Jedynie prawda jest ciekawa


Terroryści z ISIS chcą wykończyć Europę groźnym narkotykiem

02.06.2017

Szokujące informacje z Paryża. Jak donoszą tamtejsze służby celne, terroryści z Państwa Islamskiego próbują na masową skalę szmuglować do Francji groźny narkotyk captagon. Tylko w tym tygodniu Francuzom udało się przechwycić kilkaset tysięcy tabletek zawierających fenetylinę – psychotropową substancję, która sprawia, że ludzie stają się nieobliczalni. Czarnorynkowa wartość ładunku wynosi ponad 6 milionów złotych. Nie wiadomo, ile podobnych transportów już napłynęło do Europy. Wcześniej podobny przemyt udaremniły służby włoskie i holenderskie.

Od kilku lat captagon na masową skalę jest produkowany na okupowanych przez ISIS terytoriach Syrii i Iraku. Wiadomo, że z fenetyliny korzystają także bojownicy Państwa Islamskiego. Substancja sprawia, że osoba, która ją zażyła pogrąża się w swoistym transie, traci wszelkie zachowania moralne i kontakt z rzeczywistością. Osobą, która zażyła captagon można „wgrać” odpowiedni trip przez co łatwiej ją namówić do dokonania zamachu, czy innego aktu przemocy, tworząc z ludzi maszyny do zabijania. Substancja jest rozprowadzana nie tylko wśród potencjalnych ekstremistów, ale także wśród zwykłych, poszukujących mocnych wrażeń imprezowiczów.

Zalewając Europę narkotykami, bandyci z ISIS postępują trójtorowo – po pierwsze chcą uzależnić społeczeństwo od narkotyków, po drugie, chcą stworzyć narkomanów zdolnych do najgorszych rzeczy i po trzecie, niczym mafia próbują zarabiać na narkotykach, by mieć pieniądze na wojnę i terror. Czy policji i służbom uda się powstrzymać tych bandytów? 

Warto poczytać

 1. sejm22042018 22.04.2018

  Mniejszość niemiecka w Polsce domaga się większych praw. "Chcemy więcej lekcji niemieckiego"

  Działacze mniejszości niemieckiej w Polsce domagają się utrzymania prawa uczniów do nauki języka niemieckiego zarówno jako obcego, jak i ojczystego.

 2. gender22042018 22.04.2018

  Chłopiec czy dziewczynka? Rodzice nie zdecydowali. „Lubi malować paznokcie i bawić się ciężarówkami”

  Rodzice dwuletniego „Zoomera” nie odpowiedzieli na jedno z pierwszych pytań, które zadają sobie wszyscy ci, którzy dowiadują się, że ich rodzina się powiększy.

 3. Le-Mont-Saint-Michel 22.04.2018

  Panika we Francji. Będzie kolejny zamach?

  Francuskie władze w niedzielę poinformowały o ewakuacji będącej atrakcją turystyczną wyspy Le Mont-Saint-Michel u zachodnich wybrzeży kraju. Policja szuka mężczyzny, który zachowywał się w podejrzany sposób i który według świadka rano groził policjantom

 4. CharlieFien 22.04.2018

  Chora na Zespół Downa wrzuciła na Twittera zdjęcie w obronie życia. Serwis ją zablokował

  W świecie politycznej poprawności można wiele, pod warunkiem że nie porusza się wątku prawa do życia, zwłaszcza jeśli chodzi o życie niepełnosprawnych. Boleśnie przekonała się o tym niepełnosprawna działaczka pro-life, zablokowana przez Twittera

 5. 1270dtrump 21.04.2018

  Rosja przypuściła atak na niespotykaną skalę. Znaleźli chętnych partnerów w sztabie Trumpa?

  Komitet Narodowy Partii Demokratycznej złożył pozew sądowy, w którym oskarżają Donalda Trumpa, jego współpracowników, Wikileaks oraz Federację Rosyjską o konspirację mającą na celu zmianę wyniku wyborów.

 6. 1270jews 21.04.2018

  Europejski Żydzi ponad prawem? „Powinni mieć broń!”

  Jeden z najpoważniejszych europejskich rabinów Menachem Margolin domaga się od europejskich ministrów żeby pozwolili osobom pochodzenia żydowskiego na posiadanie broni bez specjalnych zezwoleń. Jego zdaniem to najlepszy sposób by powstrzymać antysemickie ataki.

 7. Kim28032018 21.04.2018

  Wielki sukces międzynarodowej dyplomacji. Koreański reżim zawiesza program nuklearny

  Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un ogłosił wstrzymanie prób jądrowych i testów międzykontynentalnych rakiet balistycznych, a także zamknięcie obiektu, gdzie prowadzono badania i próby jądrowe - podała w sobotę oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook