Jedynie prawda jest ciekawa

Clint Eastwood poparł małżeństwa homoseksualne

01.03.2013

Gwiazdor, który w trakcie zeszłorocznej kampanii prezydenckiej w USA, oficjalnie poparł kandydaturę Mitta Romneya, teraz podpisał się pod listem do Sądu Najwyższego USA, popierającym małżeństwa homoseksualne.

Sąd Najwyższy ma 26 marca rozpatrzeć sprawę zakazu małżeństw osób tej samej płci w Kalifornii.

Eastwood już wcześniej występował jako liberalny zwolennik takich związków. Podkreślał, że państwo nie powinno się wtrącać do życia prywatnego obywateli i że dotyczy to także małżeństw homoseksualnych.

Obecnie takie małżeństwa są dozwolone w dziewięciu amerykańskich stanach i w stolicy USA. W konstytucjach ok. 30 stanów jest zapis stanowiący, że małżeństwem może być wyłącznie związek kobiety i mężczyzny.

Także administracja prezydenta Baracka Obamy oficjalnie popiera małżeństwa homoseksualne. W dokumencie złożonym w Sądzie Najwyższym USA Biały Dom zaapelował o unieważnienie zakazu takich związków w Kalifornii, uznając, że narusza on konstytucyjne gwarancje równych praw dla wszystkich.

PAP, lz

[fot: eastwood.net]

Warto poczytać

 1. Papiez20102017 22.10.2017

  Papież: nie można przeciwstawiać Boga i Cezara

  Papież Franciszek powiedział w niedzielę wiernym, że "postawą fundamentalistyczną" byłoby "przeciwstawianie Boga i cezara". Przypomniał też o obchodzonej tego dnia uroczystości wspomnienia liturgicznego świętego Jana Pawła II w rocznicę inauguracji pontyfikatu.

 2. Hollywood 22.10.2017

  Popularny producent filmowy ma coraz większe kłopoty. Ujawniają się kolejne pokrzywdzone kobiety

  Skandal Harveya Weinsteina, producenta filmowego oskarżonego o molestowanie seksualne kobiet, zatacza coraz szersze kręgi. Prawie każdego dnia ujawniają się kolejne jego ofiary i wzrasta liczba osobistości Hollywood, które wiedziały o jego występkach.

 3. Babis 22.10.2017

  Sukces "Czeskiego Trumpa". Zmiażdżył przeciwników w wyborach

  Centroprawicowy ruch ANO wygrał wybory do czeskiej Izby Poselskiej. Po przeliczeniu głosów z 99,82 proc. lokali wyborczych partia Andreja Babisza prowadzi z rezultatem 29,67 proc. Do niższej izby czeskiego parlamentu dostanie się dziewięć partii.

 4. boy21102017 21.10.2017

  Mąż bił Polkę na oczach dzieci. Po interwencji policji trafiły do Jugendamtu

  Mam nadzieję, że to takie światełko w tunelu i że w takich sprawach będziemy dobrze współpracować z niemieckim rządem

 5. janpawel2215102017 21.10.2017

  Włoski historyk ujawnia: Jan Paweł II był ostrzegany przed zamachem

  W 1980 roku były premier Włoch Giulio Andreotti napisał w liście do Watykanu, że papież Jan Paweł II jest w niebezpieczeństwie. Epizod ten przywołał historyk, biograf polskiego papieża Andrea Riccardi podczas prezentacji książki o żandarmerii watykańskiej.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook