Jedynie prawda jest ciekawa


Terroryści z ISIS chcą wykończyć Europę groźnym narkotykiem

02.06.2017

Szokujące informacje z Paryża. Jak donoszą tamtejsze służby celne, terroryści z Państwa Islamskiego próbują na masową skalę szmuglować do Francji groźny narkotyk captagon. Tylko w tym tygodniu Francuzom udało się przechwycić kilkaset tysięcy tabletek zawierających fenetylinę – psychotropową substancję, która sprawia, że ludzie stają się nieobliczalni. Czarnorynkowa wartość ładunku wynosi ponad 6 milionów złotych. Nie wiadomo, ile podobnych transportów już napłynęło do Europy. Wcześniej podobny przemyt udaremniły służby włoskie i holenderskie.

Od kilku lat captagon na masową skalę jest produkowany na okupowanych przez ISIS terytoriach Syrii i Iraku. Wiadomo, że z fenetyliny korzystają także bojownicy Państwa Islamskiego. Substancja sprawia, że osoba, która ją zażyła pogrąża się w swoistym transie, traci wszelkie zachowania moralne i kontakt z rzeczywistością. Osobą, która zażyła captagon można „wgrać” odpowiedni trip przez co łatwiej ją namówić do dokonania zamachu, czy innego aktu przemocy, tworząc z ludzi maszyny do zabijania. Substancja jest rozprowadzana nie tylko wśród potencjalnych ekstremistów, ale także wśród zwykłych, poszukujących mocnych wrażeń imprezowiczów.

Zalewając Europę narkotykami, bandyci z ISIS postępują trójtorowo – po pierwsze chcą uzależnić społeczeństwo od narkotyków, po drugie, chcą stworzyć narkomanów zdolnych do najgorszych rzeczy i po trzecie, niczym mafia próbują zarabiać na narkotykach, by mieć pieniądze na wojnę i terror. Czy policji i służbom uda się powstrzymać tych bandytów? 

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook