Jedynie prawda jest ciekawa


Droga Krzyżowa w Meksyku. Do Jezusa podbiega chłopiec z zespołem Downa… niezwykłe sceny! [FILM]

04.04.2018
droga04042018
Droga Krzyżowa w Meksyku. Do Jezusa podbiega chłopiec z zespołem Downa… niezwykłe sceny! [FILM]

Film z celebracji Drogi Krzyżowej w Meksyku umieścił na swoim koncie na Twitterze ks. Daniel Wachowiak. Trudno ukryć wzruszenie, kiedy widzi się chłopca z zespołem Downa, który tuli się do Jezusa Chrystusa i próbuje bronić go przed rzymskimi legionistami. Tak wygląda czyste i szczere miłosierdzie.

- Wzruszająca scena. Chłopiec z zespołem Downa - Juan Pablo - z różańcem w ręku towarzyszy i broni Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek w Meksyku – napisał ks. Daniel Wachowiak.

W wielu miastach i regionach Meksyku Droga Krzyżowa obchodzona jest niezwykle uroczyście. W samej tylko Iztapalapie, jednej z szesnastu dzielnic Dystryktu Federalnego (miasta Meksyk) odbywa się masowa Droga Krzyżowa, która jest prawdopodobnie największym tego rodzaju wydarzeniem na świecie. Nierzadko bierze w niej udział blisko pół tysiąca aktorów i drugie tyle statystów, którym towarzyszy często kilka tysięcy pokutników i wielu członków zespołów muzycznych.

Dostąpienie do odgrywania postaci Jezusa Chrystusa wiąże się z wielkim zaszczytem i przyciąga ogromne grono chętnych, pomimo bardzo surowych wymogów stawianych kandydatom. Ci nie tylko muszą być praktykującymi katolikami, niezbędne jest też to, aby odznaczali się dobrym zdrowiem i odpowiednimi warunkami fizycznymi, zwłaszcza nieprzeciętną siłą. Czeka ich bowiem biczowanie i niesienie krzyża, który waży ok. 90 kilogramów i mierzy blisko 6 metrów. 

ac/twitter


Warto poczytać

 1. Praga2404 24.04.2018

  Zwrócił uwagę śniadym obcokrajowcom. Teraz walczy o życie w szpitalu

  Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Pradze. Kelner ostrzegł grupę obcokrajowców, że w ogródku restauracyjnym nie wolno spożywać alkoholu, a stolik przy którym usiedli, został wcześniej zarezerwowany

 2. Alfiezyje 24.04.2018

  Niesamowita walka o życie. Chłopca odłączono od tlenu, lekarze nie dawali żadnych szans

  Włoski paszport nie pomógł Alfiemu Evansowi. Do wywiezienia z Wielkiej Brytanii nie dopuścili lekarze, którzy odłączyli go od tlenu. Tymczasem niespełna 2-letni chłopiec dzielnie walczy o życie

 3. russia23042018 23.04.2018

  Szef litewskiego MSZ ostro o Rosji: „My nie okupowaliśmy Krymu i 20 proc. terytorium Gruzji”

  - Nie ma podstaw do zmiany polityki Litwy względem Rosji - oświadczył w poniedziałek minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius po rządowej naradzie ws. stosunków z Rosją i państwami Partnerstwa Wschodniego.

 4. nazi23042018 23.04.2018

  Sąd w Wielkiej Brytanii uznał, że pies jest nazistą. Właściciel dostał karę

  Markus Meechan, znany lepiej pod internetowym pseudonimem Count Dankula został skazany przez sąd za filmik z 2016 roku, na którym pokazuje psa wykonującego nazistowski salut.

 5. 1270ukarfanm 23.04.2018

  Rosja od lat planowała zaatakować Ukrainę i zabrać Krym. Są dowody

  Ukraińcy zgodnie podkreślają, że ten dokument to polityczna bomba. Rosjanie już dużo wcześniej kreślili plany agresji na Ukrainę, a zmiana władzy po Euromajdanie i odsunięcie Janukowycza stanowiły wyłącznie pretekst do ataku

 6. Papiez23042018 23.04.2018

  Papież znów zaskoczył. Zafundował to bezdomnym w dniu imienin

  Papież Franciszek z okazji swych przypadających w poniedziałek imienin, czyli uroczystości św. Jerzego, polecił rozesłać do stołówek i noclegowni Caritasu w Rzymie 3 tysiące lodów dla osób, korzystających z pomocy tych placówek - poinformowano w Watykanie

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook