Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

UE nie zamierza zamykać przedstawicielstwa w Syrii

20.03.2012

Unia Europejska nie zamierza zamykać swej ambasady w Damaszku. "Pozostaniemy (w stolicy Syrii) otwarci, dopóki pozwolą na to względy bezpieczeństwa" - oświadczyła we wtorek szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton w Parlamencie Europejskim.

"Zachowamy tam nasze oczy i uszy" - dodała Ashton i poinformowała, że przedstawicielstwo UE w Damaszku przejmie niektórych dyplomatów z państw członkowskich Unii, które zdecydowały się zamknąć swe ambasady w syryjskiej stolicy.

Ashton podkreśliła, że UE w dalszym ciągu zabiega o położenie kresu przemocy w Syrii i o niezakłócony dostęp tamtejszej ludności do pomocy humanitarnej. Dodała, że chodzi o znalezienie politycznego rozwiązania konfliktu między reżimem prezydenta Baszara el-Asada a "znaczną częścią" ludności.

Szefowa unijnej dyplomacji poinformowała też, że z dyrektorami politycznymi resortów spraw zagranicznych pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ (Chiny, Francja, Wielka Brytania, Rosja i USA) oraz Niemiec przygotowywała we wtorek rozmowy z Iranem. W imieniu tej "szóstki" Ashton ma prowadzić rozmowy z głównym irańskim negocjatorem w sprawach nuklearnych Saidem Dżalilim. Terminu tych rozmów jeszcze nie ustalono.

PAP
[fot.sxc.hu]

Warto poczytać

 1. koptowieSISISI 27.05.2017

  ISIS przyznaje się do ataków na Koptów

  Dżihadystyczne Państwo Islamskie (IS) przyznało się w sobotę do przeprowadzenia piątkowego ataku na grupę Koptów w Egipcie, w którym zginęło 29 osób, w tym dzieci. Jednocześnie egipskie lotnictwo kontynuuje odwetowe uderzenia na cele dżihadystów.

 2. airbriti 27.05.2017

  Paraliż brytyjskich lotnisk

  'Linie lotnicze British Airways oświadczyły w sobotę, że nie ma dowodów na to, iż globalna awaria ich systemów informatycznych to skutek cyberataku. Z powodu awarii brytyjski przewoźnik odwołał wszystkie loty do godz. 18 (g. 19 w Polsce) z Heathrow i Gatwick."

 3. PetrPavel2012 27.05.2017

  Gen. NATO: Będziemy bronić terytorium Polski

  "NATO to sojusz obronny, NATO nie dąży do konfrontacji z Rosją".

 4. mid-epa05992920 27.05.2017

  Trump: Do NATO napływają pieniądze

  "Wiele państw NATO wyraziło zgodę na znaczące zwiększenie wydatków".

 5. mid-epa05992467 27.05.2017

  Franciszek: Gdy nie ma pracy, zagrożona demokracja

  Ojciec Święty odwiedził Genuę - miejsce, z którego jego ojciec rozpoczął podróż do Argentyny.

 6. ramadan-dsjksjjsd 27.05.2017

  Muzułmanie rozpoczęli Ramadan

  30-dniowy post wyznawców islamu, to dziewiąty miesiąc opartego na fazach księżyca roku muzułmańskiego.

 7. Zbigniew-Brzezinski-gfdgdg 27.05.2017

  Zmarł prof. Zbigniew Brzeziński

  Informację o śmierci Zbigniewa Brzezińskiego przekazały w sobotę amerykańskie media.

 8. puy75 26.05.2017

  Putin złoży wizytę Macronowi

  Prezydenci Rosji i Francji, Władimir Putin i Emmanuel Macron, na spotkaniu 29 maja omówią sytuację na Ukrainie, w Syrii i Libii, a także problemy walki z terroryzmem; poruszą też temat relacji Rosja-UE.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook