Jedynie prawda jest ciekawa


Egipt utrzyma blokadę Kataru

25.07.2017

Prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi zapowiedział w poniedziałek, że jego rząd będzie utrzymywać blokadę nałożoną na Katar przez Egipt i trzy inne kraje Zatoki Perskiej.

Przemawiając na konferencji prasowej w Aleksandrii, prezydent Abd el-Fatah es-Sisi podkreślił, że Egipt"będzie obstawać przy swej decyzji (o izolowaniu Kataru) i nie wycofa się ze swych postanowień".

5 czerwca Arabia Saudyjska, Egipt, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Bahrajn zerwały stosunki dyplomatyczne, konsularne i gospodarcze z Katarem, oskarżając go o wspieranie terroryzmu oraz nadmierne zbliżenie z Iranem. Katar zaprzecza tym oskarżeniom.

Emir Kataru szejk Tamim ibn Hamad as-Sani powiedział w piątek, w swym pierwszym wystąpieniu telewizyjnym od czasu obłożenia Kataru sankcjami, że nadszedł czas na podjęcie dialogu z rządami krajów arabskich. Zastrzegł przy tym, że rozwiązanie kryzysu w Zatoce Perskiej musi się opierać na poszanowaniu suwerenności jego państwa

Wcześniej w piątek sekretarz stanu USA Rex Tillerson wezwał Arabię Saudyjską, Egipt, Bahrajn i Zjednoczone Emiraty Arabskie do zniesienia blokady lądowej nałożonej na Katar. Oznajmił również, że Waszyngton jest zadowolony z wysiłków Ad-Dauhy we wprowadzeniu w życie memorandum o walce z terroryzmem.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, który w niedzielę i poniedziałek przebywał z wizytą w niektórych krajach Zatoki Perskiej, powiedział, że "przedłużanie kryzysu nie leży w niczyim interesie". Jego zdaniem "świat muzułmański potrzebuje współpracy i solidarności, a nie nowych podziałów".

PAP/wikicommons

Warto poczytać

 1. merkel21052018 21.05.2018

  Angela Merkel ratuje tonących uchodźców. Ten spot po prostu trzeba zobaczyć!

  Aktorzy do złudzenia przypominający Putina, Trumpa i Kim Dzong Una wspólnie ubolewają nad losem pokrzywdzonych muzułmanów. Po chwili kobieta wyglądająca jak kanclerz Niemiec ratuje tonących uchodźców.

 2. Papiez04052018 21.05.2018

  Papież Franciszek do biskupów: "Nie możecie głosić ubóstwa i żyć jak faraonowie!"

  Papież Franciszek w przemówieniu na inauguracji obrad Konferencji Episkopatu Włoch mówił biskupom w poniedziałek, że nie można głosić ubóstwa i jednocześnie "żyć jak faraon".

 3. 1270szartinkakominka 21.05.2018

  Koszmar w Rosji, mężczyzna przez 20 lat zbierał ciała martwych dziewcząt

  Ta historia brzmi, jak scenariusz podrzędnego horroru i choć wyszła na jaw 7 lat temu, w Rosji wciąż jest o niej głośno. 52-letni profesor z Niżnego Nowogrodu Anatolij Moskwin, przez 20 lat wykopywał na cmentarzu ciała d

 4. AngliaPolakBohater 20.05.2018

  Anglia ma nowego bohatera. To... Polak!

  Do niesamowitej historii doszło w angielskim Reading. Polski imigrant uratował pięć osób z pożaru. - Nie czuję się bohaterem - tłumaczy

 5. 1270portf 19.05.2018

  Portugalskie myśliwce udaremniły tajną operację Rosjan

  Myśliwce F-16 sił powietrznych Portugalii udaremniły tajną operację Rosjan na Półwyspie Iberyjskim. Śmigłowiec, którym lecieli rosyjscy piloci, został zmuszony do lądowania w okolicach Lizbony - poinformował w sobotę dziennik "Diario de Noticias".

 6. 1270royalwed 19.05.2018

  Książę Harry ożenił się z Meghan Markle

  Szósty w linii sukcesji do brytyjskiego tronu książę Harry ożenił się w sobotę w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze z amerykańską aktorką Meghan Markle.

 7. Papiez04052018 19.05.2018

  Kościół będzie miał nowych świętych. Kim są?

  Papież Franciszek ogłosił kiedy odbędzie się kanonizacja sześciu nowych świętych Kościoła Katolickiego

 8. Ramadanwiki 18.05.2018

  Smutny znak czasów. Belgijski Ramadan rozpoczął się w... kościele

  Czy Kościół w Europie Zachodniej jeszcze funkcjonuje? Jeszcze niedawno alarmowano, że w brukselskiej diecezji zdesakralizowany ma zostać co piąty kościół. Lukę po chrześcijanach szybko wypełniają muzułmanie.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook