Jedynie prawda jest ciekawa


Clinton trafi do więzienia? Jest kolejne śledztwo

05.01.2018
Clintonflickr
Clinton trafi do więzienia? Jest kolejne śledztwo

Federalne Biuro Śledcze (FBI) bada, czy Fundacja Clintonów obiecywała swoim darczyńcom korzyści polityczne i inne w zamian za wpłacanie darowizn w czasie, gdy Hillary Clinton była sekretarzem stanu - poinformował amerykański dziennik "The Hill".

Oddział FBI w Little Rock w stanie Arkansas, gdzie Fundacja Clintonów została założona, prowadzi główne czynności dochodzeniowe w ramach śledztwa ministerstwa sprawiedliwości. Jak informuje "The Hill" w artykule zamieszczonym na swoim portalu w czwartek wieczorem, dotychczas przesłuchano co najmniej jednego świadka, a kolejne działania zostaną podjęte w najbliższych tygodniach.

Według źródeł w organach ścigania, na które powołuje się dziennik, śledztwo ma ustalić, czy Hillary Clinton i jej mąż, były prezydent Bill Clinton, w zamian za hojne datki na rzecz ich fundacji obiecywali korzystne decyzje władz lub czy te obietnice realizowali, a także czy darczyńcy zobowiązywali się do wpłacania datków w nadziei na uzyskanie korzystnych dla siebie decyzji władz.

W ramach dochodzenia sprawdzane jest też, czy zwolnione z opodatkowania aktywa Fundacji były wykorzystywane dla korzyści osobistych lub politycznych oraz czy Fundacja stosowała się do przepisów podatkowych.

Zarówno rzecznik Hillary Clinton, jak i rzecznik Fundacji nie skomentowali tej sprawy. "The Hill" przypomina jednak, że w przeszłości obaj podkreślali, że Clintonowie nigdy nie oferowali korzystania ze swych wpływów politycznych w zamian za darowizny, oraz twierdzili, że podsycanie zainteresowania tą sprawą przez administrację ma na celu odciągnąć uwagę opinii publicznej od śledztwa w sprawie możliwych powiązań między osobami z kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa z Moskwą.

PAP
Fot: Gage Skidmore/Flickr

Warto poczytać

 1. 1270alfiepoland 26.04.2018

  Polska lekarka: Alfie Evans reaguje na głos i dotyk; rodzice mają z nim kontakt

  Alfie Evans reaguje na głos i dotyk ojca; ma z rodzicami kontakt emocjonalny - zaznaczyła w rozmowie z PAP polska lekarka dr Izabela Pałgan, która w styczniu zbadała dwulatka na prośbę jego rodziców. Jej zdaniem, Alfie ma prawo do opieki paliatywnej.

 2. liverpoolalfie26042018 26.04.2018

  Polska flaga przed szpitalem w Liverpoolu. Ojciec Alfiego Evansa: „Polska jest niesamowita”

  Wśród ludzi wspierających walkę rodziców chłopca o prawo do decydowania o swoim dziecku byli też Polacy, widoczna była polska flagę.

 3. Hitlerwiki 25.04.2018

  Duch SS wciąż żywy? Radna i nauczycielka gloryfikowała Hitlera

  Deputowana Rady Miejskiej Lwowa straciła pracę nauczycielki w jednej z miejscowych szkół za umieszczenie na Facebooku wpisu, w którym gloryfikowała Adolfa Hitlera - doniosły w środę lokalne media

 4. madsen25042018 25.04.2018

  Znany wynalazca zamordował dziennikarkę i poćwiartował jej ciało. Dostał dożywocie

  Duński wynalazca i konstruktor łodzi podwodnych Peter Madsen został w środę skazany na dożywocie przez sąd w Kopenhadze za zamordowanie w sierpniu 2017 roku szwedzkiej dziennikarki Kim Wall.

 5. 1270armenian 25.04.2018

  Transportery opancerzone na ulicach Erywania

  Transportery opancerzone i konwoje policyjne pojawiły się w środę na ulicach Erywania. Budynki rządowe, w tym siedzibę rządzącej Republikańskiej Partii Armenii, otoczyły kordony policji

 6. 1270kongres 24.04.2018

  Izba Reprezentantów ma głosować nad ustawą ws. mienia ofiar Holokaustu

  W Izbie Reprezentantów Kongresu USA odbędzie się we wtorek głosowanie nad ustawą o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu.

 7. Alfiezyje 24.04.2018

  Dyrektor włoskiego szpitala opowiada o próbie uratowania Alfiego Evansa. Ta relacja szokuje

  Wciąż trwa desperacka walka o niespełna 2-letniego Alfiego Evansa. Najbliższe godziny zadecydują o tym, czy dziecko przeżyje. Po południu w sądzie w Manchesterze odbędzie się brytyjsko-włoskie posiedzenie, od którego zależy, czy włoski rząd będzie mógł wywieźć chłopca

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook