcej" nie zostanie chyba jednak Martin Schulz, bo on na innej platformie został "zmielony" maszynką do mięsa.

Różany poniedziałek jest hucznie świętowany w Nadrenii z uwagi na zakończenie karnawału. Każdego roku w kliku miastach bawią się miliony ludzi, a od XIX wieku pewną tradycją imprezy stało się wyszydzanie polityków.

kh
Fot: PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Warto poczytać

 1. BazylikaGrobuPanskiego25022018 25.02.2018

  Niespokojnie w Jerozolimie. Bazylika Grobu Pańskiego zamknięta w proteście przeciw polityce Izraela

  Przedstawicie Kościołów w Jerozolimie zamknęli w niedzielę Bazylikę Grobu Pańskiego na znak bezprecedensowego protestu przeciwko podatkom i planowanej polityce wywłaszczania. Oskarżają Izrael o systematyczny atak na obecność chrześcijan w Ziemi Świętej

 2. HutaPieniacka25022018 25.02.2018

  Upamiętniono ofiary zbrodni w Hucie Pieniackiej. Zamordowano tam kilkuset Polaków

  W Hucie Pieniackiej, nieistniejącej dziś wsi w obwodzie lwowskim, odbyły się w niedzielę uroczystości upamiętniające 74. rocznicę tragedii jej polskich mieszkańców, wymordowanych przez oddziały ukraińskiej dywizji SS-Galizien

 3. halicki25022018 25.02.2018

  Platforma namawia do przyjęcia Euro. "Europa rozwija się szybciej dzięki wspólnej strefie walutowej"

  - Politycy odnieśli się do zapowiedzi Grzegorza Schetyny o przedstawieniu strategii dotyczącej przyjęcia przez Polskę euro.

 4. womanusa25022018 25.02.2018

  Kim była kobieta, która zaatakowała Biały Dom? Policja ujawnia jej tożsamość

  Waszyngtońska policja zidentyfikowała kobietę, która w piątek próbowała staranować bramę do Białego Domu. Sprawczynią okazała się 35-letnia mieszkanka stanu Tennessee, Jessica Ford.

 5. trudeau25022018 25.02.2018

  Ukochany przez lewicę premier Kanady stał się obiektem kpin. Teraz może jeszcze stracić władzę

  Justin Trudeau z rodziną udał się na wizytę państwową do Indii. Jego wizyta miała na celu wzmocnienie współpracy gospodarczej pomiędzy Indiami i Kanadą – ale wywołała skandal, który może kosztować go władzę.

 6. 1270estonia 24.02.2018

  Estonia świętuje 100-lecie niepodległości

  Z tej okazji na stronie rządowego programu "Niepodległa" przygotowano specjalny film z życzeniami dla naszych przyjaciół.

 7. Gettowiki 24.02.2018

  Polski dyplomata ocalił 2 tysiące Żydów. Dziś nie ma nawet grobu

  Konsul Konstanty Rokicki wystawił w latach 40. ponad tysiąc fałszywych paszportów Paragwaju dla ok. 2 tys. polskich Żydów - podała na Twitterze ambasada RP w Bernie. Dokumentów, które w czasie Holokaustu ratowały Żydom życie, było więc znacznie więcej niż szacowali historycy

 8. 1270macron 23.02.2018

  Francja przedstawiła kolejny plan walki z radykalizacją

  Trzy lata po dżihadystycznych atakach ze stycznia 2015 roku francuski rząd przedstawił w piątek nowy plan walki z radykalizacją. Przewiduje on m.in. odizolowanie więźniów, których uznano za zradykalizowanych, i zwiększenie kontroli nad prywatnymi szkołami.

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook