Jedynie prawda jest ciekawa


Gwałciciel Polki z Rimini uniknie kary? To absurd, ale to możliwe!

14.05.2018
1270rimiinie
Gwałciciel Polki z Rimini uniknie kary? To absurd, ale to możliwe!

Kongijczyk Guerlin Butungu, prowodyr gwałtu na Polce i brutalnym pobiciu jej męża, które wstrząsnęły opinią publiczną, może uniknąć kary. Zabiegają o to jego adwokaci, którzy w apelacji przekonują, że skazany na 16 lat więzienia zwyrodnialec, został niesłusznie oskarżony przez swoich kolegów, którzy chcieli w ten sposób uniknąć kary.

Według obrońców Butungu nie dopuścił się gwałtu na Polce, a oskarżenie to spisek jego byłych towarzyszy. Fakty jednak świadczą o czymś innym. Według sądu pierwszej instancji to właśnie  Kongijczyk stał na czele grupy, a atak na Polaków nie był ich jedynym przestępstwem. Bandyci dokonali napadu na Włochów, oraz zgwałcili transwestytę z Ameryki Południowej.

Adwokaci jednak są przekonani, że wobec ich klienta sąd drugiej instancji powinien wziąć pod uwagę okoliczności łagodzące, nie uwzględnione wcześniej.

Dlaczego zatem sąd powinien łaskawszym okiem spojrzeć na gwałciciela? Otóż jak podaje włoska gazeta „Il Giornale” według mecenasów Butungu jest jeszcze młody i nie był wcześniej karany. Poza tym nie pochodzi z Włoch i jest imigrantem, który nie przeszedł procesu integracji, stąd mógł mieć „problemy adaptacyjne”.

Zdaniem adwokatów, zachowanie Butungu było podyktowane „jego złymi doświadczeniami z Konga i obowiązujący tam brak reguł” oraz głębokie poczucie alienacji, którego doświadczał we Włoszech.

Czy sąd przychyli się do argumentów obrony? O tym dowiemy się po wakacjach.


Warto poczytać

 1. 1270buraczek 25.05.2018

  Dwaj byli agenci wywiadu oskarżeni o szpiegostwo na rzecz obcego państwa

  Dwóch byłych agentów francuskiego wywiadu czeka proces o zdradę w związku z zarzutami, że przekazali tajemnice państwowe władzom obcego kraju - oświadczyło w czwartek wieczorem ministerstwo ds. sił zbrojnych Francji

 2. 1270trumpkim 24.05.2018

  Donald Trump odwołał spotkanie z Kim Dzong Unem

  Prezydent USA Donald Trump w opublikowanym w czwartek przez Biały Dom liście do przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una poinformował, że odwołuje ich zaplanowane na 12 czerwca spotkanie na szczycie w Singapurze. Jednocześnie zachęcił Pjongang do kontaktu w przyszłości.

 3. pope24052018 24.05.2018

  Papież kolejny raz apeluje o przyjmowanie imigrantów. „Powinno być całkowicie bezinteresowne”

  Papież Franciszek uważa, że udzielanie gościny migrantom powinno być "całkowicie bezinteresowne".

 4. Putin18052018 24.05.2018

  Cyberatak na Ukrainę. Kreml zaprzecza

  Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zaprzeczył w czwartek oskarżeniom o planowanie cyberataku z wykorzystaniem routerów internetowych na ukraińskie podmioty państwowe i prywatne.

 5. 1270putintrump 24.05.2018

  "FT": USA naciskają na kraje UE w sprawie ostrzejszych sankcji wobec Rosji

  Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa naciska na swoich europejskich sojuszników, by nałożyli ostrzejsze sankcje na Rosję m.in. w celu zwalczania rosyjskiej kampanii dezinformacyjnej i cyberataków - pisze w czwartek "Financial Times".

 6. 1270jerseyity 24.05.2018

  Radni Jersey City przegłosowali zarządzenie o przeniesieniu Pomnika Katyńskiego

  Radni miasta Jersey City w stanie New Jersey przegłosowali w czwartek nad ranem czasu polskiego zarządzenie o przeniesieniu Pomnika Katyńskiego w tym mieście. Nie jest to jednak ostateczna decyzja. Sprawa będzie przedmiotem powtórnej debaty 13 czerwca.

 7. labour23052018 23.05.2018

  45-letni mężczyzna chce zostać urzędniczką ds. kobiet. "Bo w środy czuje się kobieco"

  Oddział brytyjskiej Partii Pracy w Basingstoke szuka kandydatki na stanowisko urzędnika ds. kobiet.

 8. 1270gruzjavsrussia 23.05.2018

  Gruzja oskarża w Strasburgu Rosję o zbrodnie wojenne podczas konfliktu w 2008 r.

  Gruzja oskarżyła w środę Rosję w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu o zbrodnie wojenne i łamanie praw człowieka na gruzińskim terytorium w trakcie konfliktu zbrojnego między tymi państwami w 2008 roku.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook