Jedynie prawda jest ciekawa


Haniebne słowa! „Ustawa o IPN musi zostać pogrzebana w polskiej ziemi, która przesiąkła krwią Żydów”

29.01.2018
lapid27012018
Haniebne słowa! „Ustawa o IPN musi zostać pogrzebana w polskiej ziemi, która przesiąkła krwią Żydów”

Jair Lapid, którego słowa przytaczaliśmy wczoraj w portalu Stefczyk.info, udzielił wywiadu dla „Times of Izrael”. Tam kolejny raz w haniebny sposób zaatakował nowelizację polskiej ustawy o IPN. Lider izraelskiej centrowej opozycyjnej partii "Jest Przyszłość" skrytykował też premiera Benjamina Netanjahu za plan podjęcia negocjacji z polskimi władzami w sprawie nowej ustawy.

– Nie można negocjować w sprawie pamięci o poległych – mówił Lapid, odnosząc się do decyzji premiera o "otwarciu dialogu z polskim rządem". – Ta ustawa musi zostać pogrzebana w polskiej ziemi, która przesiąkła krwią Żydów – dodał polityk.

To właśnie słowa Lapida wywołały trwający od kilku dni kryzys dyplomatyczny pomiędzy Polską i Izraelem. –  Zdecydowanie potępiam nową ustawę przyjętą w Polsce, która jest próbą zaprzeczenia udziału wielu polskich obywateli w Holokauście – napisał polityk na Twitterze.

Dodał też, iż „setki tysięcy Żydów zostało zamordowanych, choć nawet  nie spotkali niemieckiego żołnierza”. – Były polskie obozy śmierci i żadne prawo nie może tego nigdy zmienić – napisał na Twitterze. Kiedy zwrócono mu uwagę, iż przekłamuje historie, wdał się ostry spór, także z  przedstawicielami polskiej ambasady w Izraelu, która skrytykowała  jego wypowiedź.

Więcej o jego wypowiedzi pisaliśmy tu: 

Prominentny polityk z Izraela: „Polska była współwinna Holocaustu, żadna ustawa tego nie zmieni”

Warto poczytać

 1. sejm22042018 22.04.2018

  Mniejszość niemiecka w Polsce domaga się większych praw. "Chcemy więcej lekcji niemieckiego"

  Działacze mniejszości niemieckiej w Polsce domagają się utrzymania prawa uczniów do nauki języka niemieckiego zarówno jako obcego, jak i ojczystego.

 2. gender22042018 22.04.2018

  Chłopiec czy dziewczynka? Rodzice nie zdecydowali. „Lubi malować paznokcie i bawić się ciężarówkami”

  Rodzice dwuletniego „Zoomera” nie odpowiedzieli na jedno z pierwszych pytań, które zadają sobie wszyscy ci, którzy dowiadują się, że ich rodzina się powiększy.

 3. Le-Mont-Saint-Michel 22.04.2018

  Panika we Francji. Będzie kolejny zamach?

  Francuskie władze w niedzielę poinformowały o ewakuacji będącej atrakcją turystyczną wyspy Le Mont-Saint-Michel u zachodnich wybrzeży kraju. Policja szuka mężczyzny, który zachowywał się w podejrzany sposób i który według świadka rano groził policjantom

 4. CharlieFien 22.04.2018

  Chora na Zespół Downa wrzuciła na Twittera zdjęcie w obronie życia. Serwis ją zablokował

  W świecie politycznej poprawności można wiele, pod warunkiem że nie porusza się wątku prawa do życia, zwłaszcza jeśli chodzi o życie niepełnosprawnych. Boleśnie przekonała się o tym niepełnosprawna działaczka pro-life, zablokowana przez Twittera

 5. 1270dtrump 21.04.2018

  Rosja przypuściła atak na niespotykaną skalę. Znaleźli chętnych partnerów w sztabie Trumpa?

  Komitet Narodowy Partii Demokratycznej złożył pozew sądowy, w którym oskarżają Donalda Trumpa, jego współpracowników, Wikileaks oraz Federację Rosyjską o konspirację mającą na celu zmianę wyniku wyborów.

 6. 1270jews 21.04.2018

  Europejski Żydzi ponad prawem? „Powinni mieć broń!”

  Jeden z najpoważniejszych europejskich rabinów Menachem Margolin domaga się od europejskich ministrów żeby pozwolili osobom pochodzenia żydowskiego na posiadanie broni bez specjalnych zezwoleń. Jego zdaniem to najlepszy sposób by powstrzymać antysemickie ataki.

 7. Warszawa3 21.04.2018

  Jedna z najważniejszych decyzji dla światowego bezpieczeństwa zapadnie w Warszawie?

  Warszawa, według Bloomberga, jest jednym z dziewięciu miast rozważanych jako potencjalne miejsce spotkania przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Szczyt jest planowany na maj lub czerwiec

 8. Kim28032018 21.04.2018

  Wielki sukces międzynarodowej dyplomacji. Koreański reżim zawiesza program nuklearny

  Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un ogłosił wstrzymanie prób jądrowych i testów międzykontynentalnych rakiet balistycznych, a także zamknięcie obiektu, gdzie prowadzono badania i próby jądrowe - podała w sobotę oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook