Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Franciszek: Nigdy nie mówić źle o innym

28.09.2013

Plotkowanie musi być w Watykanie "zakazanym językiem", bo to dzieło diabła, przed którym trzeba się bronić. To język, który wyrządza zło – powiedział papież Franciszek podczas mszy w Ogrodach Watykańskich. „Jeśli usłyszysz, że ktoś plotkuje, powstrzymaj go” - apelował papież.

W kazaniu podczas mszy, w której uczestniczyli funkcjonariusze watykańskiej żandarmerii, Franciszek apelował do nich, by bronili Watykanu także przed plotkami.

"Ktoś z was powie mi: ależ ojcze, co my mamy wspólnego z tym diabłem? My musimy bronić bezpieczeństwa tego państwa, tego miasta, aby nie było złodziei ani przestępców, aby nie przyszli wrogowie, by je przejąć" - mówił papież. Podkreślił, że to prawda, lecz zaznaczył też, iż "jest mało prawdopodobne, że nadejdzie wojsko, aby przejąć miasto".

"Wojnę dzisiaj, przynajmniej tutaj, prowadzi się w inny sposób - to wojna ciemności przeciwko światłu, nocy z dniem. Dlatego proszę was, byście bronili nie tylko bram i okien Watykanu" - zaapelował Franciszek do żandarmów.

"To diabeł stara się wywołać wewnętrzną wojnę, wojnę domową i duchową. To wojna, której nie prowadzi się orężem, jaki znamy, lecz językiem" - powiedział papież.

Franciszek zakończył kazanie słowami: "Nigdy nie mówić źle o innym, nigdy nie nadstawiać uszu na plotki".

"Jeśli usłyszysz, że ktoś plotkuje, powstrzymaj go; wyproś go za bramę świętej Anny mówiąc: idź tam plotkować, tu nie można" - prosił papież watykańskich żandarmów.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

PAP, lz

[fot:PAP/EPA]

Słowa kluczowe:

Franciszek

,

Papież Franciszek

,

plotki

,

Watykan

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook