Jedynie prawda jest ciekawa

Co powie Merkel?

14.02.2014

Niemiecka kanclerz spotka się z liderami ukraińskiej opozycji. Zdaniem polityka rządzącej CDU, spotkanie świadczy o głębokim zaangażowaniu rządu w rozwiązanie konfliktu na Ukrainie.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel w najbliższy wtorek spotka się w Berlinie z przywódcami ukraińskiej opozycji, Witalijem Kliczką oraz Arsenijem Jaceniukiem - podał niemiecki dziennik "Bild" na stronie internetowej.  

Zdaniem polityka z rządzącej partii CDU Elmara Broka planowana wizyta ukraińskich opozycjonistów w stolicy Niemiec świadczy o "intensywnym zaangażowaniu niemieckiego rządu w mediację w konflikcie". "Trzeba wykorzystać wszystkie szanse na skierowanie Ukrainy na drogę praworządności" - dodał.

Kliczko i Jaceniuk, odpowiednio szef partii UDAR oraz szef frakcji parlamentarnej partii Batkiwszczyna, z niemiecką kanclerz mają rozmawiać m.in. o trwających od listopada antyrządowych protestach na Ukrainie oraz postulacie opozycji ws. zmian w konstytucji.

Protesty na Ukrainie trwają od 21 listopada, gdy rząd postanowił, że nie podpisze umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Po użyciu wobec demonstrantów siły, zaczęli oni domagać się m.in. nowych wyborów prezydenckich.

TK,PAP
[Fot. PAP/EPA]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook