Jedynie prawda jest ciekawa


Islamiści znów uderzają?

20.07.2015

W Turcji doszło do zamachu. W wyniku eksplozji na bazarze zginęło 10 osób, 20 jest rannych. Media informują, że to kolejny atak Państwa Islamskiego.

Kilkadziesiąt osób zginęło w poniedziałek w wyniku eksplozji, do której doszło w tureckim mieście Suruc, przy granicy z Syrią - poinformowała telewizja NTV. Służby bezpieczeństwa Turcji dodają, że w wybuchu rannych zostało ponad 20 osób.

Na razie nie wiadomo co było przyczyną eksplozji w mieście położonym około 10 km od granicy turecko-syryjskiej.

Co najmniej 20 osób zginęło w poniedziałek w wyniku eksplozji, do której doszło w tureckim mieście Suruc, przy granicy z Syrią - poinformowali agencję Reutera świadkowie. Turecka telewizja NTV twierdzi natomiast, że w eksplozji zginęło około 10 ludzi.

Agencja Associated Press podała, powołując się na tureckie źródła, że do wybuchu doszło w centrum kultury, w którym odbywała się konferencja prasowa dotycząca odbudowy syryjskiego miasta Kobane. O to położone przy granicy turecko-syryjskiej miasto toczyły się ciężkie walki między dżihadystami z Państwa Islamskiego (IS) a siłami kurdyjskimi.

TK,PAP
[Fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 2. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

 3. 1270polkazaaatakowana 24.04.2018

  Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

  Pochodząca z Polski 45-letnia Marta Stanisławska, mieszkająca w miejscowości Swindon w południowo-wschodniej Anglii padła ofiarą rasistowskiego ataku ze strony angielskich nastolatków.

 4. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

 5. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

 6. Praga2404 24.04.2018

  Zwrócił uwagę śniadym obcokrajowcom. Teraz walczy o życie w szpitalu

  Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Pradze. Kelner ostrzegł grupę obcokrajowców, że w ogródku restauracyjnym nie wolno spożywać alkoholu, a stolik przy którym usiedli, został wcześniej zarezerwowany

 7. Alfiezyje 24.04.2018

  Niesamowita walka o życie. Chłopca odłączono od tlenu, lekarze nie dawali żadnych szans

  Włoski paszport nie pomógł Alfiemu Evansowi. Do wywiezienia z Wielkiej Brytanii nie dopuścili lekarze, którzy odłączyli go od tlenu. Tymczasem niespełna 2-letni chłopiec dzielnie walczy o życie

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook