Jedynie prawda jest ciekawa


Francja umiera. Paryż w tym roku bez świątecznego jarmarku

06.11.2017
Paryzjarmarkwiki
Francja umiera. Paryż w tym roku bez świątecznego jarmarku

Słynny jarmark świąteczny na Polach Elizejskich nie odbędzie się w tym roku. Uzasadnienie władz miasta jest absurdalne.

 - Po raz pierwszy od 35 lat nie odbędą się w tym roku targi bożonarodzeniowe na Polach Elizejskich. Powodem podanym przez socjalistów rządzących Paryżem jest to, że budki targowe na Boże Narodzenie na Polach Elizejskich są „obskurne” - podał na Twitterze redaktor naczelny "Wszystko co Najważniejsze" Eryk Mistewicz.Jarmark świąteczny na Polach Elizejskich od lat wpisuje się w bożonarodzeniowy klimat Paryża. Trwa on siedem tygodni, a zatrudnienie znajduje przy nim około 2000 osób.  W tym roku Rada Miejska postanowiła anulować imprezę, argumentując, że produkty sprzedawane na jarmarku są niskiej jakości i po zawyżonych cenach. 

Decyzja paryskich radnych wywołała gwałtowny protest organizatora jarmarku, Marcel Campiona, nazywanego "królem wesołych miasteczek". Campion doprowadził do paraliżującego miasto strajku na miejskiej obwodnicy, w wyniku którego utworzył się na niej 10-kilometrowy korek. 


Swoje poparcie "dla uczciwych robotników, którzy bronią swojej pracy i świątecznego rynku przed Anne Hidalgo (mer Paryża - przyp. kh), która nie lubi targów czy świąt Bożego Narodzenia" wyraził już były doradca Marine Le Pen, Florian Philippot. 

Można tylko domniemywać, czy powodem usunięcia jarmarku faktycznie były szpetne stoiska. Być może tak naprawdę chodziło po prostu o - "nieobrażanie uczuć osób wyznających inną religię" - a więc ideologii, na którą od lat choruje zachodnia Europa.  

KH/Thetelegraph/Twitter/Thelocal.fr
Fot: wikicommons

Warto poczytać

 1. vaccine18012018 19.01.2018

  Na Ukrainie ponad 1200 przypadków odry od początku roku. To już epidemia?

  - Od początku bieżącego roku na Ukrainie zarejestrowano 1285 przypadków zachorowania na odrę u dzieci i dorosłych - poinformowała w swym wystąpieniu w ukraińskim parlamencie pełniąca obowiązki ministra zdrowia Uljana Suprun.

 2. turkey19012018 19.01.2018

  Turcja nie chce dotrzymać umowy w sprawie migrantów. Odrzucają pomysł partnerstwa z UE

  Turecki minister ds. UE Omer Celik ostrzegł w piątek, że obecna sytuacja nie daje władzom w Ankarze powodu, by dotrzymywać porozumienia z UE w sprawie migrantów.

 3. Papiez18012018 18.01.2018

  "Nie wystarczy nauczanie religii i doktryny, trzeba żyć jak Jezus"

  Papież Franciszek podczas spotkania z młodzieżą w Chile mówił, że aby być blisko wiary "nie wystarczy słuchać nauczania religii albo doktryny". Trzeba żyć jak Jezus - mówił w środę tysiącom młodych Chilijczyków w sanktuarium w Maipu koło Santiago

 4. Trumpfakenews 18.01.2018

  Trump przyznał nagrody "fake newsom". Jeden dotyczy Polski

  Prezydent USA Donald Trump w środę wieczorem czasu lokalnego powiadomił za pośrednictwem Twittera o przyznaniu nagród dla mediów w kategorii "fake news". Jedna z nich dotyczy wiadomości związanej z wizytą Trumpa w Polsce i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy

 5. 1270fejsbujwspieraaborcje 17.01.2018

  Zablokowali zbiórkę pieniędzy na film, bo przeciwstawiał się aborcji

  Portal Facebook postanowił odblokować zbiórkę crowdfundingową na film o Roe v. Wade – sprawie sądowej, która zalegalizowała w USA aborcję.

 6. 1270makronas 16.01.2018

  "Le Monde": liczba urodzeń spada, czy to koniec "francuskiego wyjątku?"

  Liczba urodzeń we Francji spada od trzech lat. Dziennik "Le Monde" zastanawia się, czy to "koniec francuskiego wyjątku", czyli epoki, w której wysoki przyrost naturalny wyróżniał Francję na tle Europy

 7. 1270rosjapodMrozem 16.01.2018

  Ależ zima! W Jakucji temperatura spadła do minus 67 stopni

  W niektórych rejonach Jakucji na Syberii termometry pokazały minus 67 stopni Celsjusza. To już blisko absolutnie rekordowego mrozu, jakim było minus 71 stopni, zanotowane w jakuckiej wsi Ojmiakon w 2013 roku.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook