Jedynie prawda jest ciekawa


Ile polskich medali w Londynie?

27.07.2012

Cztery lata temu w Pekinie polska reprezentacja zdobyła dziesięć medali. Przebicie tego wyniku w Londynie byłoby sukcesem.

Reprezentacja siatkarzy, Agnieszka Radwańska, a może Sylwia Gruchała? W ciągu najbliższych dwóch tygodni okaże się, kto z naszej kadry olimpijskiej zdobędzie medale na igrzyskach w Londynie. Do stolicy Wielkiej Brytanii pojechało 218 reprezentantów Polski.

Cztery lata temu w Pekinie Polacy zdobyli dziesięć medali. Wydaje się, że przebicie tego wyniku w Londynie będzie sukcesem. Na tegoroczne igrzyska nie pojechało bowiem kilku medalistów z Pekinu, m.in. Leszek Blanik oraz Maja Włoszczowska. Inni, jak Tomasz Majewski, zapowiadają ostrą walkę o powtórzenie wyczynu sprzed czterech lat.

Jedną z naszych największych nadziei na zdobycie olimpijskich krążków jest reprezentacja siatkarzy. Kadra prowadzona przez włoskiego szkoleniowca, Andreę Anastasiego jest na fali - wygrała turniej Ligi Światowej oraz jak burza przeszła przez Puchar Świata, będący eliminacjami do turnieju igrzysk w Londynie. Kapitan naszej drużyny, Marcin Możdżonek, cytowany przez "Nasz Dziennik" mówi: - Potrafimy radzić sobie z presją towarzyszącą wielkim imprezom i teraz też powinno być podobnie - uważa środkowy polskiej reprezentacji.

Inne polskie szanse na medale to tenisistka Agnieszka Radwańska, która kilka tygodni temu grała w finale Wimbledonu, a także lekkoatleci: Tomasz Majewski, Piotr Małachowski oraz Anita Włodarczyk. Eksperci widzą też na podium polskich żeglarzy, wioślarzy oraz pływaków. Szanse na medal wydają się mieć również polscy ciężarowcy.

Przygotowania Polaków do startu w Londynie pochłonęły 3/4 budżetu ministerstwa sportu, który wynosi 160 mln złotych. Złoty medalista, oprócz prestiżu, może liczyć na 120 tys. złotych premii, srebrny - 80 tys., a brązowy - 50 tys. Obiecane premie w porównaniu z zeszłym rokiem są znacznie niższe.

sv, "Nasz Dziennik"

[Fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. Alfiezyje 24.04.2018

  Niesamowita walka o życie. Chłopca odłączono od tlenu, lekarze nie dawali żadnych szans

  Włoski paszport nie pomógł Alfiemu Evansowi. Do wywiezienia z Wielkiej Brytanii nie dopuścili lekarze, którzy odłączyli go od tlenu. Tymczasem niespełna 2-letni chłopiec dzielnie walczy o życie

 2. russia23042018 23.04.2018

  Szef litewskiego MSZ ostro o Rosji: „My nie okupowaliśmy Krymu i 20 proc. terytorium Gruzji”

  - Nie ma podstaw do zmiany polityki Litwy względem Rosji - oświadczył w poniedziałek minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius po rządowej naradzie ws. stosunków z Rosją i państwami Partnerstwa Wschodniego.

 3. nazi23042018 23.04.2018

  Sąd w Wielkiej Brytanii uznał, że pies jest nazistą. Właściciel dostał karę

  Markus Meechan, znany lepiej pod internetowym pseudonimem Count Dankula został skazany przez sąd za filmik z 2016 roku, na którym pokazuje psa wykonującego nazistowski salut.

 4. 1270ukarfanm 23.04.2018

  Rosja od lat planowała zaatakować Ukrainę i zabrać Krym. Są dowody

  Ukraińcy zgodnie podkreślają, że ten dokument to polityczna bomba. Rosjanie już dużo wcześniej kreślili plany agresji na Ukrainę, a zmiana władzy po Euromajdanie i odsunięcie Janukowycza stanowiły wyłącznie pretekst do ataku

 5. Papiez23042018 23.04.2018

  Papież znów zaskoczył. Zafundował to bezdomnym w dniu imienin

  Papież Franciszek z okazji swych przypadających w poniedziałek imienin, czyli uroczystości św. Jerzego, polecił rozesłać do stołówek i noclegowni Caritasu w Rzymie 3 tysiące lodów dla osób, korzystających z pomocy tych placówek - poinformowano w Watykanie

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook