Jedynie prawda jest ciekawa


Ile polskich medali w Londynie?

27.07.2012

Cztery lata temu w Pekinie polska reprezentacja zdobyła dziesięć medali. Przebicie tego wyniku w Londynie byłoby sukcesem.

Reprezentacja siatkarzy, Agnieszka Radwańska, a może Sylwia Gruchała? W ciągu najbliższych dwóch tygodni okaże się, kto z naszej kadry olimpijskiej zdobędzie medale na igrzyskach w Londynie. Do stolicy Wielkiej Brytanii pojechało 218 reprezentantów Polski.

Cztery lata temu w Pekinie Polacy zdobyli dziesięć medali. Wydaje się, że przebicie tego wyniku w Londynie będzie sukcesem. Na tegoroczne igrzyska nie pojechało bowiem kilku medalistów z Pekinu, m.in. Leszek Blanik oraz Maja Włoszczowska. Inni, jak Tomasz Majewski, zapowiadają ostrą walkę o powtórzenie wyczynu sprzed czterech lat.

Jedną z naszych największych nadziei na zdobycie olimpijskich krążków jest reprezentacja siatkarzy. Kadra prowadzona przez włoskiego szkoleniowca, Andreę Anastasiego jest na fali - wygrała turniej Ligi Światowej oraz jak burza przeszła przez Puchar Świata, będący eliminacjami do turnieju igrzysk w Londynie. Kapitan naszej drużyny, Marcin Możdżonek, cytowany przez "Nasz Dziennik" mówi: - Potrafimy radzić sobie z presją towarzyszącą wielkim imprezom i teraz też powinno być podobnie - uważa środkowy polskiej reprezentacji.

Inne polskie szanse na medale to tenisistka Agnieszka Radwańska, która kilka tygodni temu grała w finale Wimbledonu, a także lekkoatleci: Tomasz Majewski, Piotr Małachowski oraz Anita Włodarczyk. Eksperci widzą też na podium polskich żeglarzy, wioślarzy oraz pływaków. Szanse na medal wydają się mieć również polscy ciężarowcy.

Przygotowania Polaków do startu w Londynie pochłonęły 3/4 budżetu ministerstwa sportu, który wynosi 160 mln złotych. Złoty medalista, oprócz prestiżu, może liczyć na 120 tys. złotych premii, srebrny - 80 tys., a brązowy - 50 tys. Obiecane premie w porównaniu z zeszłym rokiem są znacznie niższe.

sv, "Nasz Dziennik"

[Fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. 1270niemieckiewojsko 22.07.2018

  Polacy będą służyć w niemieckiej armii?

  Bundeswehra znów rozważa pomysł naboru obywateli z państw UE

 2. polska-usa-niagara-22072018 22.07.2018

  Piękny gest USA wobec Polski z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Zobacz co zrobili

  Wodospad Niagara zaświecił się na biało-czerwono. Jest to gest ze strony USA z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

 3. strazacy22072018 22.07.2018

  Szwedzi nie mogą wyjść z podziwu dla naszych strażaków, którzy ratują ich kraj. „Dziękujemy Ci Polsko!”

  Szwedzi witają polskich strażaków KGPSP, którzy udzielą wsparcia swoim szwedzkim kolegom w walce z ogniem trawiącym lasy

 4. papiez20062018 22.07.2018

  Papież Franciszek apeluje, aby nie powtarzały się tragedie łodzi z imigrantami

  Papież Franciszek wezwał w niedzielę wspólnotę międzynarodową, by dołożyła starań, aby nie powtórzyły się katastrofy łodzi z migrantami na Morzu Śródziemnym. Apelował o zagwarantowanie bezpieczeństwa i poszanowanie godności oraz praw wszystkich

 5. rowhani-vs-trump-22072018 22.07.2018

  Przywódca Iranu przestrzega Trumpa przed wojną: Nie igraj z ogniem

  Prezydent Iranu Hasan Rowhani oświadczył w niedzielę, że Stany Zjednoczone "powinny wiedzieć, że wojna z Iranem to matka wszystkich wojen". Ostrzegł przywódcę USA Donalda Trumpa przed "igraniem z ogniem"

 6. lavrow1902018 21.07.2018

  Ławrow wzywa Pompeo do uwolnienia szpiega

  Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow wezwał w sobotę w rozmowie telefonicznej sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo do uwolnienia aresztowanej w Stanach Zjednoczonych pod zarzutami działalności szpiegowskiej na rzecz Moskwy Marii Butiny

 7. james-e-larkin-21072018 21.07.2018

  Wzywał do spowiedzi wszystkich, którzy głosowali za prawem do aborcji. Kapłan stał się niewygodny dla przełożonych

  W archidiecezji Dublińskiej doszło do przeniesienia księdza Jamesa E. Larkina do kapelanii. Powodem takiej są wystąpienia kapłana, który namawiał wiernych do spowiedzi, jeśli w referndum dotyczącym aborcji zagłosowali na „tak”

 8. inka-21072018 21.07.2018

  Pierwsze zagraniczne uhonorowanie "Inki"

  W kościele w Butrymańcach, miejscowości leżącej na trasie XXVIII Międzynarodowej Pielgrzymki Suwałki-Wilno, w sobotę poświęcono tablicę ze srebrnym sercem, upamiętniającą Danutę Siedzikównę - "Inkę". Tablicę przynieśli pielgrzymi

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook