Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ile polskich medali w Londynie?

27.07.2012

Cztery lata temu w Pekinie polska reprezentacja zdobyła dziesięć medali. Przebicie tego wyniku w Londynie byłoby sukcesem.

Reprezentacja siatkarzy, Agnieszka Radwańska, a może Sylwia Gruchała? W ciągu najbliższych dwóch tygodni okaże się, kto z naszej kadry olimpijskiej zdobędzie medale na igrzyskach w Londynie. Do stolicy Wielkiej Brytanii pojechało 218 reprezentantów Polski.

Cztery lata temu w Pekinie Polacy zdobyli dziesięć medali. Wydaje się, że przebicie tego wyniku w Londynie będzie sukcesem. Na tegoroczne igrzyska nie pojechało bowiem kilku medalistów z Pekinu, m.in. Leszek Blanik oraz Maja Włoszczowska. Inni, jak Tomasz Majewski, zapowiadają ostrą walkę o powtórzenie wyczynu sprzed czterech lat.

Jedną z naszych największych nadziei na zdobycie olimpijskich krążków jest reprezentacja siatkarzy. Kadra prowadzona przez włoskiego szkoleniowca, Andreę Anastasiego jest na fali - wygrała turniej Ligi Światowej oraz jak burza przeszła przez Puchar Świata, będący eliminacjami do turnieju igrzysk w Londynie. Kapitan naszej drużyny, Marcin Możdżonek, cytowany przez "Nasz Dziennik" mówi: - Potrafimy radzić sobie z presją towarzyszącą wielkim imprezom i teraz też powinno być podobnie - uważa środkowy polskiej reprezentacji.

Inne polskie szanse na medale to tenisistka Agnieszka Radwańska, która kilka tygodni temu grała w finale Wimbledonu, a także lekkoatleci: Tomasz Majewski, Piotr Małachowski oraz Anita Włodarczyk. Eksperci widzą też na podium polskich żeglarzy, wioślarzy oraz pływaków. Szanse na medal wydają się mieć również polscy ciężarowcy.

Przygotowania Polaków do startu w Londynie pochłonęły 3/4 budżetu ministerstwa sportu, który wynosi 160 mln złotych. Złoty medalista, oprócz prestiżu, może liczyć na 120 tys. złotych premii, srebrny - 80 tys., a brązowy - 50 tys. Obiecane premie w porównaniu z zeszłym rokiem są znacznie niższe.

sv, "Nasz Dziennik"

[Fot. PAP/EPA]

Słowa kluczowe:

medale

,

igrzyska

,

Londyn

,

Olimpiada

,

Polacy

Warto poczytać

 1. modkwazamieszkiSI 27.03.2017

  USA i UE wzywają Rosję do wypuszczenia demonstrantów

  - Stany Zjednoczone potępiły aresztowania setek demonstrantów w Rosji. "Wzywamy rosyjski rząd do natychmiastowego zwolnienia wszystkich pokojowo protestujących" - oświadczył w niedzielę rzecznik Departamentu Stanu USA Mark Toner. Do wypuszczenia zatrzymanych wezwała też Unia Europejska.

 2. mid-epa05867783 26.03.2017

  Egipt: Kary wieloletniego więzienia dla 56 osób

  Egipski sąd skazał w niedzielę na kary wieloletniego więzienia 56 osób w związku z zatonięciem w ubiegłym roku łodzi z migrantami; w następstwie katastrofy śmierć poniosło ponad 200 osób.

 3. biers 26.03.2017

  Dalsze zatrzymania na Białorusi

  Po sobotnich masowych zatrzymaniach w związku z protestem z okazji Dnia Wolności, w niedzielę odbyła się akcja solidarności z poszkodowanymi osobami.

 4. 3323125139100078016c6o 26.03.2017

  Papież: Uprzedzenia i osobiste interesy to fałszywe światła

  "Kiedy obmawia się innych, nie idzie się w światłości, ale w mrokach" - ostrzegł.

 5. 15455312464ed4d631c4bo 26.03.2017

  Nawalny zatrzymany w Moskwie

  Główny lider rosyjskiej opozycji, Aleksiej Nawalny, został aresztowany podczas protestu antykorupcyjnego zorganizowanego w Moskwie.

 6. kodddt 26.03.2017

  Atak hakerów z Korei Płn. w Polsce pokazem siły

  Analitycy badający to wydarzenie zwracają uwagę, że polskie instytucje nie były jednymi celami hakerów działających dla rządu Korei Północnej.

 7. wy77s 26.03.2017

  Rozpoczęły się wybory w Bułgarii

  W niedzielę rano w ponad 12 tys. lokali wyborczych w kraju i za granicą rozpoczęły się wybory do bułgarskiego parlamentu.

 8. bialorus-stefek 25.03.2017

  Zatrzymania na demonstracji Dnia Wolności w Mińsku

  Pomimo braku zgody władz i ograniczenia przez milicję dostępu do planowanego miejsca akcji, na Prospekcie Niepodległości w stolicy Białorusi, Mińsku, w różnych miejscach zgromadzili się uczestnicy protestu. Milicja dokonuje zatrzymań.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook