Jedynie prawda jest ciekawa


Iran spokojny o elektrownie jądrowe

26.09.2012

Iran jest zdolny do zneutralizowania każdego sabotażu, którego celem byłyby jego instalacje nuklearne - oświadczył prezydent tego kraju Mahmud Ahmadineżad na konferencji prasowej w Nowym Jorku.

Pytany przez dziennikarzy o ewentualny sabotaż, którego celem miałyby być instalacje nuklearne, Ahmadineżad zapewnił, że Iran "jest zdolny do uniknięcia i zneutralizowania takich prób".

Oświadczył też, że Iran jest gotów do "dialogu i do rozwiązania problemów" z USA. "Nie mieliśmy nigdy żadnych kłopotów z narodem Stanów Zjednoczonych" - mówił.

Wcześniej w przemówieniu na forum Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych Ahmadineżad oznajmił, że potrzebny jest "nowy ład międzynarodowy", w którym "hegemoniczne mocarstwa" nie dominują i nie wyzyskują innych. Nie wymienił USA z nazwy, ale z kontekstu jego przemówienia wynikało, że chodzi o Amerykę i inne mocarstwa Zachodu.

W jego przemówieniu znalazły się też znowu ataki na Izrael; powiedział, że Iran jest zagrożony przez "niecywilizowanych syjonistów". W poniedziałek zaś, po przybyciu do Nowego Jorku, Ahmadineżad zapewnił, że Iran nie traktuje poważnie izraelskich gróźb ataku na jego instalacje nuklearne.

Iran twierdzi, że jego program nuklearny ma charakter cywilny, ale państwa zachodnie sądzą, że nie ma on wyłącznie celów pokojowych. Izrael, który uważa program nuklearny Teheranu za zagrożenie dla swego istnienia, grozi prewencyjnym atakami na irańskie instalacje nuklearne, uzasadniając to koniecznością zahamowania dążeń tego kraju do wyprodukowania broni jądrowej.

ansa/PAP

[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. james-e-larkin-21072018 21.07.2018

  Wzywał do spowiedzi wszystkich, którzy głosowali za prawem do aborcji. Kapłan stał się niewygodny dla przełożonych

  W archidiecezji Dublińskiej doszło do przeniesienia księdza Jamesa E. Larkina do kapelanii. Powodem takiej są wystąpienia kapłana, który namawiał wiernych do spowiedzi, jeśli w referndum dotyczącym aborcji zagłosowali na „tak”

 2. inka-21072018 21.07.2018

  Pierwsze zagraniczne uhonorowanie "Inki"

  W kościele w Butrymańcach, miejscowości leżącej na trasie XXVIII Międzynarodowej Pielgrzymki Suwałki-Wilno, w sobotę poświęcono tablicę ze srebrnym sercem, upamiętniającą Danutę Siedzikównę - "Inkę". Tablicę przynieśli pielgrzymi

 3. sweden21072018 21.07.2018

  Ogromne pożary w Szwecji. Polscy strażacy wyruszyli na ratunek

  Po północy w sobotę ze Świnoujścia (Zachodniopomorskie) wyruszyła do Szwecji grupa polskich strażaków wraz ze sprzętem. Przez najbliższe dwa tygodnie Polacy będą uczestniczyć w akcji gaszenia pożarów w tym kraju.

 4. usarmy21072018 21.07.2018

  Mocne wsparcie z USA dla Ukrainy. Pentagon zapowiada dużą pomoc finansową

  Amerykańskie ministerstwo obrony zapowiedziało w piątek wydzielenie dodatkowej pomocy finansowej w wys. 200 mln dolarów USA dla Ukrainy na cele bezpieczeństwa

 5. fakenews30042018 20.07.2018

  „Większość użytkowników sieci nie potrafi krytycznie myśleć”. 82 procent czytelników nie rozpoznaje fake newsów

  Zdaniem badaczy większość użytkowników internetu jest pozbawiona umiejętności krytycznego myślenia.

 6. pilne20102017 20.07.2018

  Pilne! Nożownik zaatakował w autobusie. 14 osób rannych

  Do ataku nożownika doszło w Lubece, w północnych Niemczech. Mężczyzna miał zaatakować nożem podróżujących razem z nim pasażerów.

 7. modelka19072018 19.07.2018

  Modelka została gwiazdą po tym, jak podczas pokazu nakarmiła dziecko

  Modelka Mara Martin z dnia na dzień stała się gwiazdą światowych mediów. Stało się tak ponieważ podczas pokazu bikini weszła na wybieg wspólnie ze swoją pięciomiesięczną córką, którą zaczęła...karmić piersią.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook