Jedynie prawda jest ciekawa


Eksplozja w Rzymie. Kłęby czarnego dymu nad Watykanem!

01.06.2017

Najpierw słychać było głośną eksplozję, później niebo nad Wiecznym Miastem przykryły ciemne chmury.

Świadkowie mówią o ogromnym pożarze, ale początkowo nie było wiadomo, co dokładnie było jego powodem. Pierwotnie media informowały, że do zdarzenia doszło na terenie Watykanu, wspominały też o bombie domowej roboty. Jak się okazało, za eksplozję i dym odpowiedzialny był pożar na złomowisku.


Zdjęcia i filmy pokazujące ogromne kłęby dymu nad Rzymem błyskawicznie zaczęły pojawiać się w mediach społecznościowych. Lokalny kanał Rai News poinformował, że pożar wybuchł wewnątrz magazynu samochodowego w Via Mattia Battistini i wspominał o "serii wybuchów", która zniszczyła ponad 50 samochodów.

Na miejsce zdarzenia skierowano wiele zastępów straży pożarnej oraz zarządzono ewakuację okolicznych mieszkańców. Eksplozje, o których mówili świadkowie były spowodowane wybuchami zbiorników z paliwem.Ciemne, czarne chmury dymu były widać naprzeciw Watykanu wśród doniesień o ogromnym pożarze wybuchła w śmietniku. Zdjęcia i filmy z cętkami dymu wypełniającego powietrze zostały udostępnione w mediach społecznościowych po południu. Kanał lokalny Rai News poinformował, że pożar wybuchł wewnątrz magazynu samochodowego w Via Mattia Battistini, w Rzymie i że po "serii wybuchów" zaangażowano ponad 50 samochodów. Ogromny pożar podobno podniósł się na całym zachodnim obszarze stolicy. Straż pożarna i policja były na miejscu, a ludzie mieszkający w pobliżu zamknęli okna.
CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook