Jedynie prawda jest ciekawa


Francja umiera. Paryż w tym roku bez świątecznego jarmarku

06.11.2017
Paryzjarmarkwiki
Francja umiera. Paryż w tym roku bez świątecznego jarmarku

Słynny jarmark świąteczny na Polach Elizejskich nie odbędzie się w tym roku. Uzasadnienie władz miasta jest absurdalne.

 - Po raz pierwszy od 35 lat nie odbędą się w tym roku targi bożonarodzeniowe na Polach Elizejskich. Powodem podanym przez socjalistów rządzących Paryżem jest to, że budki targowe na Boże Narodzenie na Polach Elizejskich są „obskurne” - podał na Twitterze redaktor naczelny "Wszystko co Najważniejsze" Eryk Mistewicz.Jarmark świąteczny na Polach Elizejskich od lat wpisuje się w bożonarodzeniowy klimat Paryża. Trwa on siedem tygodni, a zatrudnienie znajduje przy nim około 2000 osób.  W tym roku Rada Miejska postanowiła anulować imprezę, argumentując, że produkty sprzedawane na jarmarku są niskiej jakości i po zawyżonych cenach. 

Decyzja paryskich radnych wywołała gwałtowny protest organizatora jarmarku, Marcel Campiona, nazywanego "królem wesołych miasteczek". Campion doprowadził do paraliżującego miasto strajku na miejskiej obwodnicy, w wyniku którego utworzył się na niej 10-kilometrowy korek. 


Swoje poparcie "dla uczciwych robotników, którzy bronią swojej pracy i świątecznego rynku przed Anne Hidalgo (mer Paryża - przyp. kh), która nie lubi targów czy świąt Bożego Narodzenia" wyraził już były doradca Marine Le Pen, Florian Philippot. 

Można tylko domniemywać, czy powodem usunięcia jarmarku faktycznie były szpetne stoiska. Być może tak naprawdę chodziło po prostu o - "nieobrażanie uczuć osób wyznających inną religię" - a więc ideologii, na którą od lat choruje zachodnia Europa.  

KH/Thetelegraph/Twitter/Thelocal.fr
Fot: wikicommons

Warto poczytać

 1. liverpoolalfie26042018 26.04.2018

  Polska flaga przed szpitalem w Liverpoolu. Ojciec Alfiego Evansa: „Polska jest niesamowita”

  Wśród ludzi wspierających walkę rodziców chłopca o prawo do decydowania o swoim dziecku byli też Polacy, widoczna była polska flagę.

 2. Hitlerwiki 25.04.2018

  Duch SS wciąż żywy? Radna i nauczycielka gloryfikowała Hitlera

  Deputowana Rady Miejskiej Lwowa straciła pracę nauczycielki w jednej z miejscowych szkół za umieszczenie na Facebooku wpisu, w którym gloryfikowała Adolfa Hitlera - doniosły w środę lokalne media

 3. madsen25042018 25.04.2018

  Znany wynalazca zamordował dziennikarkę i poćwiartował jej ciało. Dostał dożywocie

  Duński wynalazca i konstruktor łodzi podwodnych Peter Madsen został w środę skazany na dożywocie przez sąd w Kopenhadze za zamordowanie w sierpniu 2017 roku szwedzkiej dziennikarki Kim Wall.

 4. 1270armenian 25.04.2018

  Transportery opancerzone na ulicach Erywania

  Transportery opancerzone i konwoje policyjne pojawiły się w środę na ulicach Erywania. Budynki rządowe, w tym siedzibę rządzącej Republikańskiej Partii Armenii, otoczyły kordony policji

 5. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 6. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

 7. 1270polkazaaatakowana 24.04.2018

  Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

  Pochodząca z Polski 45-letnia Marta Stanisławska, mieszkająca w miejscowości Swindon w południowo-wschodniej Anglii padła ofiarą rasistowskiego ataku ze strony angielskich nastolatków.

 8. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook