Jedynie prawda jest ciekawa

Francja umiera. Paryż w tym roku bez świątecznego jarmarku

06.11.2017
Paryzjarmarkwiki
Francja umiera. Paryż w tym roku bez świątecznego jarmarku

Słynny jarmark świąteczny na Polach Elizejskich nie odbędzie się w tym roku. Uzasadnienie władz miasta jest absurdalne.

 - Po raz pierwszy od 35 lat nie odbędą się w tym roku targi bożonarodzeniowe na Polach Elizejskich. Powodem podanym przez socjalistów rządzących Paryżem jest to, że budki targowe na Boże Narodzenie na Polach Elizejskich są „obskurne” - podał na Twitterze redaktor naczelny "Wszystko co Najważniejsze" Eryk Mistewicz.Jarmark świąteczny na Polach Elizejskich od lat wpisuje się w bożonarodzeniowy klimat Paryża. Trwa on siedem tygodni, a zatrudnienie znajduje przy nim około 2000 osób.  W tym roku Rada Miejska postanowiła anulować imprezę, argumentując, że produkty sprzedawane na jarmarku są niskiej jakości i po zawyżonych cenach. 

Decyzja paryskich radnych wywołała gwałtowny protest organizatora jarmarku, Marcel Campiona, nazywanego "królem wesołych miasteczek". Campion doprowadził do paraliżującego miasto strajku na miejskiej obwodnicy, w wyniku którego utworzył się na niej 10-kilometrowy korek. 


Swoje poparcie "dla uczciwych robotników, którzy bronią swojej pracy i świątecznego rynku przed Anne Hidalgo (mer Paryża - przyp. kh), która nie lubi targów czy świąt Bożego Narodzenia" wyraził już były doradca Marine Le Pen, Florian Philippot. 

Można tylko domniemywać, czy powodem usunięcia jarmarku faktycznie były szpetne stoiska. Być może tak naprawdę chodziło po prostu o - "nieobrażanie uczuć osób wyznających inną religię" - a więc ideologii, na którą od lat choruje zachodnia Europa.  

KH/Thetelegraph/Twitter/Thelocal.fr
Fot: wikicommons

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook