Jedynie prawda jest ciekawa

Drugi zamach w Wołgogradzie

30.12.2013

Co najmniej 10 osób zginęło, a 15 zostało rannych w wyniku eksplozji w trolejbusie w Wołgogradzie, na południu Rosji. Do wybuchu doszło dzień po tym, jak w zamachu na dworzec kolejowy w tym samym mieście zginęło 16 osób.

Eksplozja całkowicie zniszczyła trolejbus. Rosyjskie agencje informacyjne cytują anonimowych urzędników, według których doszło do ataku terrorystycznego. Według agencji ITAR-TASS, poniedziałkowego zamachu dokonał również zamachowiec-samobójca.
Na miejsce mają przybyć z Moskwy przedstawiciele ministerstwa do spraw nadzwyczajnych. Na pokładzie samolotu, którym mają przylecieć do Wołgogradu, przygotowano miejsca dla pięciu ciężko rannych.
Władimir Putin spotkał się rano szefem FSB Aleksandrem Bortnikowem, który przedstawił mu sytuację - poinformowało biuro prasowe Kremla.
W niedzielę w zamachu samobójczym na dworcu kolejowym zginęło 16 osób, a około 50 zostało rannych. Czternaście osób poniosło śmierć na miejscu, a dwie zmarły w szpitalach. Hospitalizacji wymagało 37 spośród rannych. Stan ośmiu osób lekarze określają jako bardzo ciężki.
Komitet Śledczy FR oficjalnie zakomunikował, że wybuch na dworcu w Wołgogradzie był zamachem terrorystycznym. Początkowo przekazywano - czynił to m.in. Narodowy Komitet Antyterrorystyczny, (NAK) - że zamachu dokonała kobieta. Wieczorem agencja Interfax, powołując się na źródła w organach ścigania, podała, że atak przeprowadził mężczyzna.
ansa/ Russia Today/ TVN24/ wp.pl
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook