Jedynie prawda jest ciekawa


Dania niczym Kolumbia lat 90. – są regiony kraju, gdzie rządzą gangi imigrantów

27.09.2017

Do niedawna Dania uchodziła za jeden najlepiej rozwiniętych i najbardziej uporządkowanych krajów w Europie. Czysta, bogata, silnia socjalnie, była państwem uważanym za jedno z najlepszych miejsc do życia na świecie. Niestety wiele wskazuje na to, że dawna idylla już się skończyła, co przyznaje nawet premier Królestwa Danii Lars Løkke Rasmussen.

-  Jesteśmy zmuszeni zrewidować nasze dotychczasowe działania. Niestety taka jest rzeczywistość. Są w naszym państwie rejony, w których nie istnieje nasze prawo, a panują zgoła odmienne normy i zasady. To miejsca kontrolowane przez gangi, w których policja niewiele ma do powiedzenia. Nie mogę bezczynnie siedzieć i biernie czekać aż to samo się skończy. Musimy zacząć działać. Musimy rozprawić się ze społeczeństwami równoległymi i kontrkulturami – powiedział Rasmussen.

Jak podaje serwis breitbart.com, powołując się na duńskie media, premier rozważa powołanie specjalnych komórek mających na celu ocenę skali rozkładu państwowego i zintegrowanie przybyszów ze społeczeństwem. Jednak samorządowcy sceptycznie podchodzą do tych pomysłów. – Tym nie da się sterować zza biurka, to trzeba zobaczyć na własne oczy, potrzebne są konkretne działania służb i policji – tłumaczy burmistrz Aalborga, Thomas Kastrup-Larsen.

W komentarzach swoimi spostrzeżeniami dzielą się też zwykli Duńczycy – To nie jest żadna integracja, mamy prawdziwe getta, żyjące swoim życiem. Bałbym się samemu przechodzić tam nawet w ciągu dnia, nie mówiąc, co tam się dzieje po zmroku – czytamy w jednym z komentarzy.    

- Niedawno śmialiśmy się ze Szwedów, a popatrzcie, u nas jest to samo. Zastraszają nas obce hordy, czas to zmienić – kontynuuje następny.

Czy Duńczycy poradzą sobie z tym problemem i przywrócą prawo w każdym zakątku państwa?

fot. PD

 

Warto poczytać

 1. 1270mordererer 23.07.2018

  Masakra w Kanadzie. Kilkanaście ofiar strzelaniny

  Policja: jedna ofiara śmiertelna, 13 rannych po strzelaninie w Toronto

 2. 1270niemieckiewojsko 22.07.2018

  Polacy będą służyć w niemieckiej armii?

  Bundeswehra znów rozważa pomysł naboru obywateli z państw UE

 3. polska-usa-niagara-22072018 22.07.2018

  Piękny gest USA wobec Polski z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Zobacz co zrobili

  Wodospad Niagara zaświecił się na biało-czerwono. Jest to gest ze strony USA z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

 4. strazacy22072018 22.07.2018

  Szwedzi nie mogą wyjść z podziwu dla naszych strażaków, którzy ratują ich kraj. „Dziękujemy Ci Polsko!”

  Szwedzi witają polskich strażaków KGPSP, którzy udzielą wsparcia swoim szwedzkim kolegom w walce z ogniem trawiącym lasy

 5. papiez20062018 22.07.2018

  Papież Franciszek apeluje, aby nie powtarzały się tragedie łodzi z imigrantami

  Papież Franciszek wezwał w niedzielę wspólnotę międzynarodową, by dołożyła starań, aby nie powtórzyły się katastrofy łodzi z migrantami na Morzu Śródziemnym. Apelował o zagwarantowanie bezpieczeństwa i poszanowanie godności oraz praw wszystkich

 6. rowhani-vs-trump-22072018 22.07.2018

  Przywódca Iranu przestrzega Trumpa przed wojną: Nie igraj z ogniem

  Prezydent Iranu Hasan Rowhani oświadczył w niedzielę, że Stany Zjednoczone "powinny wiedzieć, że wojna z Iranem to matka wszystkich wojen". Ostrzegł przywódcę USA Donalda Trumpa przed "igraniem z ogniem"

 7. lavrow1902018 21.07.2018

  Ławrow wzywa Pompeo do uwolnienia szpiega

  Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow wezwał w sobotę w rozmowie telefonicznej sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo do uwolnienia aresztowanej w Stanach Zjednoczonych pod zarzutami działalności szpiegowskiej na rzecz Moskwy Marii Butiny

 8. james-e-larkin-21072018 21.07.2018

  Wzywał do spowiedzi wszystkich, którzy głosowali za prawem do aborcji. Kapłan stał się niewygodny dla przełożonych

  W archidiecezji Dublińskiej doszło do przeniesienia księdza Jamesa E. Larkina do kapelanii. Powodem takiej są wystąpienia kapłana, który namawiał wiernych do spowiedzi, jeśli w referndum dotyczącym aborcji zagłosowali na „tak”

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook