Jedynie prawda jest ciekawa


Niemieccy ewangelicy krytykują adopcję dzieci przez homoseksualistów

13.10.2017

Niemiecki Sojusz Kościołów Ewangelickich (Evangelische Allianz Deutschland) skrytykował adoptowanie dzieci przez pary homoseksualne w Niemczech.

Prezes tej organizacji Hartmut Steeb zaznaczył w rozmowie z PAP, iż "największymi poszkodowanymi w tej kwestii są adoptowane dzieci, którym odbiera się prawo do posiadania matki i ojca".

Pytany o komentarz, działacz ewangelicki oznajmił, iż "nie uważa, by ustawa legalizująca małżeństwa jednopłciowe komukolwiek pomogła". "Odrzucamy tę koncepcję. Jesteśmy zdecydowanie przeciwko możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne" - powiedział Steeb w rozmowie z PAP.

"Rodzicom homoseksualnym czegoś brakuje. Każde dziecko ma silną potrzebę więzi z ojcem i matką. Ta potrzeba jest szczególnie mocna u dzieci oddanych do adopcji, którym przecież najbardziej brakuje rodziców. Adopcję przez pary jednopłciowe można więc w pewnym sensie porównać z eksperymentami na ludziach: ktoś przychodzi, zabiera dziecko i mówi +spróbujmy, może się uda+. Postępuje tak według własnej zachcianki. To nie jest rozsądne" - tłumaczy Steeb.

Główną odpowiedzialność za zalegalizowanie małżeństw homoseksualnych ponoszą - zdaniem Steeba - nie partie chadeckie CDU/CSU, lecz Kościół Ewangelicki w Niemczech, który popierając je publicznie, okazał się ich "poplecznikiem".

Podobnego zdania jest działaczka konserwatywna oraz współorganizatorka sprzeciwiającej się legalizacji małżeństw homoseksualnym akcji "Demonstracja dla wszystkich" ("Demo fuer alle") Hedwig von Beverfoerde. 

W rozmowie z PAP zwróciła ona uwagę na "przyrodzone prawo dziecka do posiadania matki i ojca", które jest w jej ocenie "lekceważone" w przypadku adopcji przez homoseksualistów. 

"Poczęcie człowieka jest wynikiem relacji, która zachodzi pomiędzy kobietą a mężczyzną. W każdym człowieku zakorzeniona jest silna potrzeba więzi z matką i ojcem. Z tej potrzeby wywodzi się naturalne prawo do posiadania rodziców" - argumentuje Beverfoerde.

Zaznaczyła również, iż w przeciwieństwie do przyrodzonego prawa dziecka do posiadania rodziców nie ma czegoś takiego, jak przyrodzone prawo do posiadania dziecka przez dorosłych mężczyzn czy kobiety. "De facto jest teraz takie prawo na siłę wprowadzane, choć - jak podkreśla - nie jest to zgodne z naturą".

Współorganizatorka demonstracji "Demo dla wszystkich" skrytykowała ponadto partie chadeckie za częściowe poparcie legalizacji małżeństw jednopłciowych. 75 posłów frakcji CDU/CSU w Bundestagu głosowało 30 czerwca 2017 roku za przyjęciem ustawy legalizującej homomałżeństwa, 225 przeciw, czterech posłów chadecji wstrzymało się od głosu w tej sprawie. Ustawa została uchwalona większością 393 głosów. Przeciwko głosowało łącznie 226 posłów Bundestagu.

Poparcie legalizacji przez część klubu poselskiego CDU/CSU Beverfoerde określiła jako "błąd strategiczny". "Do twardego elektoratu chadecji należą także chrześcijanie i konserwatyści. Zdrada małżeństwa tradycyjnego była dla nich kroplą, która przepełniła czarę" - dodała Beverfoerde.

Projekt "małżeństwa dla wszystkich" był, zdaniem działaczki konserwatywnej, obok chybionej polityki migracyjnej "jedną z głównych przyczyn katastrofalnie niskiego wyniku" partii kanclerz Angeli Merkel w wyborach do Bundestagu.

Wypowiedzi na temat adopcji dzieci przez pary homoseksualne biuro prasowe Konferencji Episkopatu Niemiec odmówiło: w odpowiedzi na zapytanie PAP w tej sprawie zwróciło ono uwagę na "złożoność tematu". Biskupi niemieccy wypowiadali się dotychczas krytycznie na temat legalizacji małżeństw homoseksualnych.

Ustawa legalizująca jednopłciowe związki małżeńskie w Niemczech weszła w życie 1 października 2017 roku. Małżeństwa homoseksualne uzyskały na mocy nowej ustawy także prawo do legalnego adoptowania dzieci. 10 października - niespełna dziesięć dni po wejściu w życie ustawy legalizującej - w Berlinie po raz pierwszy dziecko zostało zaadoptowane przez parę homoseksualną. O precedensie informowały m.in. "Der Spiegel" oraz "Sueddeutsche Zeitung".

(PAP)

fot. www.ead.de/na zdj. Hartmut Steeb

Warto poczytać

 1. fakenews30042018 20.07.2018

  „Większość użytkowników sieci nie potrafi krytycznie myśleć”. 82 procent czytelników nie rozpoznaje fake newsów

  Zdaniem badaczy większość użytkowników internetu jest pozbawiona umiejętności krytycznego myślenia.

 2. pilne20102017 20.07.2018

  Pilne! Nożownik zaatakował w autobusie. 14 osób rannych

  Do ataku nożownika doszło w Lubece, w północnych Niemczech. Mężczyzna miał zaatakować nożem podróżujących razem z nim pasażerów.

 3. 1270islamskiedzieci 20.07.2018

  Zatrważające dane – prawie połowa dzieci chodzi do meczetów

  Europa coraz bardziej traci swoją tożsamość. W imię multikulturowości coraz więcej dzieci w ramach lekcji chodzi na zajęcia do meczetów. W Holandii jest to nawet 41 proc. uczącej się młodzieży.

 4. modelka19072018 19.07.2018

  Modelka została gwiazdą po tym, jak podczas pokazu nakarmiła dziecko

  Modelka Mara Martin z dnia na dzień stała się gwiazdą światowych mediów. Stało się tak ponieważ podczas pokazu bikini weszła na wybieg wspólnie ze swoją pięciomiesięczną córką, którą zaczęła...karmić piersią.

 5. 1270stef 19.07.2018

  "Imigrantom o innym kolorze skóry w Polsce i Czechach grozi agresja"

  Minister spraw zagranicznych Holandii Stef Blok oświadczył na zamkniętym spotkaniu, że wprowadzenie przez Unię Europejską kwot rozdzielania imigrantów nie uda się z powodu sprzeciwu wschodnioeuropejskich państw członkowskich - podała w czwartek agencja dpa.

 6. 1270cyberdyrektywa 19.07.2018

  KE wszczyna wobec Polski procedurę ws. cyberbezpieczeństwa

  Komisja Europejska wszczęła w czwartek wobec Polski i 16 innych krajów UE procedurę o naruszenie prawa w związku z niewdrożeniem w pełni dyrektywy dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Przepisy te mają wzmocnić ochronę państw UE przed cyberatakami.

 7. ship19072018 19.07.2018

  Koreańczycy odnaleźli „złoty okręt”. Może być wart miliardy dolarów!

  Południowokoreańska firma zajmująca się odzyskiwaniem zatopionych statków, poinformowała, że jej nurkowie odnaleźli Dymitra Dońskiego

 8. komisjaeuropejska19072018 19.07.2018

  KE pozywa Węgry do Trybunału Sprawiedliwości UE. Powodem prawo antyimigracyjne

  Komisja Europejska podjęła w czwartek decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko Węgrom za restrykcyjne przepisy antyimigracyjne, uznając, że są one sprzeczne z prawem unijnym.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook