Jedynie prawda jest ciekawa

Dowody na powiązania Rosji z separatystami?

22.04.2014

Amerykański Departament Stanu zaprezentował dziennikarzom kilka fotografii, które mają dowodzić obecności rosyjskich komandosów na terenie Ukrainy.

Fotografie pochodzą od ukraińskich dyplomatów, jednak dużo wcześniej zdjęcia były tematem wielu dyskusji na dotyczącej obecności rosyjskich wojsk na Ukrainie.

Zdaniem Departamentu Stanu fotografie są dowodem na powiązanie Rosji z separatystami.

Zdaniem telewizji „Fox News” fakt pokazania fotografii na konferencji prasowej jest gwarancją ich wiarygodności.

Fotografie przedstawiają separatystów oraz Rosjan. Około dwóch tygodni temu pojawiły się na ukraińskich forach i stronach społecznościowych, gdzie internauci twierdzili, że rozpoznali na nich żołnierzy sił specjalnych Rosji. Na zdjęcia pojawia się m.in człowiek z czarną, który brał wcześniej udział w operacji w Gruzji i Czeczeni.

Rosja jednak konsekwentnie zaprzecza jakoby jej żołnierze byli powiązani z operacją separatystyczną na wschodzie Ukrainy.

CNN, lz
[fot: CNN]

Słowa kluczowe:

Rosja Ukraina

,

służby specjalne

Warto poczytać

 1. 05RUMUNIASTANDARDYUESI26072017 26.07.2017

  Rumunia też ma dość podwójnych standardów żywności w UE

  Tym samym Rumunia dołączyła do takich krajów, jak Polska, Czechy, Słowacja, Węgry i Bułgaria, których przedstawiciele krytykują branżę spożywczą za zaniżanie jakości produktów przeznaczonych na rynki Nowej Unii.

 2. 03POGLUPIELIWBRUKSELISI26072017 26.07.2017

  W Brukseli pogłupieli? Po Polsce grożą teraz USA!

  KE za Rosją, a przeciw Polsce i USA. Eurokraci najpierw pogrozili Polsce za naprawianie sądów i odmowę przyjmowania migrantów, a teraz ostrzegają administrację Donalda Trumpa ws. sankcji wobec Rosji.

 3. USALiban26072017 26.07.2017

  USA wesprze uchodźców w Libanie

  USA przekażą Libanowi dodatkowe 140 mln dolarów na pomoc dla syryjskich uchodźców - poinformował w środę Departament Stanu USA. We wtorek w Waszyngtonie z prezydentem USA Donaldem Trumpem spotkał się premier Libanu Saad Hariri.

 4. DimitrisAwramopulos26072017 26.07.2017

  KE: kolejny etap procedury m.in. przeciwko Polsce ws. relokacji

  Komisja Europejska poinformowała w środę, że przeszła do kolejnego etapu procedury przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom w związku "z niewywiązywaniem się przez te kraje ze spoczywających na nich obowiązków związanych z relokacją uchodźców".

 5. Prad 26.07.2017

  Ukraina wstrzymuje dostawy prądu dla Donbasu

  Od środy wstrzymano dostawy prądu do zajętej przez separatystów części obwodu donieckiego, na wschodzie Ukrainy - poinformował Wsewołod Kowalczuk, p.o. szefa państwowego operatora Ukrenerho. Wcześniej przerwano dostawy dla separatystów w obwodzie ługańskim.

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook