Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Grecki parlament jest za, ulica mówi nie!

19.10.2011

Za jego przyjęciem głosowali wszyscy 154 parlamentarzyści rządzącej partii socjalistycznej PASOK. Żeby został ostatecznie przyjęty, musi zostać zatwierdzony w drugim głosowaniu, które odbędzie się jutro. Głosowanie to polega na przyjmowaniu nowego planu przez parlament artykułu po artykule.

Projekt oszczędnościowy wywołał falę gwałtownych protestów na terenie całej Grecji. W demonstracjach i starciach z policją uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy osób. Kolejne protesty są zapowiadane jutro, kiedy ma odbyć się drugie głosowanie. Rząd w Atenach ostrzega, że odrzucenie planu doprowadzi do zamrożenia płac, jednak według związkowców jest on aktem "społecznego barbarzyństwa". W Grecji trwa dwudniowy strajk generalny, zorganizowany przez dwie największe centrale związkowe.

IAR
[fot. Wikimedia.org/Ggia]

Słowa kluczowe:

Grecja

,

parlament

,

zamieszki

Warto poczytać

 1. Turcja24072017 24.07.2017

  Turcja: ruszył proces opozycyjnych dziennikarzy

  W poniedziałek rozpoczął się w Stambule proces 19 dziennikarzy i innych pracowników opozycyjnego dziennika "Cumhuriyet", którym zarzuca się wspieranie organizacji terrorystycznych. Oskarżonym grożą kary od 7,5 roku do 43 lat więzienia.

 2. SrodkowaAfrykawiki 24.07.2017

  W Środkowej Afryce zginął żołnierz ONZ

  - W atakach na muzułmańskich uchodźców, do jakich doszło w niedzielę w mieście Bangassou w prefekturze Mbomu w Republice Środkowoafrykańskiej, zginął żołnierz misji pokojowej ONZ, a 3 innych zostało rannych - poinformował w niedzielę rzecznik Vladimir Monteiro.

 3. Macron13 24.07.2017

  Francja: Koniec "łagodnego traktowania" dla Macrona

  "Koniec stanu łagodnego traktowania" dla prezydenta Francji Emmanuela Macrona to najczęściej powtarzający się tytuł w poniedziałkowych gazetach francuskich. W ten sposób media określają 10-procentowy spadek popularności wybranego w maju prezydenta.

 4. kreml19062017 24.07.2017

  "Wiedomosti": z Rosji najwięcej próśb do Google'a o usunięcie informacji

  - Rosja przoduje na świecie, jeśli chodzi o liczbę wniosków od instytucji państwowych do Google'a o usunięcie lub zablokowanie treści internetowych niezgodnych z prawem; to wynik rozszerzenia bazy prawnej dotyczącej internetu - piszą poniedziałkowe "Wiedomosti".

 5. Wlochysusza24072017 24.07.2017

  Włochy: 10 regionów chce ogłoszenia klęski żywiołowej z powodu suszy

  - Władze dziesięciu, czyli połowy wszystkich włoskich regionów przygotowały wnioski do ministerstwa rolnictwa o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej z powodu rekordowej suszy - podały media. Decyzja umożliwiłaby dostęp do funduszy na pokrycie poniesionych strat.

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook