Jedynie prawda jest ciekawa


Hollande na dnie w sondażach

25.10.2016

„Hollande na dnie. Żaden prezydent V Republiki nie miał aż tak niskiego poparcia. Czy niedługo będziemy musieli mówić do niego „Pan 3 procent?” - zastanawia się francuski dziennik „Le Figaro”. Według sondażu instytutu Ipsos/Cevipof dla „Le Monde” prezydenturę Hollande'a pozytywnie ocenia już tylko 4 proc. Francuzów.

„4 proc. pozytywnych opinii, z czego zaledwie 1 proc. mówi, że jest „bardzo zadowolonym z tego jak piastuje urząd głowy państwa. Niżej upaść chyba już nie można” - podkreśla „Le Figaro”. Jak przekonuje gazeta w listopadzie ub. r. pozytywnie oceniało go jeszcze 12 proc. Francuzów. Po zamachach w Paryżu i Nicei to poparcie, i tak już niewielkie, zaczęło szybko spadać. W styczniu b.r. wynosiło już tylko 8 proc.

Po publikacji na początku października książki ze zwierzeniami prezydenta socjalisty, jego popularność jeszcze zmalała. W książce, na którą składa się 61 rozmów dziennikarzy "Le Monde" z Hollande'em, prezydent Francji mówi m.in., że „kobieta, która dziś nosi zasłonę na twarzy będzie Marianną jutra". 

Krytycy zarzucili Hollandowi po ukazaniu się książki, że „plecie głupoty”, za dużo zajmuje się sobą i udziela wywiadów zamiast pracować. „To nieinteligentne, tragiczne, ręce opadają” - ocenił były premier Jean-Pierre Raffarin. Według „Le Figaro” najnowsze dane sondażowe stawiają pod znakiem zapytania starania Hollande'a o reelekcję.

„To oznacza, że zostanie on pokonany w pierwszej turze wyborów prezydenckich przez wszystkich pozostałych kandydatów prawicy - Manuela Vallsa, Emmanuela Macrona oraz Jean'a-Luca Mélenchona” - twierdzi gazeta. 

Ryb, lefigaro.fr

Fot. [PAP/epa]

Warto poczytać

 1. trump11042018 21.06.2018

  Znany aktor o synu prezydenta Trumpa: "Powinien być wrzucony do klatki z pedofilami"

  Peter Fonda, aktor znany głównie z roli w filmie Easy Rider, ugiął się przed falą krytyki i przeprosił za swój skandaliczny wpis na twitterze. Aktor sugerował w nim, że 12-letni syn prezydenta, Barron Trump, powinien być wrzucony do klatki z pedofilami.

 2. burger21062018 21.06.2018

  Skandaliczna reklama? Burger King przeprasza obrażone rosyjskie kobiety

  Amerykańska sieć barów szybkiej obsługi Burger King przeprosiła za opublikowanie reklamy oferującej darmowe hamburgery Rosjankom, które podczas piłkarskich mistrzostw świata "zaszły w ciążę z gwiazdami futbolu".

 3. panama-papers-21062018 21.06.2018

  Bliski współpracownik Putina uwikłany w Panama Papers. Trwa śledztwo

  W Panamie wszczęto dochodzenie w sprawie firmy należącej do wiolonczelisty Siergieja Rołdugina, przyjaciela prezydenta Rosji Władimira Putina - podała niezależna "Nowaja Gazieta". To następstwo dziennikarskiego śledztwa dotyczącego dokumentów Panama Papers

 4. medycyna21062018 21.06.2018

  Porażające wyniki kontroli w szpitalu. Z powodu błędów lekarzy zmarło 450 pacjentów

  Niezależna komisja śledcza badająca oskarżenia dotyczące błędów lekarskich w szpitalu w Gosport w Anglii oceniła w opublikowanym w środę raporcie, że ponad 450 osób zmarło w wyniku niewłaściwego przepisywania silnych leków przeciwbólowych w latach 1989-2000.

 5. warsaw20062018 20.06.2018

  Brytyjczycy ostrzegają Polskę. „Domaganie się reparacji od Niemiec będzie ryzykowne”

  Brytyjski wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich Alan Duncan ostrzegł w środę, że ponowne otwarcie kwestii niemieckich reparacji przez polski rząd wiąże się z ryzykiem. Jak dodał, rząd w Londynie uważa ten temat za zamknięty.

 6. ImigranciFlickr 20.06.2018

  Tysiące imigrantów zbliżają się do Europy. Poważne ostrzeżenie!

  Podczas spotkania w Austrii wiceszef agencji Frontex Berndt Korner ostrzegł, że tysiące imigrantów z państw islamskich jest w drodze do Europy.

 7. metro20062018 20.06.2018

  Wybuch na stacji metra w Londynie. Policja aresztowała mężczyznę

  Londyńska policja transportowa poinformowała w środę o zatrzymaniu 23-letniego mężczyzny po wtorkowej eksplozji na stacji metra Southgate. Do zatrzymania doszło pod zarzutem działania, które mogło wywołać zniszczenia, a także zagrozić bezpieczeństwu na kolei.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook