Jedynie prawda jest ciekawa


Papież Franciszek przyjął na audiencji przedstawicieli SKOK-ów

26.05.2017

SKOK-i w tym roku obchodzą jubileusz 25-lecia działalności. Z tej okazji liczna grupa osób związana z ruchem polskiej spółdzielczości finansowej udała się w dziękczynną pielgrzymkę do Watykanu. Przedstawiciele SKOK-ów, m.in. ich współtwórca senator Grzegorz Bierecki oraz Małgorzata Gatz, wiceprezes Kasy Krajowej, spotkali się na audiencji z papieżem Franciszkiem.

Około 100 osób reprezentujących kasy spółdzielcze 23 maja przybyło do Watykanu. W środę 24 maja podczas mszy celebrowanej przez abp Edwarda Nowaka przy grobie św. Jana Pawła II podziękowało za wsparcie i opiekę nad odrodzoną spółdzielczością finansową. Podczas homilii kapłan przypomniał dokonania ojca polskiej spółdzielczości, Franciszka Stefczyka, zwracając szczególną uwagę na jego misję – działania dla najbiedniejszych poprzez edukację finansową oraz udostępnianie narzędzi finansowych pomagających wyjść im z trudnej sytuacji życiowej.

Tego samego dnia senator Grzegorz Bierecki, współtwórca współczesnych kas spółdzielczych oraz Małgorzata Gatz, wiceprezes Kasy Krajowej zostali przyjęci na audiencji przez papieża Franciszka. Mieli okazję podziękować głowie Kościoła na wsparcie ruchu spółdzielczego na świecie, również w Polsce oraz przekazać kopię obrazu Matki Bożej Kodeńskiej oraz publikację dotyczącą spółdzielczości finansowej w Polsce „Społeczne instytucje oszczędności w Polsce do 1939 r.”

Warto poczytać

 1. justice16072018 16.07.2018

  Czy właściciel firmy może odmówić świadczenia usług klientowi ze względu na orientację seksualną? Przełomowy wyrok

  Joanna Duka i Breanna Koski, właścicielki studia Brush&Nib w Phoenix zajmującego się tworzeniem zaproszeń na śluby, odwołały się od wyroku sądu apelacyjnego stanu Arizona. Walczą z przepisami antydyskryminacyjnymi wprowadzonymi w ich mieście, jednak sprawa może mieć dużo dalej idące konsekwencje.

 2. bokoharam17062018 16.07.2018

  Boko Haram zdobyło bazę wojskową w Nigerii. Chrześcijanie boją się ludobójstwa

  Anonimowe źródła w rządzie Nigerii poinformowały agencję AFP, że islamscy terroryści z organizacji Boko Haram zdobyli bazę wojskową na północnym wschodzie kraju. Los setek nigeryjskich żołnierzy jest nieznany, ale wszyscy obawiają się najgorszego.

 3. 1270putintrumpszczyt 16.07.2018

  Zakończyło się spotkanie w cztery oczy prezydentów USA i Rosji

  Po ponad dwóch godzinach zakończyło się w poniedziałek spotkanie w cztery oczy prezydentów USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina, w Helsinkach i rozpoczęła się część szczytu z udziałem obu przywódców w poszerzonym gronie - poinformowały media w USA i Rosji.

 4. haiko16072018 16.07.2018

  Szef niemieckiej dyplomacji. "UE nie może już polegać na USA"

  Szef dyplomacji Niemiec Heiko Maas oświadczył w poniedziałek, że UE nie może w pełni polegać na administracji Donalda Trumpa i musi zewrzeć szeregi. Wypowiedział się wkrótce po tym, kiedy Trump uznał, że UE jest "wrogiem" USA, jeśli chodzi o handel.

 5. paryz16072018 16.07.2018

  Podpalania, kradzieże, starcia z policją. Francuzi "świętują" mistrzostwo na ulicach [WIDEO]

  W kilku francuskich miastach radość ze zdobycia przez "Trójkolorowych" tytułu piłkarskich mistrzów świata wymknęła się spod kontroli. Na słynnej Champs Elysees w Paryżu plądrowano sklepy i walczono z policją, do zamieszek doszło też m.in. w Lyonie i Marsylii.

 6. papiez16072018 16.07.2018

  Papież Franciszek znowu zaskakuje. Tym razem sprawił niespodziankę młodej parze

  O tym, że papież Franciszek lubi zaskakiwać wiadomo nie od dziś. Tym razem sprawił niespodziankę jednemu z członków gwardii szwajcarskiej oraz jego narzeczonej. Okazało się, że Ojciec Święty zdecydował się… zastąpić księdza, który miał udzielić ślubu młodej parze.

 7. trump14072018 16.07.2018

  O czym będą rozmawiać Trump z Putinem? Zdradzamy potencjalne scenariusze

  Czego można spodziewać się po tym spotkaniu, jakie ustalenia na nim zapadną i jak wpłynie to na nasze codzienne życie?

 8. worldcup14072018 15.07.2018

  Trójkolorowi mistrzem świata. Szalony finał!

  Piłkarze Francji po raz drugi w historii zostali mistrzami świata, w niedzielnym finale w Moskwie pokonali Chorwację 4:2.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook