Jedynie prawda jest ciekawa


Francuzi po raz kolejny przeszli w obronie życia. Antifa zaatakowała uczestników gazem!

22.01.2018
Marszdlazyciaparyz
Francuzi po raz kolejny przeszli w obronie życia. Antifa zaatakowała uczestników gazem!

Niedzielny marsz dla życia w Paryżu został zakłócony między innymi przez Femen i Antifę. Obecnie we Francji przeprowadza się około 200 tysięcy zabiegów aborcji rocznie.

Marsz dla życia odbył się w niedzielę w zachodniej części stolicy Francji. Dominowały hasła wymierzone w prawo do dobrowolnego przerywania ciąży. Na jednym z transparentów, pokazującym płód, widniał napis: "To moje ciało, a nie twój wybór", był też napis "„Uśmiecham się, mama wybrała życie”. Pojawiły się też hasła opowiadające się przeciw eutanazji.

Według agencji AFP w marszu wzięło udział... 1000 osób. Organizatorzy podają, że było ich 40 000, zaś według policji 8 500. 


W czwartek rozpoczęły się we Francji konsultacje społeczne na temat ewentualnej rewizji ustawy o bioetyce z 2011 roku. Prezydent Emmanuel Macron opowiada się za rozszerzeniem prawa do korzystania z medycznych metod wspomagania płodności, czyli m.in. inseminacji czy in vitro. Chce te prawa przyznać również parom lesbijskim i kobietom samotnym.

Uczestnicy marszu wyrazili sprzeciw wobec wszelkich medycznych metod wspomagania płodności.


W demonstracji wziął udział europoseł Jurek, który w 2014 roku dostał się do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości. AFP relacjonuje, że "mówił o sytuacji w Polsce, gdzie ultrakonserwatyści chcą zaostrzyć prawo do przerywania ciąży, już dziś bardzo restrykcyjne"

Na marszu nie zabrakło wściekłego ataku organizacji FEMEN. Działaczki femenu pojawiły się na trasie z czerwonymi wiadrami, do których chciały zbierać "darowizny spermy" demonstrantów. To jednak nie wszystko, bo autobus wiozący uczestników marszu z Reims został zablokowany przez działaczy Antify. Z relacji wynika, że bojówkarze użyli gazu pieprzowego, zaś policja nie spieszyła się z pojawieniem się na miejscu. 


Swoje nagranie z blokady zamieścił na Twitterze profil o nazwie "Młodzi Komuniści35". Według nich, autokar po około 3 godzinach odblokowała policja.


We Francji przeprowadza się nieco ponad 200 tys. zabiegów przerywania ciąży rocznie. To kraj wyróżniający się liberalnymi przepisami w tej dziedzinie - aborcję przeprowadza się na życzenie kobiety, do 12. tygodnia ciąży.

W 2016 roku parlament francuski przyjął ustawę o możliwości sedacji pacjentów w stadium terminalnym, ale nie eutanazji. Sedacja to kontrolowane ograniczenie świadomości, stosowane w celu łagodzenia cierpienia.

kh/pap/lefigaro
Fot: Twitter/Marche Pour La Vie

Warto poczytać

 1. 1270alfiepoland 26.04.2018

  Brytyjska policja grozi obrońcom Alfiego

  Sprawa Alfiego Evansa wzbudza całkowicie zrozumiałe oburzenie, nie tylko w Polsce.

 2. 1270alfiepoland 26.04.2018

  Polska lekarka: Alfie Evans reaguje na głos i dotyk; rodzice mają z nim kontakt

  Alfie Evans reaguje na głos i dotyk ojca; ma z rodzicami kontakt emocjonalny - zaznaczyła w rozmowie z PAP polska lekarka dr Izabela Pałgan, która w styczniu zbadała dwulatka na prośbę jego rodziców. Jej zdaniem, Alfie ma prawo do opieki paliatywnej.

 3. Hitlerwiki 25.04.2018

  Duch SS wciąż żywy? Radna i nauczycielka gloryfikowała Hitlera

  Deputowana Rady Miejskiej Lwowa straciła pracę nauczycielki w jednej z miejscowych szkół za umieszczenie na Facebooku wpisu, w którym gloryfikowała Adolfa Hitlera - doniosły w środę lokalne media

 4. madsen25042018 25.04.2018

  Znany wynalazca zamordował dziennikarkę i poćwiartował jej ciało. Dostał dożywocie

  Duński wynalazca i konstruktor łodzi podwodnych Peter Madsen został w środę skazany na dożywocie przez sąd w Kopenhadze za zamordowanie w sierpniu 2017 roku szwedzkiej dziennikarki Kim Wall.

 5. 1270armenian 25.04.2018

  Transportery opancerzone na ulicach Erywania

  Transportery opancerzone i konwoje policyjne pojawiły się w środę na ulicach Erywania. Budynki rządowe, w tym siedzibę rządzącej Republikańskiej Partii Armenii, otoczyły kordony policji

 6. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 7. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook