Jedynie prawda jest ciekawa


Izraelski minister przyjedzie do Polski. Padły niepokojące słowa

05.02.2018
Bennettwiki
Izraelski minister przyjedzie do Polski. Padły niepokojące słowa

Jestem zdeterminowany aby powiedzieć to, co historia już zdążyła udowodnić - mianowicie, że Polacy mają udokumentowany udział w mordowaniu Żydów podczas Holokaustu - powiedział Naftali Bennett.

7 lutego w Warszawie odbędzie się wizyta izraelskiego ministra edukacji, Naftaliego Bennetta - poinformowała Wirtualna Polska. Informacje portalu potwierdziło biuro prasowe ministra, według którego w planie oficjalnej wizyty jest spotkanie z wicepremierem Jarosławem Gowinem, oraz wykład dla polskich studentów. Minister uda się również do Muzeum Powstania Warszawskiego, spotka się też z ocalałymi z Holokaustu oraz osobami ratującymi Żydów podczas wojny.

Polskie społeczeństwo może jednak zaniepokoić fragment komunikatu prasowego ministerstwa, w którym Bennett stwierdził, że jest zdeterminowany "aby powiedzieć to, co historia już zdążyła udowodnić - mianowicie, że Polacy mają udokumentowany udział w mordowaniu Żydów podczas Holokaustu. Lecę do Polski powiedzieć prawdę, tam gdzie ona się dokonała, i nie będzie to zależało od żadnego uchwalonego prawa”.

- Wierzę, że konflikt z polskim rządem powinien być rozwiązany na drodze dialogu, a nie na drodze wymieniania się doświadczeniami w mediach, dlatego właśnie spotkam się ze studentami oraz czołowymi przedstawicielami rządu. Moje przesłanie jest jasne: przeszłości nie da się napisać na nowo, ale przyszłość napiszemy razem - przekonuje Naftali Benett w komunikacie prasowym, cytowanym przez wp.pl

O wizycie ministra edukacji poinformowały też izraelskie media. Według portalu israelnationalnews, wizyta ma być elementem międzynarodowej presji na prezydenta Andrzeja Dudę, żeby ten zawetował ustawę.

wp.pl/israelnationalnews/kh
Fot: wikicommons

Warto poczytać

 1. fakenews30042018 20.07.2018

  „Większość użytkowników sieci nie potrafi krytycznie myśleć”. 82 procent czytelników nie rozpoznaje fake newsów

  Zdaniem badaczy większość użytkowników internetu jest pozbawiona umiejętności krytycznego myślenia.

 2. pilne20102017 20.07.2018

  Pilne! Nożownik zaatakował w autobusie. 14 osób rannych

  Do ataku nożownika doszło w Lubece, w północnych Niemczech. Mężczyzna miał zaatakować nożem podróżujących razem z nim pasażerów.

 3. 1270islamskiedzieci 20.07.2018

  Zatrważające dane – prawie połowa dzieci chodzi do meczetów

  Europa coraz bardziej traci swoją tożsamość. W imię multikulturowości coraz więcej dzieci w ramach lekcji chodzi na zajęcia do meczetów. W Holandii jest to nawet 41 proc. uczącej się młodzieży.

 4. modelka19072018 19.07.2018

  Modelka została gwiazdą po tym, jak podczas pokazu nakarmiła dziecko

  Modelka Mara Martin z dnia na dzień stała się gwiazdą światowych mediów. Stało się tak ponieważ podczas pokazu bikini weszła na wybieg wspólnie ze swoją pięciomiesięczną córką, którą zaczęła...karmić piersią.

 5. 1270stef 19.07.2018

  "Imigrantom o innym kolorze skóry w Polsce i Czechach grozi agresja"

  Minister spraw zagranicznych Holandii Stef Blok oświadczył na zamkniętym spotkaniu, że wprowadzenie przez Unię Europejską kwot rozdzielania imigrantów nie uda się z powodu sprzeciwu wschodnioeuropejskich państw członkowskich - podała w czwartek agencja dpa.

 6. 1270cyberdyrektywa 19.07.2018

  KE wszczyna wobec Polski procedurę ws. cyberbezpieczeństwa

  Komisja Europejska wszczęła w czwartek wobec Polski i 16 innych krajów UE procedurę o naruszenie prawa w związku z niewdrożeniem w pełni dyrektywy dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Przepisy te mają wzmocnić ochronę państw UE przed cyberatakami.

 7. ship19072018 19.07.2018

  Koreańczycy odnaleźli „złoty okręt”. Może być wart miliardy dolarów!

  Południowokoreańska firma zajmująca się odzyskiwaniem zatopionych statków, poinformowała, że jej nurkowie odnaleźli Dymitra Dońskiego

 8. komisjaeuropejska19072018 19.07.2018

  KE pozywa Węgry do Trybunału Sprawiedliwości UE. Powodem prawo antyimigracyjne

  Komisja Europejska podjęła w czwartek decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko Węgrom za restrykcyjne przepisy antyimigracyjne, uznając, że są one sprzeczne z prawem unijnym.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook