Jedynie prawda jest ciekawa


Francuzi po raz kolejny przeszli w obronie życia. Antifa zaatakowała uczestników gazem!

22.01.2018
Marszdlazyciaparyz
Francuzi po raz kolejny przeszli w obronie życia. Antifa zaatakowała uczestników gazem!

Niedzielny marsz dla życia w Paryżu został zakłócony między innymi przez Femen i Antifę. Obecnie we Francji przeprowadza się około 200 tysięcy zabiegów aborcji rocznie.

Marsz dla życia odbył się w niedzielę w zachodniej części stolicy Francji. Dominowały hasła wymierzone w prawo do dobrowolnego przerywania ciąży. Na jednym z transparentów, pokazującym płód, widniał napis: "To moje ciało, a nie twój wybór", był też napis "„Uśmiecham się, mama wybrała życie”. Pojawiły się też hasła opowiadające się przeciw eutanazji.

Według agencji AFP w marszu wzięło udział... 1000 osób. Organizatorzy podają, że było ich 40 000, zaś według policji 8 500. 


W czwartek rozpoczęły się we Francji konsultacje społeczne na temat ewentualnej rewizji ustawy o bioetyce z 2011 roku. Prezydent Emmanuel Macron opowiada się za rozszerzeniem prawa do korzystania z medycznych metod wspomagania płodności, czyli m.in. inseminacji czy in vitro. Chce te prawa przyznać również parom lesbijskim i kobietom samotnym.

Uczestnicy marszu wyrazili sprzeciw wobec wszelkich medycznych metod wspomagania płodności.


W demonstracji wziął udział europoseł Jurek, który w 2014 roku dostał się do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości. AFP relacjonuje, że "mówił o sytuacji w Polsce, gdzie ultrakonserwatyści chcą zaostrzyć prawo do przerywania ciąży, już dziś bardzo restrykcyjne"

Na marszu nie zabrakło wściekłego ataku organizacji FEMEN. Działaczki femenu pojawiły się na trasie z czerwonymi wiadrami, do których chciały zbierać "darowizny spermy" demonstrantów. To jednak nie wszystko, bo autobus wiozący uczestników marszu z Reims został zablokowany przez działaczy Antify. Z relacji wynika, że bojówkarze użyli gazu pieprzowego, zaś policja nie spieszyła się z pojawieniem się na miejscu. 


Swoje nagranie z blokady zamieścił na Twitterze profil o nazwie "Młodzi Komuniści35". Według nich, autokar po około 3 godzinach odblokowała policja.


We Francji przeprowadza się nieco ponad 200 tys. zabiegów przerywania ciąży rocznie. To kraj wyróżniający się liberalnymi przepisami w tej dziedzinie - aborcję przeprowadza się na życzenie kobiety, do 12. tygodnia ciąży.

W 2016 roku parlament francuski przyjął ustawę o możliwości sedacji pacjentów w stadium terminalnym, ale nie eutanazji. Sedacja to kontrolowane ograniczenie świadomości, stosowane w celu łagodzenia cierpienia.

kh/pap/lefigaro
Fot: Twitter/Marche Pour La Vie

Warto poczytać

 1. gaza15072018 15.07.2018

  Największe naloty na strefę Gazy od 2014 roku. Zabici i ranni wśród protestujących palestyńczyków

  Izraelskie siły powietrzne przeprowadziły w sobotę największe od 2014 roku naloty na cele w Strefie Gazy w odpowiedzi na nocne ataki moździerzowe i rakietowe ze strony palestyńskiej radykalnej organizacji Hamas - poinformowały siły zbrojne Izraela.

 2. Trump12022018 15.07.2018

  Trump zapowiedział reelekcję. "Nie widzę nikogo, kto mógłby mnie pokonać"

  Prezydent USA Donald Trump zapowiedział w wywiadzie dla "Daily Mail", że zamierza ubiegać się o reelekcję w wyborach, które odbędą się w 2020 roku. Obecnie, jak stwierdził, nie ma nikogo, kto mógłby go pokonać.

 3. 1270immigrantschech 14.07.2018

  Czeski rząd nie zgodzi się na nielegalną migrację

  Czeskie MSZ oświadczyło w sobotę w odpowiedzi na uzgodniony w piątek przez kraje ONZ plan zawarcia Światowego Paktu w sprawie Migracji, że rząd w Pradze nie może się zgodzić i nie zgodzi się na nielegalną migrację.

 4. Imigranciwiki 14.07.2018

  Włosi przejęli kutry z 450 imigrantami

  450 migrantów, którzy wyruszyli z wybrzeży Afryki i dotarli kutrem rybackim w pobliże włoskiego wybrzeża, zostało zabranych na statek włoskiej Straży Przybrzeżnej i inną jednostkę patrolującą Morze Śródziemne. Teraz migranci czekają na wskazanie portu

 5. tajlandia12072018 14.07.2018

  Uratowani z jaskini chłopcy wyjdą w czwartek ze szpitala. Będą musieli zmierzyć się z innym zagrożeniem

  Chłopcy, których w skomplikowanej akcji ratowniczej wyciągnięto z zalanej wodą jaskini na północy Tajlandii, w czwartek zostaną wypuszczeni ze szpitala - poinformował w sobotę minister zdrowia tego kraju Piyasakol Sakolsatayadorn

 6. marywagner13072018 13.07.2018

  Kanadyjska obrończyni życia ponownie za kratkami. Sędzia skazał ją na 7,5 miesiąca

  Mary Wagner, najsłynniejsza kanadyjska obrończyni życia, wkrótce trafi do więzienia. Sędzia w Ontario skazał ją na 7,5 miesiąca, jednak wliczając do wyroku czas, który spędziła za kratkami czekając na proces Wagner powinna wyjść po 60 dniach.

 7. trump28062018 13.07.2018

  Trump krytykuje May. Chce, by ostrzej negocjowała z UE

  W ruchu, który nie miał precedensu w annałach dyplomacji, Donald Trump udzielił wywiadu brytyjskiemu The Sun, w którym w bardzo ostrych słowach skrytykował premier May i jej plany dotyczące Brexitu.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook