Jedynie prawda jest ciekawa

Gigantyczny pożar w Rosji

05.02.2014

Na stacji kolejowej w obwodzie kirowskim w Rosji doszło do wykolejenia się pociągu towarowego z cysternami z kondensatem gazu. Wybuchł wielki pożar, ewakuowano kilkaset osób. Według wstępnych danych nikt nie ucierpiał i nie ma zagrożenia dla środowiska.

Pociąg wykoleił się na stacji Pozdino pod Kirowem, około 900 km na wschód od Moskwy. Z szyn wypadły 32 wagony z kondensatem gazowym, z czego 12 się zapaliło. Wybuchł gigantyczny pożar, którego rozprzestrzenianiu się - jak twierdzi rzecznik lokalnych władz Aleksiej Nieustrojew - udało się zapobiec. Na miejscu katastrofy pracuje kilkaset osób.

Ogółem z zagrożonego terenu ewakuowano prawie 700 mieszkańców. Według śledczych wykolejenie się pociągu nastąpiło z powodu zerwania sieci trakcyjnej.

Z powodu pożaru i zablokowanych torów zatrzymano ruch kilkunastu pociągów pasażerskich, w tym i międzynarodowych. Pociągi zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Służby ratunkowe próbują uspokoić mieszkańców, którzy sądzą, że skoro w cysternach był gaz, to mogą się zatruć. - Kondensat gazowy to skroplony gaz i nie ma niebezpieczeństwa zatrucia – powiedział Nieustrojew.  

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!


PAP/JKUB

[fot. youtube.com]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook