Jedynie prawda jest ciekawa


Clinton trafi do więzienia? Jest kolejne śledztwo

05.01.2018
Clintonflickr
Clinton trafi do więzienia? Jest kolejne śledztwo

Federalne Biuro Śledcze (FBI) bada, czy Fundacja Clintonów obiecywała swoim darczyńcom korzyści polityczne i inne w zamian za wpłacanie darowizn w czasie, gdy Hillary Clinton była sekretarzem stanu - poinformował amerykański dziennik "The Hill".

Oddział FBI w Little Rock w stanie Arkansas, gdzie Fundacja Clintonów została założona, prowadzi główne czynności dochodzeniowe w ramach śledztwa ministerstwa sprawiedliwości. Jak informuje "The Hill" w artykule zamieszczonym na swoim portalu w czwartek wieczorem, dotychczas przesłuchano co najmniej jednego świadka, a kolejne działania zostaną podjęte w najbliższych tygodniach.

Według źródeł w organach ścigania, na które powołuje się dziennik, śledztwo ma ustalić, czy Hillary Clinton i jej mąż, były prezydent Bill Clinton, w zamian za hojne datki na rzecz ich fundacji obiecywali korzystne decyzje władz lub czy te obietnice realizowali, a także czy darczyńcy zobowiązywali się do wpłacania datków w nadziei na uzyskanie korzystnych dla siebie decyzji władz.

W ramach dochodzenia sprawdzane jest też, czy zwolnione z opodatkowania aktywa Fundacji były wykorzystywane dla korzyści osobistych lub politycznych oraz czy Fundacja stosowała się do przepisów podatkowych.

Zarówno rzecznik Hillary Clinton, jak i rzecznik Fundacji nie skomentowali tej sprawy. "The Hill" przypomina jednak, że w przeszłości obaj podkreślali, że Clintonowie nigdy nie oferowali korzystania ze swych wpływów politycznych w zamian za darowizny, oraz twierdzili, że podsycanie zainteresowania tą sprawą przez administrację ma na celu odciągnąć uwagę opinii publicznej od śledztwa w sprawie możliwych powiązań między osobami z kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa z Moskwą.

PAP
Fot: Gage Skidmore/Flickr

Warto poczytać

 1. fakenews30042018 20.07.2018

  „Większość użytkowników sieci nie potrafi krytycznie myśleć”. 82 procent czytelników nie rozpoznaje fake newsów

  Zdaniem badaczy większość użytkowników internetu jest pozbawiona umiejętności krytycznego myślenia.

 2. pilne20102017 20.07.2018

  Pilne! Nożownik zaatakował w autobusie. 14 osób rannych

  Do ataku nożownika doszło w Lubece, w północnych Niemczech. Mężczyzna miał zaatakować nożem podróżujących razem z nim pasażerów.

 3. 1270islamskiedzieci 20.07.2018

  Zatrważające dane – prawie połowa dzieci chodzi do meczetów

  Europa coraz bardziej traci swoją tożsamość. W imię multikulturowości coraz więcej dzieci w ramach lekcji chodzi na zajęcia do meczetów. W Holandii jest to nawet 41 proc. uczącej się młodzieży.

 4. modelka19072018 19.07.2018

  Modelka została gwiazdą po tym, jak podczas pokazu nakarmiła dziecko

  Modelka Mara Martin z dnia na dzień stała się gwiazdą światowych mediów. Stało się tak ponieważ podczas pokazu bikini weszła na wybieg wspólnie ze swoją pięciomiesięczną córką, którą zaczęła...karmić piersią.

 5. 1270stef 19.07.2018

  "Imigrantom o innym kolorze skóry w Polsce i Czechach grozi agresja"

  Minister spraw zagranicznych Holandii Stef Blok oświadczył na zamkniętym spotkaniu, że wprowadzenie przez Unię Europejską kwot rozdzielania imigrantów nie uda się z powodu sprzeciwu wschodnioeuropejskich państw członkowskich - podała w czwartek agencja dpa.

 6. 1270cyberdyrektywa 19.07.2018

  KE wszczyna wobec Polski procedurę ws. cyberbezpieczeństwa

  Komisja Europejska wszczęła w czwartek wobec Polski i 16 innych krajów UE procedurę o naruszenie prawa w związku z niewdrożeniem w pełni dyrektywy dotyczącej cyberbezpieczeństwa. Przepisy te mają wzmocnić ochronę państw UE przed cyberatakami.

 7. ship19072018 19.07.2018

  Koreańczycy odnaleźli „złoty okręt”. Może być wart miliardy dolarów!

  Południowokoreańska firma zajmująca się odzyskiwaniem zatopionych statków, poinformowała, że jej nurkowie odnaleźli Dymitra Dońskiego

 8. komisjaeuropejska19072018 19.07.2018

  KE pozywa Węgry do Trybunału Sprawiedliwości UE. Powodem prawo antyimigracyjne

  Komisja Europejska podjęła w czwartek decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości UE sprawy przeciwko Węgrom za restrykcyjne przepisy antyimigracyjne, uznając, że są one sprzeczne z prawem unijnym.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook