Jedynie prawda jest ciekawa


Chwiejny krok Junckera na szczycie NATO. Jest oficjalne tłumaczenie jego zachowania

13.07.2018
juncker13072018
Chwiejny krok Junckera na szczycie NATO. Jest oficjalne tłumaczenie jego zachowania

Podczas szczytu NATO uwagę mediów przykuło dziwne zachowanie przewodniczącego KE Jeana-Claude Junckera. Luksemburski polityk chodził niepewnym krokiem, nie mógł złapać równowagi i co chwilę się potykał. Wiele osób spekuluje, że Juncker był pijany.

Na nagraniach ze spotkania w Brukseli widać jak Juncker chwieje się na boki oraz ma problemy z utrzymaniem równowagi. W trakcie występów artystycznych, tuż po uroczystym obiedzie doszło do sytuacji, w której liderzy krajów członkowskich musieli pomagać przewodniczącemu KE stać i chodzić.

Pojawiają się głosy, że Juncker podczas szczytu był pijany. To już nie pierwszy raz, gdy polityk jest oskarżany o publicznie pojawianie się pod wpływem alkoholu. Jak podawał w 2017 roku serwis Daily Mail na spotkanie z brytyjską premier Juncker przyszedł w stanie mocnego upojenia alkoholem.

Serwis "wp.pl" przypomina o głośniej sprawie, która miała miejsce rok teumu. Wtedy to podczas „kuriozalnej sytuacji Donald Tusk pomagał Junckerowi wyplątać się z marynarki”.

Jak przewodniczący KE tłumaczy się ze swojej kontrowersyjnej postawy? W jednym z wywiadów powiedział, że jego zachowanie to po prostu swoisty styl życia. Skarżył się także na ból pleców, który może być echem poważnego wypadku samochodowego, który miał miejsce w 1989 roku. Przewodniczący KE był po nim przez 3 tygodnie w śpiączce, a po wybudzeniu przez długi czas musiał poruszać się na wózku.

W sprawie wypowiedział się również rzecznik Junckera. Według oficjalnej informacji polityk cierpi na rew kulszowy, który utrudnia mu poruszanie się i wywołał u niego dwuznaczne zachowanie podczas szczytu NATO.


rh/wp.pl

Fot: PAP/EPA/IAN LANGSDON

Warto poczytać

 1. lavrow1902018 21.07.2018

  Ławrow wzywa Pompeo do uwolnienia szpiega

  Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow wezwał w sobotę w rozmowie telefonicznej sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo do uwolnienia aresztowanej w Stanach Zjednoczonych pod zarzutami działalności szpiegowskiej na rzecz Moskwy Marii Butiny

 2. inka-21072018 21.07.2018

  Pierwsze zagraniczne uhonorowanie "Inki"

  W kościele w Butrymańcach, miejscowości leżącej na trasie XXVIII Międzynarodowej Pielgrzymki Suwałki-Wilno, w sobotę poświęcono tablicę ze srebrnym sercem, upamiętniającą Danutę Siedzikównę - "Inkę". Tablicę przynieśli pielgrzymi

 3. sweden21072018 21.07.2018

  Ogromne pożary w Szwecji. Polscy strażacy wyruszyli na ratunek

  Po północy w sobotę ze Świnoujścia (Zachodniopomorskie) wyruszyła do Szwecji grupa polskich strażaków wraz ze sprzętem. Przez najbliższe dwa tygodnie Polacy będą uczestniczyć w akcji gaszenia pożarów w tym kraju.

 4. usarmy21072018 21.07.2018

  Mocne wsparcie z USA dla Ukrainy. Pentagon zapowiada dużą pomoc finansową

  Amerykańskie ministerstwo obrony zapowiedziało w piątek wydzielenie dodatkowej pomocy finansowej w wys. 200 mln dolarów USA dla Ukrainy na cele bezpieczeństwa

 5. pilne20102017 20.07.2018

  Pilne! Nożownik zaatakował w autobusie. 14 osób rannych

  Do ataku nożownika doszło w Lubece, w północnych Niemczech. Mężczyzna miał zaatakować nożem podróżujących razem z nim pasażerów.

 6. 1270islamskiedzieci 20.07.2018

  Zatrważające dane – prawie połowa dzieci chodzi do meczetów

  Europa coraz bardziej traci swoją tożsamość. W imię multikulturowości coraz więcej dzieci w ramach lekcji chodzi na zajęcia do meczetów. W Holandii jest to nawet 41 proc. uczącej się młodzieży.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook