Jedynie prawda jest ciekawa


Francja: Festiwal antyrasistowski wyklucza udział białych uczestników

29.05.2017

Szaleństwo ideologiczne w Europie nie ustępuje. Po tym jak w Paryżu rozpoczęto organizację festiwalu, którego celem była promocja multikulturowego feminizmu władze festiwalu uznały, iż jest pewna grupa osób, które z takiego festiwalu otwartości i tolerancji powinny być wykluczone.

Chodzi o białe kobiety i białych mężczyzn, które reprezentują, zdaniem organizatorów, grupy winne największej opresji wobec mniejszości.

Festwial Nyansapo miał być wielką promocją tolerancji i otwartości, zaś pierwsze skrzypce miały w nim grać zaproszone z Afryki czarne feministki. Jednak cztery z pięciu sektorów festiwalu będą zamknięte dla białych uczestników. Tylko jednak - strefa "open to all" ma być dostępna dla "winnych opresji" białych.

Co ciekawe głos w sprawie zabrała pani Anna Hidalgo, burmistrz Paryża. Wywodząca się z partii socjalistycznej burmistrz sama jest feministką, jednak byłaby ona wykluczona z festiwalu nad którym patronat objęło miasto, nie wspominając już o wsparciu organizacyjnym.

Hidalgo tak bardzo poczuła się dotknięta zapowiedziami organizatorów, iż zapowiedziała podjęcie działań na rzecz całkowitego zamknięcia projektu.

Nie jest to jednak pierwszy przypadek ideologicznego szaleństwa we Francji. W ubiegłym roku na północy kraju otwarto letnie obozy "dekolonizacyjne", których celem była promocja "antyrasizmu i walki z instytucjonalnym rasizmem". Białym uczestnikom wstęp był wzbroniony.

The Guardian/ as/

Warto poczytać

 1. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 2. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

 3. 1270polkazaaatakowana 24.04.2018

  Rasistowski atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Zaatakowała ją banda nastolatków

  Pochodząca z Polski 45-letnia Marta Stanisławska, mieszkająca w miejscowości Swindon w południowo-wschodniej Anglii padła ofiarą rasistowskiego ataku ze strony angielskich nastolatków.

 4. Zyd 24.04.2018

  Żydzi przestrzegani przed noszeniem jarmułek. To nie "antysemicka" Polska, a Niemcy

  Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu

 5. whouse24042018 24.04.2018

  Lewicowy kandydat na prezydenta USA zbawi świat? Bernie Sanders chce pracy dla każdego

  Bernie Sanders, główny rywal Hillary Clinton w ostatnich wyborach i nieformalny przywódca lewego skrzydła Demokratów – zaproponował program gwarantowanej pracy dla każdego.

 6. Praga2404 24.04.2018

  Zwrócił uwagę śniadym obcokrajowcom. Teraz walczy o życie w szpitalu

  Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Pradze. Kelner ostrzegł grupę obcokrajowców, że w ogródku restauracyjnym nie wolno spożywać alkoholu, a stolik przy którym usiedli, został wcześniej zarezerwowany

 7. Alfiezyje 24.04.2018

  Niesamowita walka o życie. Chłopca odłączono od tlenu, lekarze nie dawali żadnych szans

  Włoski paszport nie pomógł Alfiemu Evansowi. Do wywiezienia z Wielkiej Brytanii nie dopuścili lekarze, którzy odłączyli go od tlenu. Tymczasem niespełna 2-letni chłopiec dzielnie walczy o życie

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook