Jedynie prawda jest ciekawa

Ewakuacja Kapitolu. Nieznany samolot nad Waszyngtonem

08.06.2014

Policja ewakuowała na krótko w sobotę Kapitol orazpobliskie instytucje i urzędy, gdy w zamkniętej przestrzeni powietrznej nad Waszyngtonem pojawił się niewielki samolot.

Ewakuację Kapitolu, Biblioteki Kongresu i Sądu Najwyższego USA zarządzono, gdy kontrolerom lotów nie udało się nawiązać kontaktu w pilotem samolotu. To standardowa procedura w takich sytuacjach.

Gdy tylko udało się nawiązać kontakt z pilotem, a maszyna, w asyście dwóch myśliwców F-16, opuściła zamkniętą przestrzeń i wylądowała na lotnisku Mount Airy w Północnej Karolinie, alarm odwołano. Pracownicy i goście powrócili do budynków.

Władze poinformowały, że agenci Secret Service, służby zajmującej się m.in. ochroną prezydenta USA, przesłuchali pilota samolotu. Zapewniły także, że incydent, który był prawdopodobnie wynikiem pomyłki pilota, nie miał wpływu na bezpieczeństwo w Białym Domu. W tym czasie prezydent Barack Obama grał w golfa w bazie wojskowej w stanie Maryland.

mc,PAP
[fot. sxc.hu]

Słowa kluczowe:

Kapitol

,

ewakuacja

,

Waszyngton

,

USA

,

samolot

Warto poczytać

 1. MH17wiki 21.09.2017

  Winni zestrzelenie samolotu na Ukrainie będą ścigani. Jest porozumienie

  Szefowie MSZ Ukrainy, Australii, Belgii, Holandii i Malezji podpisali memorandum w sprawie ścigania i ukarania winnych zestrzelenia nad wschodnią Ukrainą w lipcu 2014 roku samolotu linii Malaysia Airlines, w katastrofie którego zginęło 298 osób.

 2. barc200092017 20.09.2017

  Hiszpański rząd przejął bezterminowo kontrolę nad budżetem Katalonii

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel w wywiadzie dla telewizji Deutsche Welle ostro skrytykowała w środę wystąpienie prezydenta USA Donalda Trumpa na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Zaznaczyła, że Niemcy odrzucają militarne rozwiązanie konfliktu z Koreą Północną.

 3. football127020092017 20.09.2017

  Anglicy zwolnili trenera reprezentacji, choć ten miał świetne wyniki. Zgubiło go poczucie humoru

  - Mark Sampson od 2013 roku prowadził piłkarską reprezentację Angli kobiet. Jego podopieczne grały bardzo dobrze, ale został zwolniony za niewłaściwe zachowanie w poprzedniej pracy.

 4. Merkel05092017 20.09.2017

  Merkel ostro krytykuje przemówienie Trumpa w ONZ

  - Kanclerz Niemiec Angela Merkel w wywiadzie dla telewizji Deutsche Welle ostro skrytykowała w środę wystąpienie prezydenta USA Donalda Trumpa na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

 5. StanislawPietrow 20.09.2017

  Zmarł człowiek, który "uratował świat"

  Rodzina rosyjskiego oficera Stanisława Pietrowa - nazywanego człowiekiem, który uratował świat przed wojną nuklearną - potwierdziła informację o jego śmierci. W 1983 roku Pietrow słusznie ocenił, iż sygnał o ataku rakietowym USA na ZSRR jest błędny.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook