Jedynie prawda jest ciekawa


Izraelski minister przyjedzie do Polski. Padły niepokojące słowa

05.02.2018
Bennettwiki
Izraelski minister przyjedzie do Polski. Padły niepokojące słowa

Jestem zdeterminowany aby powiedzieć to, co historia już zdążyła udowodnić - mianowicie, że Polacy mają udokumentowany udział w mordowaniu Żydów podczas Holokaustu - powiedział Naftali Bennett.

7 lutego w Warszawie odbędzie się wizyta izraelskiego ministra edukacji, Naftaliego Bennetta - poinformowała Wirtualna Polska. Informacje portalu potwierdziło biuro prasowe ministra, według którego w planie oficjalnej wizyty jest spotkanie z wicepremierem Jarosławem Gowinem, oraz wykład dla polskich studentów. Minister uda się również do Muzeum Powstania Warszawskiego, spotka się też z ocalałymi z Holokaustu oraz osobami ratującymi Żydów podczas wojny.

Polskie społeczeństwo może jednak zaniepokoić fragment komunikatu prasowego ministerstwa, w którym Bennett stwierdził, że jest zdeterminowany "aby powiedzieć to, co historia już zdążyła udowodnić - mianowicie, że Polacy mają udokumentowany udział w mordowaniu Żydów podczas Holokaustu. Lecę do Polski powiedzieć prawdę, tam gdzie ona się dokonała, i nie będzie to zależało od żadnego uchwalonego prawa”.

- Wierzę, że konflikt z polskim rządem powinien być rozwiązany na drodze dialogu, a nie na drodze wymieniania się doświadczeniami w mediach, dlatego właśnie spotkam się ze studentami oraz czołowymi przedstawicielami rządu. Moje przesłanie jest jasne: przeszłości nie da się napisać na nowo, ale przyszłość napiszemy razem - przekonuje Naftali Benett w komunikacie prasowym, cytowanym przez wp.pl

O wizycie ministra edukacji poinformowały też izraelskie media. Według portalu israelnationalnews, wizyta ma być elementem międzynarodowej presji na prezydenta Andrzeja Dudę, żeby ten zawetował ustawę.

wp.pl/israelnationalnews/kh
Fot: wikicommons

Warto poczytać

 1. russia23042018 23.04.2018

  Szef litewskiego MSZ ostro o Rosji: „My nie okupowaliśmy Krymu i 20 proc. terytorium Gruzji”

  - Nie ma podstaw do zmiany polityki Litwy względem Rosji - oświadczył w poniedziałek minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius po rządowej naradzie ws. stosunków z Rosją i państwami Partnerstwa Wschodniego.

 2. nazi23042018 23.04.2018

  Sąd w Wielkiej Brytanii uznał, że pies jest nazistą. Właściciel dostał karę

  Markus Meechan, znany lepiej pod internetowym pseudonimem Count Dankula został skazany przez sąd za filmik z 2016 roku, na którym pokazuje psa wykonującego nazistowski salut.

 3. 1270ukarfanm 23.04.2018

  Rosja od lat planowała zaatakować Ukrainę i zabrać Krym. Są dowody

  Ukraińcy zgodnie podkreślają, że ten dokument to polityczna bomba. Rosjanie już dużo wcześniej kreślili plany agresji na Ukrainę, a zmiana władzy po Euromajdanie i odsunięcie Janukowycza stanowiły wyłącznie pretekst do ataku

 4. Papiez23042018 23.04.2018

  Papież znów zaskoczył. Zafundował to bezdomnym w dniu imienin

  Papież Franciszek z okazji swych przypadających w poniedziałek imienin, czyli uroczystości św. Jerzego, polecił rozesłać do stołówek i noclegowni Caritasu w Rzymie 3 tysiące lodów dla osób, korzystających z pomocy tych placówek - poinformowano w Watykanie

 5. italy22042018 22.04.2018

  Imigranci przekraczają granicę włosko-francuską. Kordon policji rozbija… Antifa (wideo)

  Świetna organizacja środowisk lewicowych wspierających nielegalnych imigrantów.

 6. sejm22042018 22.04.2018

  Mniejszość niemiecka w Polsce domaga się większych praw. "Chcemy więcej lekcji niemieckiego"

  Działacze mniejszości niemieckiej w Polsce domagają się utrzymania prawa uczniów do nauki języka niemieckiego zarówno jako obcego, jak i ojczystego.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook