Jedynie prawda jest ciekawa

Dziś finał Mistrzostw Europy 2012

01.07.2012

O godzinie 20:45 w Kijowie rozpocznie się mecz finałowy Euro 2012. Hiszpanie zmierzą się z Włochami. Zapowiada się ciekawe widowisko. Eksperci zaznaczają, że obie drużyny grają bardzo atrakcyjną piłkę. Komentatorzy nie są zgodni w ocenie, kto jest faworytem tego spotkania.

Hiszpanie, którzy bronią tytułu zdobytego cztery lata temu, staną wieczorem przed historyczną szansą. Jeszcze nigdy w historii rozgrywek europejskich mistrzowi Europy nie udało się obronić tytułu. Czy uda się przełamać tę passę? Dowiemy się wkrótce.

Jeśli Hiszpanii uda się zdobyć kolejny raz tytuł Mistrza Europy ustanowią jeszcze inny rekord. Zdobędą trzy mistrzowskie tytuły na kolejnych rozgrywkach. W 2008 roku zdobyli tytuł mistrza Europy, zaś w 2010 tytuł mistrza świata.

Niewykluczone jednak, że drogę do tytułu hiszpańskiej drużynie skutecznie zablokują Włosi, którzy zachwycili grą w półfinale. Byli znacznie lepsi niż uchodząca za pretendenta do mistrzostwa drużyna niemiecka. Zdaniem części komentatorów, to Włosi – z fenomenalnymi Balotellim oraz Pirlo – będą faworytami finałowej rozgrywki.

Włosi i Hiszpanie już po raz drugi będą grali ze sobą w czasie tych Euro 2012. W meczu grupowym spotkanie tych drużyn skończyło się remisem 1:1. Zapowiada się więc ciekawy pojedynek.

Gra o tytuł Mistrza Europy 2012 rozpocznie się o godzinie 20:45.

KL
[Fot. Wikiepdia.pl]
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook