Jedynie prawda jest ciekawa


Islamista, który planował zamach zatrzymany

22.04.2015

Minister Spraw Wewnętrznych Francji poinformował, że policja aresztowała islamistę, który planował zamach na kościół.

Policja aresztowała w Paryżu islamskiego ekstremistę, który planował zamach na jeden lub dwa kościoły - poinformował w środę minister spraw wewnętrznych Francji Bernard Cazeneuve. Źródło w MSW powiedziało agencji Reutera, że zatrzymany jest Algierczykiem.

Cazeneuve powiedział, że 24-letni student informatyki został zatrzymany w niedzielę w 13. dzielnicy na południowym wschodzie stolicy Francji. Podejrzewa się go także o dokonanie krótko wcześniej zabójstwa 32-letniej kobiety, której zwłoki znaleziono w niedzielę w samochodzie w miejscowości Villejuif pod Paryżem.

„Ze szczegółowych dokumentów, jakie także znaleziono, jednoznacznie wynika, że mężczyzna ten planował rychłe dokonanie zamachu prawdopodobnie na jeden lub dwa kościoły" - oświadczył Cazeneuve.

 Poinformował też, że przy aresztowaniu podejrzanego przejęto jego samochód, w którym znajdowały się strzelby, inna broń palna i kamizelki kuloodporne.

Zatrzymania dokonano, gdy mężczyzna zatelefonował po pomoc w związku z doznaną raną. Przybyłe pogotowie ratunkowe stwierdziło, że jest to rana postrzałowa i zawiadomiło policję.

 

PAP/es

fot. YouTube

 


CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook