Jedynie prawda jest ciekawa

Czarnecki o marnowaniu europejskich pieniędzy

21.03.2014

"Parlament Europejski nie będzie akceptował złego zarządzania, w wyniku którego marnują się pieniądze podatnika”.

W tym tygodniu w Komisji Kontroli Budżetowej Parlamentu Europejskiego odbyło się głosowanie odnośnie do absolutorium budżetowego za rok 2012. Udzielenie absolutorium  budżetowego zostało odroczone w przypadku Rady oraz Organu Europejskich Regulatorów Łączności Elektronicznej (BEREC). Absolutorium zostało udzielone Komisji Europejskiej ale z zastrzeżeniami politycznymi Parlamentu Europejskiego związanymi m.in. z nadal wysoką stopą błędu. 
 
Koordynator Komisji Kontroli Budżetowej z ramienia Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów Ryszard Czarnecki sprzeciwia się udzieleniu absolutorium z wykonania jakiejkolwiek części budżetu Unii Europejskiej dopóki Trybunał Obrachunkowy nie wyda poświadczenia wiarygodności za wykonanie budżetu Unii Europejskiej jako całości. Zgodnie z niniejszym zaleceniem Grupa EKR głosowała przeciwko wszystkim sprawozdaniom proponującym udzielenie absolutorium budżetowego.

„Komisja Europejska powinna otrzymać jasną informację: Parlament Europejski ma zerową tolerancję odnośnie błędu. Parlament Europejski nie będzie akceptował złego zarządzania, w wyniku którego marnują się pieniądze podatnika” - powiedział Ryszard Czarnecki.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na facebooku!

[fot. MC]

Warto poczytać

 1. france21092017 21.09.2017

  Francja walczy o demokrację. Nowy prezydent nie chce słuchać obywateli

  Po raz drugi od wyboru w maju Emmanuela Macrona na prezydenta protestowali przeciw rządowym zmianom, które według związków zawodowych ograniczają prawa pracowników.

 2. Greenpeace 21.09.2017

  Greenpeace znowu atakuje. Uderzyli na transport samochodów

  Aktywiści międzynarodowej organizacji ekologicznej Greenpeace wdarli się w czwartek na statek przewożący do Wielkiej Brytanii samochody Volkswagena z silnikami Diesla, próbując zatrzymać ich wyładunek w porcie w Sheerness na wschód od Londynu.

 3. Szwajcaria 21.09.2017

  V kolumna w Szwajcarii. Przywódcy organizacji islamskiej oskarżeni o wspieranie terrorystów

  Szwajcarska Prokuratura Federalna (BA) poinformowała w czwartek, że wniosła do Federalnego Sądu Karnego akt oskarżenia przeciwko trzem członkom zarządu stowarzyszenia Islamska Centralna Rada Szwajcarii (IZRS), którym zarzuca wspieranie ugrupowań terrorystycznych.

 4. Imigranci1234 21.09.2017

  Zatonęła łódź z migrantami; ponad 100 zaginionych

  Ponad 100 migrantów zostało uznanych za zaginionych po zatonięciu łodzi u wybrzeży Libii - podał w czwartek rzecznik libijskiej marynarki wojennej, gen. Ajub Kasem, powołując się na informacje przekazane przez ocalonych.

 5. sdm127029072017 21.09.2017

  Panama spodziewa się 5 tysięcy polskich pielgrzymów na ŚDM

  Około 5 tysięcy pielgrzymów z Polski ma przyjechać do Panamy na Światowe Dni Młodzieży w 2019 roku - poinformował ambasador Panamy w Polsce Enrique Zarak na konferencji prasowej nt. przygotowań do ŚDM, zorganizowanej w czwartek w Warszawie.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook