Jedynie prawda jest ciekawa


Papież Franciszek przyjął na audiencji przedstawicieli SKOK-ów

26.05.2017

SKOK-i w tym roku obchodzą jubileusz 25-lecia działalności. Z tej okazji liczna grupa osób związana z ruchem polskiej spółdzielczości finansowej udała się w dziękczynną pielgrzymkę do Watykanu. Przedstawiciele SKOK-ów, m.in. ich współtwórca senator Grzegorz Bierecki oraz Małgorzata Gatz, wiceprezes Kasy Krajowej, spotkali się na audiencji z papieżem Franciszkiem.

Około 100 osób reprezentujących kasy spółdzielcze 23 maja przybyło do Watykanu. W środę 24 maja podczas mszy celebrowanej przez abp Edwarda Nowaka przy grobie św. Jana Pawła II podziękowało za wsparcie i opiekę nad odrodzoną spółdzielczością finansową. Podczas homilii kapłan przypomniał dokonania ojca polskiej spółdzielczości, Franciszka Stefczyka, zwracając szczególną uwagę na jego misję – działania dla najbiedniejszych poprzez edukację finansową oraz udostępnianie narzędzi finansowych pomagających wyjść im z trudnej sytuacji życiowej.

Tego samego dnia senator Grzegorz Bierecki, współtwórca współczesnych kas spółdzielczych oraz Małgorzata Gatz, wiceprezes Kasy Krajowej zostali przyjęci na audiencji przez papieża Franciszka. Mieli okazję podziękować głowie Kościoła na wsparcie ruchu spółdzielczego na świecie, również w Polsce oraz przekazać kopię obrazu Matki Bożej Kodeńskiej oraz publikację dotyczącą spółdzielczości finansowej w Polsce „Społeczne instytucje oszczędności w Polsce do 1939 r.”

Warto poczytać

 1. 1270alfiepoland 26.04.2018

  Brytyjska policja grozi obrońcom Alfiego

  Sprawa Alfiego Evansa wzbudza całkowicie zrozumiałe oburzenie, nie tylko w Polsce.

 2. 1270alfiepoland 26.04.2018

  Polska lekarka: Alfie Evans reaguje na głos i dotyk; rodzice mają z nim kontakt

  Alfie Evans reaguje na głos i dotyk ojca; ma z rodzicami kontakt emocjonalny - zaznaczyła w rozmowie z PAP polska lekarka dr Izabela Pałgan, która w styczniu zbadała dwulatka na prośbę jego rodziców. Jej zdaniem, Alfie ma prawo do opieki paliatywnej.

 3. liverpoolalfie26042018 26.04.2018

  Polska flaga przed szpitalem w Liverpoolu. Ojciec Alfiego Evansa: „Polska jest niesamowita”

  Wśród ludzi wspierających walkę rodziców chłopca o prawo do decydowania o swoim dziecku byli też Polacy, widoczna była polska flagę.

 4. Hitlerwiki 25.04.2018

  Duch SS wciąż żywy? Radna i nauczycielka gloryfikowała Hitlera

  Deputowana Rady Miejskiej Lwowa straciła pracę nauczycielki w jednej z miejscowych szkół za umieszczenie na Facebooku wpisu, w którym gloryfikowała Adolfa Hitlera - doniosły w środę lokalne media

 5. madsen25042018 25.04.2018

  Znany wynalazca zamordował dziennikarkę i poćwiartował jej ciało. Dostał dożywocie

  Duński wynalazca i konstruktor łodzi podwodnych Peter Madsen został w środę skazany na dożywocie przez sąd w Kopenhadze za zamordowanie w sierpniu 2017 roku szwedzkiej dziennikarki Kim Wall.

 6. 1270armenian 25.04.2018

  Transportery opancerzone na ulicach Erywania

  Transportery opancerzone i konwoje policyjne pojawiły się w środę na ulicach Erywania. Budynki rządowe, w tym siedzibę rządzącej Republikańskiej Partii Armenii, otoczyły kordony policji

 7. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 8. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook