Jedynie prawda jest ciekawa


Franciszek: Związki homoseksualne "nowym wyzwaniem"

04.01.2014

Nie należy "podawać szczepionki przeciwko wierze" dzieciom żyjących w związkach homoseksualnych – mówił papież na spotkaniu z przełożonymi zakonów.

Związki homoseksualne "stanowią dzisiaj nowe wyzwania", które są czasem wręcz trudne do zrozumienia – miał mówić papież Franciszek. Zdaniem Ojca Świętego dzieciom z takich związków nie należy "podawać szczepionki przeciwko wierze".

To kolejne słowa Franciszka z listopadowego spotkania z przełożonymi zakonów, ujawnione przez jezuickie pismo "Civilta Cattolica".

Podczas rozmowy ze 120 przełożonymi generalnymi zakonów papież mówił o wyzwaniach edukacji podkreślając, że "musi ona stawać na wysokości osób kształconych".

Franciszek podzielił się swymi doświadczeniami pracy duszpasterskiej w rodzinach w Buenos Aires. „Przypominam sobie przypadek bardzo smutnej dziewczynki, która wyznała swojej nauczycielce powód swego stanu ducha mówiąc: narzeczona mojej mamy mnie nie kocha” - mówił papież.

„Procent uczniów, którzy mają rodziców w separacji jest bardzo wysoki. Sytuacje, w jakich dzisiaj żyjemy, stawiają nowe wyzwania, które niekiedy są dla nas trudne do zrozumienia” - zauważył.

„Jak głosić Chrystusa tym chłopcom i dziewczętom? Jak głosić Chrystusa pokoleniu, które się zmienia? Trzeba uważać, by nie podać im szczepionki przeciwko wierze” - oświadczył Franciszek.

TK,PAP
[Fot. PAP/EPA]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook