Jedynie prawda jest ciekawa


Dokąd zmierza ideologia gender? Kontrowersyjny pomysł londyńskiej szkoły budzi skrajne emocje

10.07.2018
gender-school-10072018
Dokąd zmierza ideologia gender? Kontrowersyjny pomysł londyńskiej szkoły budzi skrajne emocje

Highgate School to jedna z prestiżowych brytyjskich szkół, która słynie z tego, iż poziom nauczania jest tu równie wysoki co czesne, na które stać tylko i wyłącznie bardzo zamożnych. Do tego wyróżnika dołożyć trzeba teraz kolejny – w ostatnich dniach placówka edukacyjna zezwoliła chłopcom na noszenie damskiej garderoby.

Szkoła już od dłuższego czasu prowadzi "program równości i tolerancji". Jak informuje serwis londoneria.com, jednym z jego elementów jest zgoda na to, aby nauczyciele zwracali się do uczniów innym imieniem niż to, które wybrali dla nich rodzice. Uczniowie mają tu pełną dowolność, najczęściej wybierają imiona płci przeciwnej. A wszystko to w ramach walki o "wolność wyboru tożsamości płciowej". 

Teraz placówka o krok dalej, znosząc podział szkolnych mundurków na wersje dziewczęce oraz chłopięce. Dyrekcja zamierza negocjować z uczniami zmiany nazwy „mundurek dziewczęcy” oraz „mundurek chłopięcy” na wersje: „zestaw mundurkowy nr 1” oraz „zestaw mundurkowy nr 2”. Oznacza to osobnicy płci męskiej będą mieli przyzwolenie na noszenie szkolnych spódniczek. 

Adam Pettit, dyrektor placówki na swoim blogu skomentował całą sprawę, mówiąc o tym, iż pragnie przełamać stereotypy, umożliwiając dzieciom życie tak jak chcą, bez obaw i strachu przed dyskryminacją. Dodał również, że istotna będzie poprawa polityki gender przez brytyjski rząd. Aktualizacje przepisów regulaminu szkoły są głównie skierowane do młodzieży w wieku 16-18 lat, ale autor pomysłu nie ukrywa, iż w przyszłości rodzice będą musieli ustosunkować się do podobnych wątpliwości już na etapie szkoły podstawowej. 

Pomysł dyrekcji budzi spore kontrowersje. Część grona pedagogicznego oraz niektórzy uczniowie cieszą się z wprowadzonych zmian. Ale są też tacy, którzy nie wyrażają wobec nich aprobaty, uznając, że szkoła ma ważniejsze sprawy i priorytety na głowie np. walka ze znęcaniem się zarówno w aspekcie fizycznym, jak i psychicznym. 

Highgate School nie jest pierwszą placówką edukacyjną w Wielkiej Brytanii, która wprowadziła zmiany zgodne z ideologią gender oraz znosiła tradycyjny podział płciowy na stroje. Podobne rozwiązania wprowadzał m.in. Brighton College, Aliens Croft from Birmingham. 

JD/ londoneria.com

Warto poczytać

 1. pizza-17072018 17.07.2018

  Znana sieć pizzerii oskarżona o rasizm. Właściciel użył "zakazanego słowa"

  John Schnatter, założyciel powoli wchodzącej do Polski popularnej sieci pizzerii "Papa John’s" musiał zrezygnować ze stanowiska szefa rady nadzorczej własnej firmy. Wszystko przez to, że w ramach ćwiczeń użył... niewłaściwego słowa.

 2. krokodyl17072018 17.07.2018

  Krokodyl w Rzymie? Karabinierzy przeszukują kanały

  W rejonie Rzymu trwają poszukiwania krokodyla, choć nie ma pewności czy istnieje. Ci, którzy twierdzą, że go widzieli w jednym z kanałów, mówią, że gad jest ogromny. Okolice miasteczka Fiumicino przeszukują karabinierzy.

 3. schwarzenegger117072018 17.07.2018

  Schwarzenegger w ostrych słowach do Trumpa. "Sprzedał pan nasz kraj" [WIDEO]

  Były gwiazdor filmów akcji i b. gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger w zamieszczonym na Twitterze nagraniu wideo powiedział, że prezydent Donald Trump na konferencji prasowej z prezydentem Rosji "sprzedał wywiad, wymiar sprawiedliwości i swój kraj".

 4. justice16072018 16.07.2018

  Czy właściciel firmy może odmówić świadczenia usług klientowi ze względu na orientację seksualną? Przełomowy wyrok

  Joanna Duka i Breanna Koski, właścicielki studia Brush&Nib w Phoenix zajmującego się tworzeniem zaproszeń na śluby, odwołały się od wyroku sądu apelacyjnego stanu Arizona. Walczą z przepisami antydyskryminacyjnymi wprowadzonymi w ich mieście, jednak sprawa może mieć dużo dalej idące konsekwencje.

 5. bokoharam17062018 16.07.2018

  Boko Haram zdobyło bazę wojskową w Nigerii. Chrześcijanie boją się ludobójstwa

  Anonimowe źródła w rządzie Nigerii poinformowały agencję AFP, że islamscy terroryści z organizacji Boko Haram zdobyli bazę wojskową na północnym wschodzie kraju. Los setek nigeryjskich żołnierzy jest nieznany, ale wszyscy obawiają się najgorszego.

 6. 1270putintrumpszczyt 16.07.2018

  Zakończyło się spotkanie w cztery oczy prezydentów USA i Rosji

  Po ponad dwóch godzinach zakończyło się w poniedziałek spotkanie w cztery oczy prezydentów USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina, w Helsinkach i rozpoczęła się część szczytu z udziałem obu przywódców w poszerzonym gronie - poinformowały media w USA i Rosji.

 7. haiko16072018 16.07.2018

  Szef niemieckiej dyplomacji. "UE nie może już polegać na USA"

  Szef dyplomacji Niemiec Heiko Maas oświadczył w poniedziałek, że UE nie może w pełni polegać na administracji Donalda Trumpa i musi zewrzeć szeregi. Wypowiedział się wkrótce po tym, kiedy Trump uznał, że UE jest "wrogiem" USA, jeśli chodzi o handel.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook