Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ile polskich medali w Londynie?

27.07.2012

Cztery lata temu w Pekinie polska reprezentacja zdobyła dziesięć medali. Przebicie tego wyniku w Londynie byłoby sukcesem.

Reprezentacja siatkarzy, Agnieszka Radwańska, a może Sylwia Gruchała? W ciągu najbliższych dwóch tygodni okaże się, kto z naszej kadry olimpijskiej zdobędzie medale na igrzyskach w Londynie. Do stolicy Wielkiej Brytanii pojechało 218 reprezentantów Polski.

Cztery lata temu w Pekinie Polacy zdobyli dziesięć medali. Wydaje się, że przebicie tego wyniku w Londynie będzie sukcesem. Na tegoroczne igrzyska nie pojechało bowiem kilku medalistów z Pekinu, m.in. Leszek Blanik oraz Maja Włoszczowska. Inni, jak Tomasz Majewski, zapowiadają ostrą walkę o powtórzenie wyczynu sprzed czterech lat.

Jedną z naszych największych nadziei na zdobycie olimpijskich krążków jest reprezentacja siatkarzy. Kadra prowadzona przez włoskiego szkoleniowca, Andreę Anastasiego jest na fali - wygrała turniej Ligi Światowej oraz jak burza przeszła przez Puchar Świata, będący eliminacjami do turnieju igrzysk w Londynie. Kapitan naszej drużyny, Marcin Możdżonek, cytowany przez "Nasz Dziennik" mówi: - Potrafimy radzić sobie z presją towarzyszącą wielkim imprezom i teraz też powinno być podobnie - uważa środkowy polskiej reprezentacji.

Inne polskie szanse na medale to tenisistka Agnieszka Radwańska, która kilka tygodni temu grała w finale Wimbledonu, a także lekkoatleci: Tomasz Majewski, Piotr Małachowski oraz Anita Włodarczyk. Eksperci widzą też na podium polskich żeglarzy, wioślarzy oraz pływaków. Szanse na medal wydają się mieć również polscy ciężarowcy.

Przygotowania Polaków do startu w Londynie pochłonęły 3/4 budżetu ministerstwa sportu, który wynosi 160 mln złotych. Złoty medalista, oprócz prestiżu, może liczyć na 120 tys. złotych premii, srebrny - 80 tys., a brązowy - 50 tys. Obiecane premie w porównaniu z zeszłym rokiem są znacznie niższe.

sv, "Nasz Dziennik"

[Fot. PAP/EPA]

Słowa kluczowe:

medale

,

igrzyska

,

Londyn

,

Olimpiada

,

Polacy

Warto poczytać

 1. saltire-10700391920 20.10.2016

  Szkocja przygotowuje się do drugiego referendum?

  Szkocki rząd opublikował w czwartek projekt ustawy o drugim referendum w sprawie odłączenia się od Zjednoczonego Królestwa i rozpoczął konsultacje społeczne w tej sprawie. W pierwszym referendum na jesieni 2014 roku 55 proc. Szkotów odrzuciło niepodległość.

 2. szydlozworkaSI 20.10.2016

  Premier Beata Szydło na unijnym szczycie w Brukseli

  Przed posiedzeniem premier spotka się z przywódcami państw Grupy Wyszehradzkiej. "Będzie mowa o nowym konsensusie, zmianie polityki migracyjnej UE".

 3. franssss-timmermamas 20.10.2016

  Timmermans nie odpuści sprawy TK

  Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans zapowiedział w czwartek, że nie przestanie zajmować się sprawą Trybunału Konstytucyjnego w Polsce, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.

 4. puuutinfinancialtimesSI 20.10.2016

  „FT”: Rosja atakuje światowy porządek

  "Zachodnie kraje muszą sobie zdać sprawę, że w Aleppo celem ataku jest też międzynarodowy system zasad, jaki został wypracowany po drugiej wojnie światowej".

 5. ber-st 20.10.2016

  W Berlinie o sytuacji na Ukrainie

  Uczestnicy spotkania rozmawiają o stanie realizacji porozumienia z Mińska z lutego ubiegłego roku, zawierającego plan rozwiązania trwającego od ponad dwóch lat krwawego konfliktu we wschodniej Ukrainie.

 6. okretrosSI 20.10.2016

  Aleppo: cisza przed nową burzą?

  Zapowiadana przez Rosję „przerwa humanitarna” w walkach w Aleppo, na północnym zachodzie Syrii, zaczęła obowiązywać w czwartek rano. Ale w stronę Syrii zmierza osiem rosyjskich okrętów wojennych.

 7. tr-i-cl-st 20.10.2016

  Ostatnie starcie Trumpa i Clinton

  Trzecia i ostatnia debata odbyła się w środę wieczorem w Las Vegas w stanie Nevada.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook