Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ile polskich medali w Londynie?

27.07.2012

Cztery lata temu w Pekinie polska reprezentacja zdobyła dziesięć medali. Przebicie tego wyniku w Londynie byłoby sukcesem.

Reprezentacja siatkarzy, Agnieszka Radwańska, a może Sylwia Gruchała? W ciągu najbliższych dwóch tygodni okaże się, kto z naszej kadry olimpijskiej zdobędzie medale na igrzyskach w Londynie. Do stolicy Wielkiej Brytanii pojechało 218 reprezentantów Polski.

Cztery lata temu w Pekinie Polacy zdobyli dziesięć medali. Wydaje się, że przebicie tego wyniku w Londynie będzie sukcesem. Na tegoroczne igrzyska nie pojechało bowiem kilku medalistów z Pekinu, m.in. Leszek Blanik oraz Maja Włoszczowska. Inni, jak Tomasz Majewski, zapowiadają ostrą walkę o powtórzenie wyczynu sprzed czterech lat.

Jedną z naszych największych nadziei na zdobycie olimpijskich krążków jest reprezentacja siatkarzy. Kadra prowadzona przez włoskiego szkoleniowca, Andreę Anastasiego jest na fali - wygrała turniej Ligi Światowej oraz jak burza przeszła przez Puchar Świata, będący eliminacjami do turnieju igrzysk w Londynie. Kapitan naszej drużyny, Marcin Możdżonek, cytowany przez "Nasz Dziennik" mówi: - Potrafimy radzić sobie z presją towarzyszącą wielkim imprezom i teraz też powinno być podobnie - uważa środkowy polskiej reprezentacji.

Inne polskie szanse na medale to tenisistka Agnieszka Radwańska, która kilka tygodni temu grała w finale Wimbledonu, a także lekkoatleci: Tomasz Majewski, Piotr Małachowski oraz Anita Włodarczyk. Eksperci widzą też na podium polskich żeglarzy, wioślarzy oraz pływaków. Szanse na medal wydają się mieć również polscy ciężarowcy.

Przygotowania Polaków do startu w Londynie pochłonęły 3/4 budżetu ministerstwa sportu, który wynosi 160 mln złotych. Złoty medalista, oprócz prestiżu, może liczyć na 120 tys. złotych premii, srebrny - 80 tys., a brązowy - 50 tys. Obiecane premie w porównaniu z zeszłym rokiem są znacznie niższe.

sv, "Nasz Dziennik"

[Fot. PAP/EPA]

Słowa kluczowe:

medale

,

igrzyska

,

Londyn

,

Olimpiada

,

Polacy

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook